Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Veszekedős férjjel mit kezdjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veszekedős férjjel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A férjem borzasztó veszekedős, minden apró-cseprő dologból durva vitát generál. Nem bírja, ha nem értenek vele egyet.

Már egyszerűen nem bírom. Évek óta kérem, hogy valamin változtassunk, ha kell, akkor én megtanulom, hogy hogyan kell beszélni vele, hogy az tetsszen neki, de így egyszerűen beleőrülök. Már minden áldott nap beleköt valamibe. Beszéltünk ezerszer erről, hogy engem igazán nem érdekel, kinek van igaza, vagy hogy egyetértsen velem, csak mondjuk el a véleményünket egymásnak, aztán hallgassunk. Nekem fontosabb lenne békében élni, mint veszekedni pitiáner dolgokon, amik nem is érdekelnek, nagyon szeretnék nyugalmat itthon.

Ha megunom a veszekedését és otthagyom egyedül, akkor meg úgy megsértődik hosszú időre, mint egy dacos kamasz. Mindkettő viselkedése szörnyű. Ezt csinálja otthon is, az utcán is, autóban, egyszerűen nem bírom.

Nincs valami stratégia ilyen helyzetekre? Remélem érthetően írtam, nagyon felzaklatott.


2011. szept. 15. 14:40
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan, a ferjed eppen azt akarja elerni, hogy magad hibaztasd, hulyenek veld magad, elveszitsd az egesz onbizalmadat, mar ami meg van. Ugy hangzik, el is erte, emellett meg Te mesz tonkre. Ferjed lelki terrorban tart az uvoltozesevel. Ha igy akarod leelni az eleted, maradsz, "megtanulsz az O nyelven beszelni", marmint hallgatni es bologatni, utana a kotelezo bocsanatkeres. Ha nem birod mar tovabb, akkor lelepsz.
2011. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

14:57-es vagyok!


Hidd el, nekem is birkatürelmem van. Szinte fát lehet vágni a hátamon.

De tudod, van az a bizonyos pont.. amikor elszakad a cérna, és nálam ez eljött.

A folytonos mondogatása, hogy hajtotta a hülyeséget már annyira felhúzott hogy nem tudtam uralkodni magamon.


Neked is az kellene, hogy kihozza belőled az állatot. Bocs hogy ilyen nyersen fogalmaztam.

De belőlem akkor kihozta a férjem, és meg is lepődött a reakción.

Ne félj, azóta nincs mondogatás mert úgy megijedt azt hitte begolyóztam miatta és haza se jövök többet.

Azt hiszem még sokkal jobban megijedt volna ha még összetörök egy tányért is, így utólag visszagondolva... :-)


Ne hagyd hogy folyton dirigáljon, mert vannak ilyen uralkodó típusú férfiak akik ezt szinte ösztönösen csinálják. (pl. én férjem tipikus skorpió jegyű- folyton csipkelődik, szekálódik, morog stb.) Na de az eset óta mintaférj!

2011. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

15:04 vagyok

Most olvastam még, amiket közben írtál.


Ó, te egy igazán kedves, bájos nő lehetsz! Biztos nagyon értékes ember vagy, nem ezt érdemled. Ilyen emberrel sajnos nem lehet családot alapítani. Nézd, erre nem hajlandó érted. Gondolod fog majd segíteni a gyerekekkel és lehet rá számítani? Velük hogy fog bánni? Emlékeim szerint kicsi koromban apám nem volt annyira hangos (csak később ordítoztak állandóan) de így is szörnyen nehéz volt. Hát még ha egy kicsi gyerek ezt látja/hallja és így nő fel. Eleinte nem is értené mi történik, teljesen kikészülne tőle.

Ráadásul azt írod még fiatal vagy. Egyre inkább hajlok afelé, hogy hagyd őt ott. Soraidtól is kitűnik milyen rendes és őszinte ember vagy és ezt teljesen komolyan mondom, ha nem így gondolnám nem írnám! Rémes, hogy a férjed miatt már az önbizalmad is kezd meginogni.


