Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok,2 gyerekünk van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok,2 gyerekünk van, mennyi gyerektartást kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Ha szét megyünk és én nem viszek el otthonról semmit csak a személyes dolgaimat.A ház amiben lakunk közös néven van 50-50% és én nem kérek belőle semmit , marad minden neki.Akkor mennyi gyerektartást kellene fizetnem?
2013. okt. 3. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Elméletileg akár semmit. De nálunk is ez volt, és én meg a balek, hogy minél többet adjak a gyereknek, és toltam a lóvét, közben a munkám is elvesztettem, de nem a köszönömöt kaptam, hogy eddig tejben-vajban fürdött az ex a gyerekkel meg az új pasijával, hanem most még én járok rendőrségre, én vagyok feljelentve, meg minden, hogy nem fizetem ezt meg azt, holott nem nem akarom, hanem nem tudom!
2013. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A vagyonmegosztás, és a gyerektartás 2 külön dolog.

A gyerektartás általában 20%.

De, ha ti így megtudtok egyezni a bíróságon, hogy otthagysz mindent, de ne fizess gyerektartást, az más tészta.

De nem hiszem, hogy ilyenbe belemenne.

2013. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Otthagyod a házat az asszonynak és annyi fizetsz, amiből jól megélnek majd az új szeretőjével!!
2013. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Azt szeretnék közölni az előttem szólók, hogy y gyerektartás kiváltható a te lakástulajdoni részeddel. A fél ház értékét beszámíthatják gyerektartás fejébe. Ha nem tudtok így megeggyezni, akkor ha az exed marad a házban akkor kérhetsz lakáshasznákati díjat. Ne hagyd magad.
2013. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Annyi gyerektartást kell fizetned, amiben az exeddel megállapodtok. Ha úgy szeretnéd, hogy a ház fele legyen az ővé cserébe te nem fizetsz gyerektartást, akkor ezt kell leírni a válókeresetben. Ha viszont az exed ebbe nem megy bele, akkor nem ajánlom, hogy lemondj a ház feléről, ugyanis a gyerekek 18 éves koráig a fizud 40-50%-át vonni fogják keményen ház ide vagy oda, és ha épp nincs fizud akkor adótartozásként ketyek a dolog tovább, a gyerekek 18-23 éve között pedig rokontartás lesz. Nem akarok a pénztárcádban turkálni, de ha nem állsz fényesen anyagilag, akkor tartsd meg a ház felének az értékét, hogy legaláb legyen egy kis tartalékod, vagy vész esetén tudd miből fizetni a gyerektartást.
2013. okt. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hülyeség amit csinálhatsz, hogy ott hagyod a lakást "gyereknek".

Az én szomszédom is így tett. Aztán a nő eladta a lakást elköltöztek 15 évvel később meg a gyereke albérletbe él sajáét családjával az anya meg az új palival a volt lakásba. Majd 50 éves korára amikor meghal az anya lesz az ővé.

2013. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd ott a lakást és semmiképpen se mondj le a tulajdonrészedről. Ez a legnagyobb hülyeség amit egy férfi tehet. Az ilyen hozzáállás miatt szív a többi férfi is, mert a nők telhetetlenek lesznek.

Kérj a lakás miatt többlethasználati díjat és fizesd abból a gyerektartást. Aztán majd ha felnő a gyerek és kiderül hogy mennyire sikerült az exednek ellened nevelni a gyerekeket, akkor még mindíg ráérsz dönteni.

2013. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!