Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelt kérdés

"szerintem a legkomolyabb indok arra, hogy valaki beadja a válást, az az, ha nem boldog."


Ezt olvastam pont itt valakitől és nem akarok hinni a szememnek.


2010. okt. 24. 00:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok-..


Hát kérem az utolsó pár válasz pontozása tökéletes bizonyítása fenti linknek.

2010. okt. 26. 22:43
 22/69 anonim ***** válasza:
32%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 23:03


"De ebben az esküben nincs benne,hogy akkor is,ha a férj egy agresszív alkoholista,aki veri a családját,csalja a feleségét stb."

Szerinted hogyan jut el egy férfi idáig? Kedves, szeretetreméltó feleséggel? Aki legalább annyit megtesz a házasság érdekében, mint amennyit a férje? Az alkoholizmusról egyébként úgy tudom, betegség. Félrelépés? Juj. Azért tán ennek is vannak előzményei.


"És igen,a boldogság a legfontosabb.Ezért dolgozunk,ezért keressük a szerelmet,ezért élünk,hogy egy harmónikus és boldog életünk legyen."

A gond itt "csak" azzal van, hogy a boldogság alatt a saját boldogságodat, az egyéni boldogságot érted. Egy párkapcsolatban ezt önzésnek nevezik. Addig, amíg arról beszélsz, hogy téged boldoggá tesz-e valaki, nem szereted igazán. Ha azon gondolkodsz, hogyan teheted őt boldoggá, van esélye, hogy tényleg szereted.


De a válaszokból kiderül, hogy a tisztelet, a szeretet, az önzetlenség vagy a kitartás nem divat. Vagyis inkább az értékelésekből. Jól lehúztatok mindenkit, aki egy kicsit is arra buzdított, hogy a valódi értékekre figyeljetek, ne az egyéni érdekekre. Aki nem érti a különbséget, annak őszinte részvétem. Tessék lepontozni nyugodtan.

2010. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
91%
Kedves utolsó válaszadó!Pont hogy nem a hárpiákat verik,hanem a kedves,szófogadó,csendes feleségeket,mert a hárpia nem tűri,de nem ám.Te biztos férfi vagy,de legalábbis annak indultál.
2010. okt. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:
A kedves szófogadó nőket nem kell verni, mert pontosan hogy szóból is értenek, ezt jelenti a szófogadó kifejezés. Kár, hogy te ezt nem érted, ehhez nem kell férfinek lenni.
2010. okt. 26. 23:47
 25/69 anonim ***** válasza:
45%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:41


Szóval férfi vagyok. Vagy annak indultam. Érdekes. Az, hogy nem egyoldalúan látom a dolgokat, valóban a férfiakra jellemző? Hogy nem csak és kizárólag a pasikat látom a válások okának, már férfivá tesz? Az még nem jutott eszedbe, hogy létezik önkritika? És ezt nő is gyakorolhatja? Sőt, más nőben is megláthatja a hibát? Vagy legyünk pontosabbak: egy másik emberben?


A szófogadó nők verésére utaló kérdést már megválaszolta helyettem a kérdező. A hárpiákra vonatkozóan azért megsúgom: vagy kap verést, vagy azért menekül el a férfi a közeléből, hogy ne kelljen megvernie.

2010. okt. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
91%

Kedves előző férfi. Én nő vagyok, és valóban igazad van, általában azokat a nőket verik, akik egyébként se mernek megmukkanni sem. A kedves hölgyek meg esetleg elővehetnének egy pszichológiáról szóló könyvet. Ugyanis ez egy uralkodási vágy, amit máshogy nem tudnak kicsikarni az említett férfiak, csak veréssel. Rettegésben tartják az egész családot. Ez a nagy átlag az ilyen férfiaknál. Természetesen az is előfordul, hogy ha felidegesítenek egy pasast, hisztivel vagy szájalással, akkor egy pofonnal ad nyomatékot a mondandójának, de ez a férfi nem rendszeresen verekszik, ez alkalmi eset.

És az a nő, aki nem függ a férfitól, se lelki se anyagi tekintetben, kellően határozott, az otthagyja ezt a pasast, és vele többet azért nem fog előfordulni ez, mert nem hagyja.

Ez a verekedés abból ered, hogy hatalmaskodhat büntetlenül, mert senki nem állítja meg, mert tudja hogy megteheti. Aztán meg ha esetleg kiderül, bizonygatja hogy mennyire szereti a feleségét. Ezt lehet hogy komolyan is gondolja. Torzult a személyisége.

2010. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
45%

"A kedves szófogadó nőket nem kell verni, mert pontosan hogy szóból is értenek"

Jól elkanyarodtunk a témától, de nem bírom szó nélkül megállni, hogy ne jegyezzem meg. Neked fogalmad sincs a családon belüli erőszak kialakulásáról, a motivációkról, az egész helyzetről.

2010. okt. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
45%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:56


Érdemes lenne azért azokat a pszichológiáról szóló könyveket alaposabban forgatni. Több dolgot nem értek ebben a kérdésben. Valóban, vannak torzult személyiségek, de mióta kötelező hozzámenni feleségül egy ilyen emberhez? Vagy miért nem derül ki a házasság előtt? Ma már nem ritka a hosszú jegyesség, sőt az együttélés sem. Számtalan lehetőség adódik rá, hogy kiderüljön, az illető milyen férfi, vagy milyen nő. A problémát itt abban látom, hogy sokan azt hiszik, ők majd megváltoztatják a párjukat. A kapcsolat kezdetén csak szemet hunynak a nekik nem tetsző tulajdonságok felett, abban a hitben, hogy majd megváltozik. Aztán több évi házasság után, mikor a kapcsolat már romokban hever a sikertelen megváltoztatási kísérletek és az eredetileg fennálló összeférhetetlenség miatt, ott állnak, és néznek, hogy "nem ilyen lovat akartam." Szeretném jelezni azért, hogy ebben az esetben szó sem volt arról, hogy a másikat hibáival együtt fogadnánk el, csupán úgy tettünk, mintha.


"És az a nő, aki nem függ a férfitól, se lelki se anyagi tekintetben, kellően határozott, az otthagyja ezt a pasast, és vele többet azért nem fog előfordulni ez, mert nem hagyja."

Tedd hozzá, hogy az a nő, aki lelkileg nem függ a férfitól, az nem is szereti. És ez igaz a férfira is.

2010. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
65%

Ki mondja, hogy a házasság holtomiglan-holtodiglan? Nekem volt esküvőm, de semmi ilyesmiről szó nem volt a szertartáson.

Ki az a nemnormális, aki nem változtat az életén, ha évekig van valami benne, ami nem stimmel?

2010. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező 23:47-es kommentjére: semmilyen nőt nem kell verni te hímsoviniszta barom.
2010. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!