Még sokra vihetnéd az életben, lényegében a két harmada még előtted áll. :) Nem tudom, szüleiddel, rokonaiddal milyen a kapcsolatod de biztos vagyok benne, hogy a barátaid melletted állnának akár a válásnál is és bőven lenne még időd felépíteni újra a saját életed.

2011. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
gyereketek ne legyen, mert az én apám is ilyen
2011. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ilyen volt, vagy pár év alatt alakult ilyenné? (ha nem volt mindig ilyen, talán-talán!! de nagyon talán van rá esély, h változzon, de őszintén nem sok esélyt látok rá) :(


És még egy kérdés: másokkal is ilyen? Pld. anyukájával?

2011. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen volt? Mert ha igen, kérdés, minek mentél hozzá? Ha így hozzámentél, akkor így kell elfogadni, mert te jó voltál neki úgy, ő meg így neked, akkor később sem szabad változásban reménykedni. Az embereken nem nagyon nem változnak, gondold csak át, hogy te sem változol túl sokat.


Na ha meg csak egy idő után vált veszekedőssé, akkor el kell magyaráznod neki, hogy nem így vetted férjül, legyen újra a régi...


Gyerek nincs még? Mert ha nincs, akkor még most váljatok, ha nem bírod! Egy gyerek nem születhet veszekedős családba, ha igen, az felelőtlenség! Még találhatsz rendesebb pasit ennél...

2011. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen probléma.Csak itt én voltam az,aki kötekedett.Vagyis itt ott még kötekszem.Pedig én észre sem veszem, mondog valamit,akkor megkapom a páromtól, hogy ne kötekedj,stb...De hisz nem kötekszem,csak mondom..

De próbálok változni,majdnem szekítottunk is,vagyis én,de megbeszéltük a dolgot.

De Te sírsz minden nap,teljesen tönkre fogsz menni, ezt akarod?

Lehetne egy jó párkapcsolatod is, ha ezt lezárnád, de tudom,hogy nem könnyű.

Először én is azt ajánlom,hogy ijessz rá,hátha észre veszi magát.

2011. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm.

Mindig ilyen volt, régen, egészen fiatalon talán még ilyenebb. Annyi, hogy az elején velem talán nem annyira, vagy csak nem akartam észrevenni. Már majdnem tíz éve együtt élünk.

És igen, másokkal is ilyen, akivel nem mer vagy nem akar vitázni, azzal csak a sértődést, lefitymálást csinálja.

2011. szept. 15. 15:21
 19/48 anonim ***** válasza:

Én elég nyugodt természetü vagyok, a feleségem viszont nem.Én is csak nyugodt hétvégére vágyok, meg pihire, de sokszor ez nincs meg.Az a baj vele hogy alapjáraton is 1000-rel pörög.Hosszasan sorolhatnám a dolgokat, persze van jó tulajdonsága is, de arra árnyékot vet a mindnnapi rossz természete.Amikor tele van a hócipőm vele és már nem bírom akkor én is elüvöltöm magamat.Volt már hogy ettől sirvafakadt.Az a baj hogy az ember tehetetlen egy idegroncs nővel szemben.Akármennyire is szeretném nem üthetem meg, mert mégiscsak egy nő, a gyerekeim anyja.

Úgyhogy marad az hogy leüvőltöm amikor már nem bírom.

Mondjuk ez a te esetetben nem megoldás, mert még kapsz egyet a végén, úgyhogy a helyedben amikor ezt csinálja otthagynám szó nélkül.Már ez is bejött néhányszor.

2011. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Az otthagyást csinálom én is néha. A baj ezzel csak az, hogy akkor is én vagyok a hülye, és ezt érezteti is, ez nagyon rosszul esik. Iszonyú büszke ember.

Elég gyakran teljesen idétlen helyzetekben van a vita, mondjuk amikor éppen vezetek, és akkor nem tudok csak úgy kiszállni és elmenni onnan. Bár, most hogy leírtam, nem is tudom, hogy nem az lenne-e mégis a megoldás.

2011. szept. 15. 15:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!