Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok, csak nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok, csak nem tudom hogyan mondjam el. Segítentek?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt a nejemmel , de mára a házasságunk teljesen megromlott.Nem érzem magam jól mellette , nem vagyok boldog.Van 2 gyermekünk egy 3 és 4 éves , őket viszont nem akarom lelki traumának kitenni.De viszont a nejemmel már megpróbáltunk mindent én azt érzem semmi nem változik , sőt napról napra rosszabb.A nejemmel az a probléma , hogy minden gond megoldásánál egyedül hagy , mondva majd te megoldod neked van problémád , engem ez már teljesen lelomboz.Nem vagyok már a régi önmagam , azt érzem teljesen megfojt ez a kapcsolat , sokszor rohamokban tör rám nincs kedvem semmihez csak a sírás folytogat.Nehéz belevágni a külön költözésbe , de azt biztos , hogy csak ez lenne a megoldás.Részemről mindent megpróbáltam , de rájöttem én sem szeretem már őt.Segítsetek hogyan mondjam el neki!Párterapeuta stb. már kilőve!Véget akarok ennek az egésznek vetni!
2013. okt. 3. 12:56
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem arról van szó , hogy nem szeretem a gyerekeimet , hanem arról , hogy a nejemmel nem tudok és nem is akarok együtt élni mert nem érzem magamat önmagamnak nem vagyok őszinte magamhoz , egy olyan életet élek amit nem akarok és ha reggelente felkelek (bocsánat a kifejezésért)de szembe is köphetném a tükröt mert nem azt látom amit szeretnék , nem vagyok boldog egyszóval.A gyermekeimet nem akarom elveszíteni de ha az anyjukkal maradok akkor nem egy felhőtlen jó kedvű apukát kapnak , mert megvisel ez a helyzet ami itthon van.Szóval a gyermekeim apja akarok maradni csak a feleségem férje nem!!!
2013. okt. 3. 13:31
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

Ha elválsz, a lelki trauma a gyerekeknél garantált! Ha "békében, csendben teszed" akkor is. A 3-4 éves kor ráadásul a legrosszabb. Ekkor már igencsak tudatuknál vannak, tudják, hogy van apa, anya, megszokták, és ha csak úgy eltűnsz az otthonotokból, attól nagyon fognak szenvedni. Viszont ahhoz, hogy komolyan beszélj velük, megértsék, hogy az anyjukat nem szereted, nem jöttök ki egymással, ahhoz még nagyon kicsik, és nem fogják megérteni. Egy örök seb marad majd bennük. Tudom, mert nekem is ilyen koromban váltak a szüleim...


Azután kérdés, hogy a párod hogy viselkedik majd a gyerekekkel... A békében történő válás azt jelzi, hogy majd nyugtatgatja őket, és szépeket mesél rólad, meg hogy azért hétvégente találkozhattok és nem fogsz teljesen eltűnni?

Vagy előjön belőle a hisztis elhagyott nő, és majd azt regéli nekik, hogy a szemét apátok itt hagyott titeket, nem szeret, stb. Ha nem lesz elég ideje a gyerekekkel játszani, mert dolgoznia kell és még ott a házi munka is, majd a fejükhöz vágja, hogy ha apátok itt lenne, több idő jutna rátok?Stb... Az elvált anyukák ezt szokták csinálni, hogy a gyerekük szemében fényezzék magukat, és mentségeket találjanak a problémákra, minden rosszat másra (az elment apukára) hárítanak. Ezt külső személy, így te sem fogod tudni ellenőrizni, csak a gyerekekek fogja nyomasztani mindezzel...


Ritka mint a fehér holló az az elvált nő, aki korrekten neveli a gyerekeit. Ezt akarod, ez legyen?


Esetleg magadhoz vennéd őket és te nevelnéd?


De egyébként had kérdezzem már meg! Miért csináltál neki gyerekeket, ha nem szereted? Nem lehetett volna még előtt rendezni a kettőtök kapcsolatát???

2013. okt. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%
Miért mondjátok a nőknek azt, hogy lépjenek le, az a jobb a gyerekeknek, a kérdezőt meg vádoljátok, hogy nem szereti a gyerekeit, meg maradjon a sz@r kapcsolatban? Nőként kérdezem.
2013. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
a 13-as kérdése nekem is elmerült- fordítva mindig itt terem egy pár ember, aki bizonygatja, bizony, de jó, hogy elváltak a szüleim Megfojt a kapcsolt - menni kell. Hogy a gyerekek felé ezt az anya hogy kommunikálja, mennyire hangolja ellene, sajnos nem tudjuk. De a leírásból az jön: életmentő mennie.És hogy a vitától/veszekedéstől van leblokkolva a kérdező (N)
2013. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
*Megfojtja a kapcsolat
2013. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nézd ha ennyire rosszul érzed magad a bőrödbe, az a gyerekek hangulatára, és az otthoni hangulatra is átragad, így igazat adok abban, hogy egy vidám apuka jobb még ha ritkábban is látják a gyerekek. Azonban egy szomorú anyuka nagyon rossz, akivel nap mint nap találkoznak a gyerekek.

Akárhogy is döntesz, tudnod kell, nem lesz egyszerű. Se benne maradni, se kilépni.

2013. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A pszichológia tanárom mondta (csak ért hozzá), hogy a gyerekek miatt együtt maradni a lehető legrosszabb. A gyerekek két boldogtalan embert látnak maguk előtt példaképként. Lehet, hogy csendben fuldokolnak egymás mellett, lehet, hogy hangosan veszekednek.


A gyerekeknek is jobb két külön-külön boldog ember. Válni lehet kulturáltan is. Apuka támogathatja ezután is anyagilag az anyát, gyerekeket, de közben lesz élete.

A gyerekekkel ezután is éreztetni kell, hogy mindketten szeretitek őket, csak valami más megváltozott. A gyerekek okosak, ha jól tudjátok kezelni a helyzetet, nem biztos, hogy sérülnek.


Ha ezzel kapcsolatban vannak kételyeid, jelentkezz be egy gyerekpszichológushoz konzultációra, mielőtt a nagy lépésre elszánod magad. Ő szerintem segít,hogyan lehet ezt a legtapintatosabban kezelni, őket kímélni.


Sok sikert!

2013. okt. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz? Beszéltél már vele?
2013. okt. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Vedd azt is figyelembe a válaszok olvasásakor, hogy ezeket többségében a már elvált, vagy váláspárti emberek írják, nem azok, akik küzdelmek árán is, de megoldották a párjukkal közösen a problémáikat...! ;-)
2013. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is elcsodálkozom, hogy mindenki a válást látja a megoldásnak. Úgy látom, téged nyomaszt ez a kapcsolat, mert a feleséged minden felelősséget rád akar terhelni, ez mindenki számára nyomasztó lehet. Adj magatoknak még egy esélyt! Mondd el neki őszintén, hogy mit érzel, de ne dönts véglegesen. próbálj meg külön költözni, nézzétek meg, hogy megy egymás nélkül. Lehet, hogy a feleséged rá fog jönni, neki kell egyedül boldogulnia, vállalnia a felelősséget. A fájdalom őt is meg fogja változtatni, de biztos neki is fontos a kapcsolat, ha voltatok már párterápián is.
2013. okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!