Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érzem/tudom, hogy a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzem/tudom, hogy a férjem nem szeret. Nem tudom vele maradjak-e így. Ti benn maradnátok így egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ami a kapcsolat mellett szól: 3 gyerek, közös vagyon, hasonló érdeklődés, jó baráti viszony, ha éppen nem marjuk egymást.

Viszont érzelmileg nem kötődik hozzám, csak megszokásból. Nekem viszont nagyon hiányzik egy igazi szerető férfi a lelkemből. S mivel így viszonzatlanul nekem sem megy, én sem erőltetem. Mondani mondja, hogy szeret, de a hozzám viszonyulásból nem ez derül ki Pl. felszínes minden pozitív megnyilvánulása felém, ha vitatkozunk, akkor meg borzalmasan alpári és sértő velem. Ha szeretne, akkor nem engedne meg magának ilyen hangnemet. Ha jól vagyunk, akkor is inkább barátjának tekint. Számomra már vagy 2 éve egyértelmű, hogy nem szeret igaz szerelemmel, talán sohasem szeretett úgy.....

A szex nem rossz, de szintén hiányzik belőle a bensőségesség és az erotika. Inkább amolyan feltöltődő testgyakorlatnak nevezném. :)

Ti mit tennétek helyemben. Lépnétek?

Én vacilálok, de nem tudom, nehéz dönteni. Egyáltalán nem vagyok boldog, de ott vannak a gyerekek.... (akikkel ő mellesleg képtelen 1/4 óránál többet foglalkozni. Fárasztják őt.) Dehát mégis csak az apjuk, és szeretik őt.


2011. dec. 9. 12:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

12.47el értek egyet.


A csúnyabeszédet viszont ne hagyd,mond el h azt azért ne mondja,vagy vágj rá vissza valamivel...

2011. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

12:47 vagyok, 12:59-nek: Miért mászkáltam be a gyerekek szobájába?

Kérlek szépen azért, hogy játszak velük, meséljek nekik, hogy családdá kovácsolódjunk. Csakis ezért. meg azért hurcoltam őket szánkózni, kirándulni, nyaralni...

Amíg hancúroztam velük, addig jó is voltam. De amikor az 5 éves kisgyerek elkezdett rugdosni, csak úgy viccből, és rászóltam, mindketten nekem estek. De nem részletezem tovább, rengeteg ilyen "apróság" történt, amiket csak lenyeltem. Sem nekik nem vágtam vissza, sem a páromat nem terheltem ezzel. Csak nyeltem.... A végém már menekültem a saját otthonomból miattuk!


DE! Tanulság számomra: tény, hogy egy idegen ember soha nem úgy fogja kezelni az ilyen dolgokat, mint az igazi apjuk.

Egyrészt SOHA nem olyan toleráns idegen gyerekekkel (még ha nyel is, belül forrong, mint én), másrészt SOHA nem lesz joga, és lehetősége, hogy a saját elképzelései szerint nevelhesse a gyerekeket.

Szóval szép az az elképzelés, hogy majd jön egy lovag, aki szeret... eddig.... de aztán jön a rémálom!

2011. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

12.47. Csak gratulálni tudok, tökéletesen igazad van, látszik, hogy tapasztalatból beszélsz.

Megerősíteni tudom, amiket írsz !

