Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok, csak nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok, csak nem tudom hogyan mondjam el. Segítentek?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt a nejemmel , de mára a házasságunk teljesen megromlott.Nem érzem magam jól mellette , nem vagyok boldog.Van 2 gyermekünk egy 3 és 4 éves , őket viszont nem akarom lelki traumának kitenni.De viszont a nejemmel már megpróbáltunk mindent én azt érzem semmi nem változik , sőt napról napra rosszabb.A nejemmel az a probléma , hogy minden gond megoldásánál egyedül hagy , mondva majd te megoldod neked van problémád , engem ez már teljesen lelomboz.Nem vagyok már a régi önmagam , azt érzem teljesen megfojt ez a kapcsolat , sokszor rohamokban tör rám nincs kedvem semmihez csak a sírás folytogat.Nehéz belevágni a külön költözésbe , de azt biztos , hogy csak ez lenne a megoldás.Részemről mindent megpróbáltam , de rájöttem én sem szeretem már őt.Segítsetek hogyan mondjam el neki!Párterapeuta stb. már kilőve!Véget akarok ennek az egésznek vetni!
2013. okt. 3. 12:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy a kérdező már adott elég esélyt. Azt írja, mindent megpróbáltak már, párterápián is voltak. Ha ettől nem lett jobb, akkor mégis minek még egy esély? Van, amit nem lehet rendbe hozni. Úgy tűnik ez az az eset.
2013. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
A külön költözést (max. 6 hónap) még nem próbálta meg. Abból kevésbé fájdalmas tovább lépni, olvass szakirodalmat. Ja, hogy nem a segítés a cél, hanem a "dögöljön meg a szomszéd tehene is"?
2013. okt. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ne legyél rosszindulatú! Ha nem segíteni akarnék, nem írtam volna hozzászólást korábban (17-es), és nem figyelném a kérdést most se.

A megdöglős tehenes mondást arra alkalmazzák, akinek valamiért rossz a helyzete, és másnak is ugyanezt a rosszat kívánja. Hát képzeld, boldog házasságban élek, és ez szerintem nem is fog változni. Legalábbis mindent megteszek érte. De van akinek ez nem adatott meg. Akkor miért erőltesse? Egy boldog házassághoz két ember kell, és a problémák megoldását sem lehet egyoldalúan a másik nyakába varrni. Igazad van, nem sok válással kapcsolatos szakirodalmat olvasgatok, nem érint, ellenben tanultam pszichológiát, előfizetője vagyok a Nők Lapja Pszichének, ebből kifolyólag sok pszichológus, pszichiáter cikkék elolvasom. Nem irigységből írogatok boldog-boldogtalannak, hogy váljon el. Ennyi.

2013. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Szintén szakirodalom: a párterápia alapvető célja, hogy a párok rendbe hozzák a kapcsolatukat, de van, hogy a terápia végén, némi önismerettel arra jönnek rá, hogy egyszerűen nem illenek egymáshoz, nem tudnak boldogok lenni egymás mellett. Akkor hány kört fussanak még a semmiért?
2013. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

23, bocsi, lehet, hogy egy kicsit elragadtattam magam.

DE : a párterápia célja , hogy a kapcsolat rendbe jöjjön VAGY egyértelmű legyen mindkét félnek, hogy nem egymáshoz valók. Ilyenkor általában megállapodnak a válásról. Mivel egyik sem jött létre, ezért lehet, hogy a párterápia nem érte el a célját, túl hamar befejezték. Nem tudom, a szakember mivel engedte el őket, lehet, hogy érdemes lenne visszamenni, és ott közösen juthatnak olyan eredményre is, hogy mindketten akarják a válást.

2013. okt. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!