Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok, csak nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok, csak nem tudom hogyan mondjam el. Segítentek?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt a nejemmel , de mára a házasságunk teljesen megromlott.Nem érzem magam jól mellette , nem vagyok boldog.Van 2 gyermekünk egy 3 és 4 éves , őket viszont nem akarom lelki traumának kitenni.De viszont a nejemmel már megpróbáltunk mindent én azt érzem semmi nem változik , sőt napról napra rosszabb.A nejemmel az a probléma , hogy minden gond megoldásánál egyedül hagy , mondva majd te megoldod neked van problémád , engem ez már teljesen lelomboz.Nem vagyok már a régi önmagam , azt érzem teljesen megfojt ez a kapcsolat , sokszor rohamokban tör rám nincs kedvem semmihez csak a sírás folytogat.Nehéz belevágni a külön költözésbe , de azt biztos , hogy csak ez lenne a megoldás.Részemről mindent megpróbáltam , de rájöttem én sem szeretem már őt.Segítsetek hogyan mondjam el neki!Párterapeuta stb. már kilőve!Véget akarok ennek az egésznek vetni!
2013. okt. 3. 12:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudsz mit tenni ,kulturáltan ,higgadtan beszélgess a nejeddel .. Mondd el neki ,hogy te már nem vagy boldog vele ... próbáljatok békében elválni ,így a gyerekek is kevésbé sínyli meg az elkövetkező időszakot . Nehéz .... sajnállak benneteket ,rossz olvasni is egy család széthullásáról .
2013. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%
Lelki trauma nélkül ez nem fog menni,hisze a gyerekek "elvesztik" az apjukat. Nehéz lesz, erre készülj fel, nagyon nehéz. Az asszonynak meg egyszerűen simán mond meg, hogy válni akarsz, ez a legegyszerűbb, legtisztább. Úgyis 2 kézzel fog kapkodni utánad, hogy ne menj.
2013. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

Ne legyél töketlen! Állj elé és mondd meg.

Gondolom, nem fogja meglepni a hír, hogy gáz a házasságotok.

2013. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

Egy utolsó esélyként kérdezd meg, hogy Ő miben látná a problémátok megoldását. Lehet, hogy Ő fogja kimondani, hogy váljatok el. Akkor csak rá kell bólintani. Gondolom ez lóg a levegőbe egy ideje.

Ha nem mondja, akkor utalhatsz az eddigi próbálkozásokra, hogy rendbe tegyétek, mivel nem sikerült Te javasold a válást.

2013. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ülj le vele es mond el neki amit ide leirtál.Plusz gondold át hová mehetnél lakni,hogy fizetnéd a gyerektartást.Milyen a párod?Gondolom nem akartok veszekedni ezért jó volna közös nevezőre jutni vele
2013. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%
A jelenettől tartasz, az okozza a lebénultságot, holott egyértelműnek tűnik TE mit akarsz, mit látsz megoldásnak.. De hát ő mondja: oldd meg egyedül! Hát akkor ezt is oldd meg egyedül. Ilyenkor szoktak a férfiak lemenni újságért, cigiért. És nem jönnek vissza.
2013. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%

Pontosan így, ahogy ide leírtad nekünk. Ami szép volt és jó volt az elmúlt. Már nem szeret, te már nem szereted. Nem tudtok tovább együtt élni, ezt lássa be ő is. Merjetek változtatni az életeteken, mert külön-külön még boldogok lehettek, de együtt már nem. Ennyi.

A gyerekekre viszont nagyon-nagyon vigyázzatok. Mindenképpen meg fogják sínyleni a válást. Fontos hogy legyetek hozzájuk őszinték, ne himihumizzátok el a dolgokat, hanem őket is avassátok be a történésekbe az ő szintjükön. Legyen napi téma a válás, a szétkölötzés, hogy kinek miben fog változni az élete és az miért jó. Legyen napi téma a szeretet. Érezzék, hogy bármit is hoz a jövő ti mindketten teljes vállszélességgel ott vagytok nekik és szeretitek őket. Az is fontos lehet a gyerekeknek, hogy ne halljanak titeket veszekedni és válás után is maradjon meg köztetek a jó viszony.

2013. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Mikor voltál legutóbb önmagad? Úgy értem mióta és miért rossz a kapcsolatotok, meddig voltál vele boldog?

Amikor a gyerekek születtek minden rendben volt?

2013. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

Nekem sem 100-as a házasságom,én sem vagyok önmagam a feleségem mellett már 20 éve, de a gyerekek miatt lenyelem a békát.Azt szokták mondani, hogy amilyen virágot szakítasz azt szagolod.Nekem volt olyan kolléganőm, akivel annyit marhultunk és annyit röhögtünk és jó éreztük magunkat a munkahelyünkön amennyit a feleségemmel soha.Soha nem is voltunk egy hullámhosszon.Néha el is gondolkodom, hogy hogyan és miért jöttünk mi össze?Ugyanakkor valahogy mégis megvagyunk.Szóval anno én is elgondolkodtam, hogy egy olyan feleség kéne nekem mint a kolléganőm, de a gyerekek miatt nem léptem le, és nem is éreztettem ezt a bajomat otthon. Hozáteszem, hogy nem volt semmi a volt kolléganőmmel,csak bírtuk egymást.

Tehát én a helyedben a gyerekek miatt maradnék, kivéve akkor ha nem szereted a gyerekeidet.

2013. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

" azt érzem teljesen megfojt ez a kapcsolat"


-azért ez valami más, mint, hogy nem érzi jól magát vele..

Itt már nem segít a már jól bevált "ülj le vele megbeszélni" sem ..

marad a 6-os: menj. Szó nélkül.

Majd pár hónap múlva megbeszélitek, és rendezitek

A gyerekeket pedig mindketten változatlanul szeretitek -ezt kell érezniük.

2013. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!