2011. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Egy idö után meg fogod utálni a férjedet, ha hagyod ezt így továbbfutni, és ha helyes a megérzésed, h már nem szeret, és esetleg találkozik valakivel, akibe szerelmes lesz, Aki miatt elhagy téged, akkor Annak mindenki Issza Majd a levét. Elöször sztem üljetek Le beszélgetni nyugiban, gyerköcök nélkül, és Mondd el Neki Mindazt, Ami nyomaszt, bánt, de öszintén! Utána jobben át fogod látni a helyzeteteket, és könnyebb lesz döntened is.
2011. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
12:47-tel én is egyetértek, bár igazán csak a kérdező tudja, hogy lehet -e a férje viselkedésén változtatni.
2011. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
3 gyerekkel szerinted mennyire lesz könnyű igaz szerelmet találnod? Elször is ismerkedned, utána is randizgatnod. Mennyi az esélye, hogy valakibe beleszeretsz, aki szintén ugyanúgy fog szeretni, és elfogadja gyerekeidet, együtt tud velük élni? Hát szerintem nem olyan sok. Ha nem annyira rossz a házasságod, csak egy ilyen álomkép miatt feladni nem érdemes, hogy te szerelmes akarsz lenni, mert a valóságban már nem független 20 éves vagy. Nekem ugyan csak 1 gyerekem van, és ennél sokkal több okom van, hogy az apját elhagytam, de látom milyen nehéz ismerkedni egy 2 éves gyerek mellett, mert a nap 24 órájában vagy a munkahelyemen vagyok vagy a gyerekemmel. Szabadidőm semmi, és akkor is ha valami csoda folytán megismerkednék, valakivek akit megszeretek nem biztos, hogy ő is ugyanezt érezné, de ha még ez is meglenne kérdés, hogyan tudna együttélni más gyerekével, mert bizony nem könnyű egy 2 éves gyereket elviselni (sír, hisztizik, éjszaka felkel stb.), ha az nem a tied.
2011. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Reagálnék akkor egyikre-másikra:


2-esnek: tudod, lehet, hogy nem akarsz megsérteni, ahogy írtad, de akkor legyél szíves ne lebarbizni senkit, akit egyébként nem ismersz! Attól, hogy érzelmekre vágyom, még nem vagyok egy üresfejű szőke barbilelkű plázacica. Egyébként sajnálom, hogy neked nem (sem) jött össze.


5-nak: 30-as éveink vége felé járunk. És 7 éve vagyunk együtt.


6-nak: Igenis, Őrmester! Jelentem, anyaként fogok dönteni! :-)))

Nyilván igazad van neked is. Nem felelőtlen döntést kívánok meghozni. A gyerekeim életét tartom a szemem előtt, ez nem kérdés. De azért még lehetnek érzelmeim? Egyébként meg, írok lent egy-két dolgot, kíváncsi vagyok, továbbra is így gondolod-e. Komolyan kíváncsi vagyok a további véleményedre.


8-asnak. Az helyzet, hogy sajnos tényleg így érzem. Én anno sajnos eléggé rózsaszín ködben láttam őt, mert nagyon vonzódtam hozzá. Ő nem sokkal előttem, egy hosszú kapcsolatból lépett, ki mert lány nem akart még gyereket szülni, ő pedig szeretett volna. Jöttem én, és nekem klappolt ő is és a családalapításos dolog is. Most már utólag úgy érzem, egyfajta "tenyésznőstényként" gondolt rám. Hát.. elég megalázó. Így utólag szerintem nem volt benne szerelem irántam, csak én ezt akkor nem vettem észre. Anyukám észrevette, de nem hallgattam rá.


9-esnek: lehet, hogy igazad van neked is, és tényleg nincs igazi szerelem. De most komolyan, tényleg ilyen sík rideg, sőt harcias feelingben kell élnünk, gyereket nevelnünk? Ez lenne a jó cél? Kétlem. Szerintem a gyerekek is sérülnek ilyenkor, s nem hinném, hogy jó dolog azt kommunikálnunk feléjük, hogy az érzelemmentes kapcsolat az ideális párkapcsolat.


10-esnek: voltunk párterápián. Aztán az is elmaradozott, mert nem volt rá ideje. Akkor míg jártunk közelebb kerültünk, de ahogy vége lett, szép lassan újra eltávolodtunk. Annyit ért az egész, hogy megértettem egy csomó defektusát, meg ő is a sajátját. Na meg a sajátomét is. De nem szerelmesedtünk össze. Én egyébként hajlanék rá, hogy folytassuk a terápiát, de neki nincs erre ideje.... Őszintén szólva neki kényelmesebb, ha nem foglalkozik a köztünk lévő érzelmi dolgokkal...


