Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a feleségemne...

Hogy mondjam meg a feleségemnek, hogy pocsékul főz?

Figyelt kérdés

Komolytalannak hangozhat a kérdés, de számomra mégis komoly problémát jelent, mert nem akarom megsérteni szegényt, mert nagyon próbálkozik, de nekem már elég kínos, hogy mosolyognom kell, miközben moslékot eszem. Furamód ő finomnak érzi, amit csinál, szóval már az is megfordult a fejemben, hogy én vagyok finnyás. Egyébként friss házasok vagyunk, csak nemrég költöztünk össze, ezért eddig nem láthattam kedvesem ezen oldalát. Szerencsére.

A helyemben ti mit mondanátok neki?


2012. aug. 22. 08:25
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!

Ezt írtad:

"Szerintem mindenki azt kell, hogy elvárja a másiktól, amit ő maga nem tud, így működnek hatékonyan a dolgok, ezt hívják csapatmunkának."

Mivel a feleséged nem tud főzni, ez alapján a logika alapján elvárhatná tőled, hogy te főzz. Tehát ha egyikőtök sem tud valamit akkor majd a másiktól várja el, és a végén senki sem csinálja meg. Ez hol csapatmunka? Annak ugyanis az lenne a lényege, h EGYÜTT oldjátok meg a nehézségeket. Ennek első lépése pedig az, hogy megoldást találjatok. Aztán ha megvan a megoldás, lehet osztoszkodni, hogy melyik részfeladatot ki csinálja meg, ha nem megy egyszerre a kivitelezés. Bár jelen esetben szerintem lehetne együtt főzni, ami mindkét félnek jó megoldás lenne.

2012. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:

Kagyló:

Ok, de ez csak hétvégén lehet, mert én dolgozom, ő meg otthon van

2012. aug. 22. 11:36
 43/59 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm felesége sem tudott főzni, viszont a tesóm igen. Anyukánk szakács így korán félig gyerekkorban megtanultunk főzni. Na szóval a sógornőmet anyukám is és a tesóm is tanította főzni.És megtanult.

Szerintem mindenképp meg kell mondani finoman hogy nem jó az étel.Főleg ha esetleg lesz nálatok vendégség akkor gáz a szar kaja.Tanítsd meg te vagy kérd meg anyukádat, lány tesódat segítsen neki. Amúgy nekem nagyon furcsa ez a probléma hogy most tudtad meg. Én már a kapcsolatunk első hónapjaiban is főztem neki ezt azt, sütöttem tortát a szülinapjára stb..Később mikor már komolyabb lett a dolog akkor meg nagyon sokszor.

2012. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
41%

amit megfözött annak kérd el a recptjét,hogy soha többet ne tudja megcsinálni...


Kezdjetek el közösen fözni . Nehogy háború legyen belöle ,elöbb utobb az én anyám igy szokta te anyád úgy.

Ma napig elvárom,hogy ha valami új dolgot készitek a férjem nyiltan elmondja na ez most volt nálunk utoljára, vagy,hogy finom volt. Apró észrevételekkel feltudod hivni a figyelmét a dolgokra. mond neki,hogy szivem ez most nekem kicsit,sós,stb. Probáljatok meg együtt fözni amikor lehet . Ha ez nem megy minden nap akkor 2 napra fözetek.

Ha segitség kell akkor pedig nem szégyen ha nem csak a netröl tájékozodik . A telefon is segithet . Nekem annak idején anyum sokat segitet telefonon.

Durvább megoldás ha vendégeket hivtok,és ők mondják meg a véleményüket..akkor lehet ,hogy sok minden megmarad mert nem jó az étel ,de talán érzi,és megérti,hogy mi szitu .

2012. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
19%

Le lehet pontozni nyugodtan, itt úgy is az megy,de a Magyar nők 80% abszolúlt nem tud főzni! Íztelenül főznek,vizesen,és nem jó szaftosan!

Sok Magyar nő főztjéből ettem már,de egyik sem ízlet mert mindegyiknek volt valami baja!

2012. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha megmondod neki, hogy nem ízlik neked a főztje, akkor az egésztől el fogod venni a kedvét! Én a helyedben egy főzőtanfolyamot ajándékoznék neki, valami ilyesmi szöveggel:"Drágám, mostanában feltűnt, hogy mennyire szeretsz főzni, ezért úgy gondoltam, hogy megleplek egy főzőtanfolyammal, persze csak ha van kedved hozzá." Például egy hasonló: [link] Itt fel lehet hozni az egzotikus konyhák varázsát, meg a különleges gasztronómiai fogások elkészítését, esetleg hogy egy elismert szakács fog majd velük foglalkozni, stb. Persze gondolom te már egy jó pörköltnek is örülnél, de ennél valami izgalmasabbal kell hatni rá. Az sem lenne rossz, ha együtt iratkoznátok be. Így lenne egy jó közös programotok, meg te is látnád, hogy a főzés azért nem olyan egyszerű dolog.
2012. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Utolsó !!! 11 ,50 es ::


Ezek szerint anyád sem főz jól ??? Na ezért nem felel meg neked senki mert még életedben nem ettél 1 jót !!!!

Fözz magadnak azt edd is meg amit főztél :

2012. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

#46:

Végre egy válasz, ami komolyan segített. Kreaív vagyok, csodálom, hogy nekem nem jutott eszembe egy ilyen szöveg. Így elküldöm főzni tanulni, de nem kell megmondanom neki, hogy minden vacsoránál áthajt rajtam egy monster track-el.

Köszönöm, ezt kipróbálom.^^

2012. aug. 22. 12:14
 49/59 anonim ***** válasza:
71%

Monster Track :D

Ezek a dumák :D

A főzőtanfolyam tényleg jó ötlet :-)

2012. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosan el akarod kerülni a Monstert, akkor azért előtte finoman érdeklődd meg, hogy melyik nép ételei érdeklik a legjobban. Nehogy egy kínai tanfolyammal lepd meg, amikor rosszul lesz tőle, vagy netalántán úgy ítélje, hogy ő azt már tudja:)
2012. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!