Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen módon kell kényeztetni?...

Ilyen módon kell kényeztetni? Mit gondoltok kinek van igaza, nekem vagy a feleségemnek?

Figyelt kérdés
Van egy 22 éves lányunk. Gimiben nagyon rossz tanuló volt, továbbtanulni nem tudott. Szakmát nem akar tanulni, de dolgozni sem (eddig egyetlen percet sem dolgozott). A munka mintha derogálna neki.. Én már többször megemlítettem, hogy jó lenne ha már munkába állna, mert nem tudom a végtelenségig eltartani. Az anyja ilyenkor minden szemétnek lehord, hogy ne bántsam a szegény gyereket. Ő közben mindent megvesz neki, amit csak megkíván: a legmárkásabb táskákat, millió ruhát, drága okostelefon/laptop stb. Én azon a véleményem vagyok, hogy ezek a drága dolgok még inkább lehúzzák, hisz önmagának valószínű nem fogja tudni megteremteni, mi pedig könnyen kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem fogjuk tudni megvenni neki. Ezekből óriási viták szoktak lenni, miszerint az anyja csak örömöt akar okozni neki, én pedig vagyok a gonosz aki bántja... A lányom közben engem támad, hogy másnak bezzeg sokmilliós autót vettek a szülei érettségire stb. Mi a véleményetek?
2012. aug. 12. 11:10
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkossággal fenyegetőzik? Na, itt nálam elszakadt a cérna. Adnék neki akkora taslit a helyedben, hogy mindjárt rájönne, hol a helye! Ha a nejednek nem tetszik, megkapná a párját. Normálisak ezek? Pont az a gyakoribb, hogy a férfiak eresztik el túlzottan a gyerekeket. Mi nők meg nem győzzük magyarázni, hogy miért nem jó ez. De, hogy fordítva legyen? Ilyet még nem is hallottam (oké, pedig biztos van). Jól elbillentetted őket, de rendet teremteni is csak te tudsz. Minek néznek téged? Igáslónak?

Holnap mikor hazaérsz a munkából, ültesd le őket, add elő az új szabályokat. Ha tetszik jó, ha nem meg még jobb. Állj a sarkadra, ha veled történne valami mi a rossebet csinálnának ők ketten?

2012. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy a nejed mióta és miért nem dolgozik?

Mennyi idősek vagytok? (ti, szülők)

2012. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

"Állj a sarkadra, ha veled történne valami mi a rossebet csinálnának ők ketten?"


Vígan élnének az örökségből és az életbiztosításból, míg a következő "igásló" képbe nem kerülne.

2012. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Arra én is kíváncsi lennék, hogy az asszonka mióta és miért nem dolgozik, főleg ha nincs pici csemete otthon. Ez nekem magas...
2012. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ülj le velük beszélgetni, szedd össze a gondolataidat, és közöld: Még ha így is marad, ez mind szép és jó,(nekik) DE MI LESZ AKKOR, ha ti már nem lesztek??????? Hogy fog egyedül boldogulni? Ezt a feleségednek is meg kellene érteni, és ezzel segítenétek legjobban a gyereknek! Lehet, lesz 1-2 hét sértődés és sírás, de később ez lenne kifizetődő! Ha a lányom ilyet mondana, hogy bezzeg más sokmilliós autót kapott érettségire, akkora pofonnak lenne kisgazdája, hogy le sem merem írni! Teljesen kiszipolyoz titeket, és szerinte így van rendjén. Annyira a pénz és a jólét fontos neki, ... és mi lesz, ha NE ADJA ISTEN, de rossz anyagi körülmények közé kerültök átmenetileg valamikor? Hisztizni fog és szidni titeket? Mert a leírtak alapján így lesz, és mi van akkor, ha Ti idősek lesztek és nem tudtok neki mindent megadni, mert nem lesz magas a nyugdíj? Rátok sem néz? Ez nem így működik! Anyuka ha már észhez tér(remélhetőleg), az jó jel, ha ez sikerül, kössétek feltételekhez az anyagiakat.
2012. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

hát...már régesrégen rá kellett volna csapni az asztalra, és nem hagyni hogy idáig fajuljon a dolog...a lányok életképtelen és élösködő...és hát a feleséged is az...mi a fenéért nem dolgozik a nejed??vagy ha ilyen jól megy neked, hogy elég a te fizud...akkor sem szabadott volna hagynod, hogy csak költsön, költsön mint egy örült...ez igy szivás...hát ezekután még több bajod lesz belőle és olyan nehezen változtatható majd meg:/ kár...

23L

2012. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a feleségeddel, és a lányoddal! Mond meg, hogy ezek, meg ezek a szabályok.

A lányodnak mondd meg, hogy menjen szakmát tanulni.

A feleséged miért nem dolgozik?

És én is akkorra pofont lekevertem volna, ha azt mondja, hogy másoknak többmilliós autót vesznek.


Én elég szegény családban élek...Tanulok, hogy felvegyenek jó iskolákba, diákmunkázni fogok, és szeretnék adni a szüleimnek is majd abból a pénzből.Ők azt mondják, hogy nekik nem kell, én csak tanuljak, ők majd próbálnak nekem megadni mindent.Ha gyerekeim lesznek, akkor se fogom elkényeztetni őket, ha jómódú leszek.Akkor kap okostelefont, laptopot, ruhákat, ha jól tanul, dolgozik diákmunkát.És autót nem veszek neki érettségire.

2012. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Félre érthetően fogalmaztam.

A feleségem dolgozik, elég sokat is, de a fizetéséből haza nem ad semmit. Én fizetem a lakást, rezsit, ételt 100%-ban.

A baj az, hogy nagyon agresszív mind a kettő. Nem igazán hatnak rájuk az ész érvek..

2012. aug. 13. 19:45
 39/42 anonim ***** válasza:
Már bocs, de a primitívség egyik fokmérője az agresszió. Kérdezek mást: boldog vagy te így? Akkorát lépnék a helyedben, hogy csak a hátamat látnák. Akárhány éves vagy, ez nem élet.
2012. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Ha a nejed megteheti, hogy nem ad haza, akkor cseréljetek, most te ne adj haza. Bár nem értem, hogy huszonvalahány év után mi célból van ő külön kasszán. Gyűjt valamire?


Egyébként jó ez neked így, hogy ingyenbanknak és a családi életbe beleszólás nélküli dísztárgynak néznek?

Fizess, de kuss a neved?

2012. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!