És néhány pösszenet a múltból, ami kinyitotta a szemem:

1. Megcsalt abban az időben, amikor éppen a gyerekünket "gyártottuk". Miután teherbe estem, és már nem vetethettem el, "korrekt" volt mert elmondta ezt és megígérte, hogy befejezi szeretőtartást. Elvileg be is fejezte. De én azóta megannyiszor megkaptam már tőle azt, hogy neki egy p..ci nem elég, és csak azért hűséges, mert megígérte.


2. Megütött. Épp mikor szoptattam. Ellent mertem neki valamiért mondani, egy 3 éjszakás nem alvás után, amikor beteg volt a kicsi (Ő aludt a másik szobában, csak én nem.)


3. Bár elvileg megcsalás és pofon azóta nincs, de verbálisan rengetegszer bántott már. Sőt életveszélyesen meg is fenyegetett nem egyszer.

Ő egyébként nem akar elválni, sőt akkor is megfenyegetett, hogy el fog tenni láb alól, ha elveszem a gyerekeit. Sőt! Azt is mondta, hogyha nálam maradnak a gyerekek, akkor őket is megöli, hogy ne legyenek az enyéim sem.


Nos ilyen és ehhez hasonló problémák mérgezik a kapcsolatunkat. Nem voltam eszemnél, tudom, mikor beleszerettem, de most már késő. Valamit szeretnék javítani a helyzeten, s szeretnék végre én is boldog lenni.


Tudjátok, lehet, hogy barbis gondolkodás, de éveken keresztül szopni egy önző pasi mellett, nem túl fényes.


A gyerekekről meg annyit, hogy szereti őket, tudom. De nem túl jó apa. Nincs türelme hozzájuk, s velük is goromba tud lenni. Szeretne jó apa lenni lenni, s segítek is neki ebben, tehát nem a hajlandósággal van a gond, hanem a pszichés képességgel.


Egyébként amikor nincs rajta az "idegbaj", akkor vagyunk jól. Érzelem úgy sincs ugyan sok, de legalább nem bántjuk egymást. Ilyenkor vágyik ő is a szeretetre, amit én mindezek után már nagyon nehezen tudok neki megadni. Tehát a helyezet immáron kölcsönös.


Ezek után vélemények? :-))

2011. dec. 10. 15:46
 18/31 anonim ***** válasza:
Szeretném elhitetni veled, hogy ennél csak jobb lehet, de nem tehetem. Azt tanácsolnám, hogy ne cipeld a sérelmeidet, mert ezzel magadnak is ártasz és ezáltal a házasságotoknak is. Nincs rá garancia, hogy egy későbbi kapcsolatban a köd eloszlásával nem érnének hasonló traumák. Mindenki kolonc egy idő után a másik nyakán, és ez ránk épp úgy vonatkozik, mint a férfiakra.A békesség mindig azon múlik, hogy ezt mennyire éreztetjük a másikkal. Nem tudom, hogy a párod nem-e a te elvágyódásodra reagál durvasággal. Ha te nem vagy stabil alapja a közös életeteknek ő sem tud az lenni. Ne kezeld menekülésszerűen a dolgaidat soha, mert ha egyszer elmenekülsz mindig menekülni fogsz. Minden rajtad múlik. Lehet a múlton rágódni bármeddig, de érdemes-e. Ő is családot akart, te is. Meglett. Felépítetettek egy közös világot, ő meg akarja tartani, te se akard lerombolni. Üdv. Az Őrmester.
2011. dec. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Nincs értelme lerombolni csupán azért egy börtönt, hogy egy másikat építsünk helyette. Nem is vagyok őrmester, csak egy másik rab.-:)
2011. dec. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Nem vagy te barbie! Te egy gondokkal teljes nő vagy aki szeretetre vágyik.Szerintem a férjed is ugyan ebben a cipőben jár.Írtad hogy vannak jó pillanataitok is,ezeket használjátok ki.Az élet nem mindig fenékig tejföl, hidd el minden családban sok sok probléma van, de lehet ez neked nem vigasz.Ne az érzelmeidre hallgass hanem az eszedre.Olvasd el még egyszer a 79%-os történetét és a 74%-os tanácsait nem rosszindulatból írtak neked.
2011. dec. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!