Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelt kérdés

"szerintem a legkomolyabb indok arra, hogy valaki beadja a válást, az az, ha nem boldog."


Ezt olvastam pont itt valakitől és nem akarok hinni a szememnek.


2010. okt. 24. 00:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
54%
Édes anyanyelvünket hagyjuk ki a dologból.Miért is nevezzük a nőt fehérCSELÉDnek?Miért a férfi vezetéknevét viselik a gyerekek,ha annyira a nő választ?Fogalmad nincs semmiről,csak osztod itt az észt.Nő sose voltál és sose leszel,mert a legfontosabb női tulajdonságot hírből se ismered.Úgy hívják:EMPÁTIA.Hallottál már róla.A firkálmányaid alapján nem.Jól esik megmondani a tutit?Ha én lettem volna az az asszony,vagy valamelyik rokonom,most olyan privát üzenetet kapnál,hogy nem tennéd az ablakba.Nem tudom,te kinek képzeled magad,de nem is érdekel.Szégyellhetnéd magad.De tudod mit?Érezd csak jól magad a felsőbbrendűségi komplexusoddal,mert neked bizony az van,és sose tudd meg,milyen az,amikor megaláznak.Bár gondolom már jó párszor megtörtént,különben nem itt élnéd ki magad.(igen,én is.)
2010. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
90%

Értem. Szóval te felsőbbrendűségi érzésnek tartod, ha valakinek véleménye van, és el meri mondani, akkor is, ha az másoknak nem tetszik. Látom, neked nagyon fáj, hogy nem állok be a sorba szegény nőket siratni, ellenben kiállok az örökké csak leszólt férfiak mellett.

Empátia? Van belőle éppen elég. De az empátia nem egyenlő a vaksággal, a süketséggel és az ostobasággal, legalábbis az én szótáramban. Én együtt érzek azokkal, akik bajba kerülnek, akkor is, ha a saját hibájukból. Éppen csak segíteni próbálok, hogy ne kövessék el újra és újra ugyanazt a hibát. Próbálom kinyitni a szemüket: önmagukra, önmagukba is nézzenek. Én nem csupán a pézsét tartom, amíg sírnak, és nem csak a vállamat tartom oda. A sírás után a probléma okát igyekszem feltárni, hogy az illető tovább tudjon lépni. Mert úgy gondolom, ez a valós segítség, és nem az, ha kórusban szidjuk a pasikat.

Veled ellentétben nem személyeskedek, ha nem tetszik, amit valaki írt, és nem fenyegetőzök privát üzenetekkel. Mocskolódni bárki tud, szóval küldheted nyugodtan, téged fog minősíteni, nem engem.

Édes ANYAnyelvünkben a fehércseléd egyébként szolgálatban álló nőt jelent. De ha hagyjuk a nyelvet, miért hozod fel?

Egyébként köszönöm a "jó"kívánságaidat, de javaslom, vigyázz velük, mert visszaszállnak.

2010. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
54%

"fehércseléd:nő vagy nők,asszonynép.A tájnyelvekben is már avuló szavunk.A fehér a falusi nők festetlen vászonból készült viseletére utal(mondtak vászoncselédet is),a nép és cseléd utólag pedig arra,hogy eredetileg gyűjtőnevek voltak,később kezdték egyes személyre érteni."De takaros fehérnép ez a Mariska!"Van fejérnép,fejércseléd alakja is."


[link]


Javaslom oltogatás helyett kezdd tanulmányozni,mert marhaságokat beszélsz.És tüntesd ki magad empátiából,mert egyetlen írásodban sem jelenik meg,hogy netalán a férfi is hibás lehet,mert nem ütni kéne a nőt,hanem szeretni,csak hogy a nő a hibás.Tehát a férfiak irányában van empátiád,az igaz.Vita vége,lehet örülni magadnak,csak egyszer meg ne bánd.

2010. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
54%
Ó,most vettem észre,hogy te vagy az aki mindenütt osztja az észt,gyerekes témákban,pedig nincs is gyereked,súlyproblémákat oldasz meg...aranyeret nem tudsz gyógyítani?:)
2010. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 A kérdező kommentje:

Utolsó!


A magyar nyelv a nőneműeket a fehérnép kifejezéssel allegórizálja. A fehércseléd kifejezés, azt jelenti, amit mond, azaz nőnemű cselédet, de sohasem alkalmazták a nők összességére.


Cselédnek lenni megtiszteltetés volt, bizalmat jelentett. Amire a te agyad asszociál az a szolga.


Szóval a fehércseléd kifejezés messze nem a teljes nőlakosság ledegradálását jelentette, amit te sugallni szeretnél.

2010. nov. 3. 19:38
 66/69 anonim ***** válasza:
100%

Kedves! Veled ellentétben én nem internetes értelmező szótárakat használok, hanem elsősorban a fejemet. Azért érdekelne, hogy a gúgli hányadik találata adta ki az általad megfelelőnek talált magyarázatot...

Jól ismerhetsz, ha tudod, van-e gyerekem. És örülök, hogy te látod az IP címemet, ha már ennyire tudsz azonosítani. Az oldalt arra használom, amiért létrejött: kérdések feltevésére és megválaszolására. Ja, tényleg, nem személyeskedek, ez lehet a legnagyobb hibám...

Szerinted a férfigyalázás egyébként egyenlő az empátiával? Azt melyik gúglis szótárad adta ki?

2010. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
56%
Hát Persze,hogy használod az agyadat,csak nem arra,amire kéne.Na mindegy,veled nem érdemes vitatkozni,téged meg,kérdező,értelmesebbnek néztelek.Ha nektek a Magyar Értelmező Szótár sem mérvadó,akkor nem tudom,mi az.Ja,hogy akadémikusok vagytok?Bocs,ezt nem tudtam.Éljen a sok hülye,önimádó,nőgyalázó,himsoviniszta nő.
2010. nov. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:

Az általad belinkelt szótár nem a Magyar Értelmező Szótár. Csupán egy internetes adatbázis, amit egy irodalomtörténész (nem nyelvész!!!) dolgozott ki. Nem nevezném hitelesnek (elárulom: az alkotója sem teszi ezt), de ha ez neked jó, hát használd.

A vitához elsősorban érvekre van szükség. Persze, hogy nem tudsz vitatkozni, ha folyamatosan személyeskedsz, más fórumokban-témákban írt hozzászólásaimat citálod elő egy teljesen más helyzetben. Az érveim 90%-ra nem is reagáltál, ellenérveket nem írtál. Egy-két mondatot kiragadva, a másikat sértegetve próbálkozol.

Mindenesetre új definíciót fogalmaztál meg a hímsovinisztára, de felhívnám a figyelmedet, hogy nőgyalázó (a szó jelentése miatt) csak férfi lehet :D

2010. nov. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Jóban, rosszban míg a halál el nem választ..."

Ez többnyire az amerikai filmek idealista esküvői szlogenje, ahol az emberek szeretik magukra húzni a "tökéletese család, tökéletes élet" illúzióját.


De ez nem a valóság. Igen, az esküt nem azért teszi valaki, hogy később semmibe vegye azt, és mielőtt bárki a válást választaná, KÖTELESSÉGE mindent megtenni a helyzet javulásáért, a házasság megmentéséért. Ezt elismerem.


Ám ezen túl már nem megoldás az, ha valaki a mártírt játssza, mert az élet nem arról szól, hogy boldogtalanok legyünk. Ha egy házasság megromlik, arról mindkét fél tehet - meg kell próbálni helyrehozni a dolgot, de ha egyszerűen nem megy, jobb hagyni az egészet.

Főleg, ha valamelyikük nagyobb szerepet játszik a bajban. Ha az egyik fél alkoholista lesz, elkezdi bántalmazni a másikat, vagy egyszerűen kezelhetetlenné válik, nincs joga ahhoz, hogy magával rántsa a másikat, csak mert egykor rózsaszín ábrándokat szőttek a közös évekről.

Mikor az egyik fél megfeledkezik erről, a másik is éppúgy megfeledkezhet, és most tök mindegy az, hogy melyik nemről van szó.


A házasságon belüli boldogtalanságnak oka van, senki nem azért senyved egy kapcsolatban, mert az olyan jó. De a legkönnyebb úgy realizálni a dolgokat, ha magad elé képzeled egy ember boldogtalanságát, akit szeretsz.

Például - nem tudom, hogy van-e gyermeked -, de képzeld el, hogy nap mint nap sír, gyötrődik és szenved, mert egy olyan házasságban él, ami már helyrehozhatatlanul megromlott. És ő talán nem is tehet erről igazán, mert próbálkozna, de a párja nem hajlandó.

Akkor te képes lennél éveken keresztül szenvtelenül nézni a gyermeked boldogtalanságát, és csóválni a fejed, hogy ezt is vállalta? Hogy a rossz együtt jár az élettel?


Vagy az embernek talán nincs joga változtatni az életén?

2010. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!