Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelt kérdés

"szerintem a legkomolyabb indok arra, hogy valaki beadja a válást, az az, ha nem boldog."


Ezt olvastam pont itt valakitől és nem akarok hinni a szememnek.


2010. okt. 24. 00:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:08


Ha figyeltél, olvashattad, mire írtam. Valaki állította, hogy a szófogadó nőket verik, erre válaszoltam, ahogy a kérdező is, hogy őket nem, mert szót fogadnak.


Egyébként érdekes, amit írsz arról, hogy nem alkalmazkodsz szeretetből sem. Akkor még nem szerettél igazán.

"Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat" ez ugye egy idegenről ír, hogy másokat szeress annyira, mint saját magad. A párodat, ebből következően jobban kell szeretned. Jobban, önmagadnál. Hogy nem teszel meg valamit, mert nem tetszik... Azért a tetszés és a komoly ellenérzés között van különbség. Például lelkiismereti okokból még a párom kedvéért sem ölnék meg egy másik embert. Itt komoly az ellenérzés. Viszont utálok mosogatni. Ha viszont látom az örömöt az arcán, hogy elmosogattam, az fontosabb, mint az, hogy nekem ez a művelet nagyon nem hiányzott. És ez csak egy-egy példa, vonatkoztathatsz nyugodtan más dolgokra, a saját értékrended szerint.

2010. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy elmosogatsz, az nem alkalmazkodás....ha mindketten lusták vagytok elmososgatni vagy mosogatógépet venni, akkor rajtatok marad a koszos és éltek szépen benne, így sok más nem lehet tenni, mint hogy valaki beadja a derekát és elmosogat...ha ezt pld egy férfi teszi még büszke is sokszor magára, hogy na, ő most milyen jót tett, mert női munkát hajlandó volt a lusta neje helyett elvégezni vagy megszánja, hogy milyen fáradt szegény....mindenesetre jótéteménynek tekintik sokan sokszor...ez nem alkalmazkodás...az meg pláne nem, hogy a párja helyet megcsinál valaki bármit is...ez nem alkalmazkodás....megcsinálni valamit helyette, hogy örüljön vagy hogy kapjon cserébe mást vagy csak a nyugalomért...ez nem alkalmazkodás....


a szófogadó nő nem nő, hanem eszköz....

2010. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
Nem veszekedem, vagy vitatkozom, ne így vedd.:)
2010. okt. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
Jó, akkor írj példát. Nekem alkalmazkodás, mert konkrétan utálok mosogatni. De írj mást, amit te nem tennél meg, vagy nem adnál fel a párodért, mert úgy érzem, nagyon mást értünk az alkalmazkodás alatt. És szeretném tudni, hogy te mit értesz alatta.
2010. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudtok ti semmit a családon belüli erőszakról,csak osztjátok itt az észt!Szégyelljétek magatokat.Mondjátok meg akkor,kedves mindentudók,hogy miért is verte meg a feleségét az a férfi,aki arra ment haza,hogy az asszony alszik,kaja meg nincs?Ja,és a nő terhes volt,de a verés után elvetélt.Kétszer történt meg vele ez,mire mert lépni.Ja,hogy nem kellett volna aludni,hanem lesni a pasi kívánságait????Hogy merészelt elaludni munka után,terhesen?Nem sül le a bőr a képetekről,így elbagatellizálni az asszony verését?Semmit nem kívánok azoknak a nőknek,akik ide írogatnak az asszonyverő férfiak védelmében,csak hogy életük végéig minden nap ok nélkül verjék meg őket legalább egyszer.Szégyentelenek.
2010. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-28 12:19


Először is, sajnálom azt az asszonyt. De igencsak érdekelne, miért választott magának agresszív férjet, sőt, ezen túlmenően miért vállalt mellette gyereket. Hogy a saját életét kockáztatja, az még talán rendben van, na de egy gyerekét? Ezek a nők a párválasztás során miért nem figyelnek oda? Már szinte senki nem megy férjhez egy idegenhez. Hosszú út vezet a házasságig, és rengeteg jele van annak, ha valakinek nincs önuralma. Annak is, ha csapodár. Miért kell hozzámenni? Magyarázza el nekem valaki végre, mert ez az, amit nem értek. Ja, és még valami. Ha a nőnek lett volna egy rendes apja, vagy egy bátyja, aki az első pofonnál helyrerakta volna a férjet, biztos vagyok benne, hogy máshogy alakul az életük.

Ha én elbagatellizálom a házasságon belüli erőszakot, akkor te elbagatellizálod a párválasztás kérdését. Mert a nő választ.

2010. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne,hogy mindíg a nő választ? És mindíg a nő a hibás? Hallottál már önértékelési zavarról? Arról,hogy sok kislányt arra nevel a kedves család,hogy ő alsóbbrendű,és a férfi az isten? Egyáltalán,szerettél te már valakit életedben???????????Mert annak bizony sokkal többet elnéz az ember,mint gondolta volna.Bár mindegy,mit mondok,mert szernited úgyis mindíg a nő a hibás.Remélem nem tapasztalod meg soha,amit most még nem értesz.Üdv,miss(ter) Tökéletes.
2010. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. A személyes véleményem nem változott,pedig igyekeztem asszimilálódni a véleményekhez.


Az eskű (ESKŰ) így szól:


Jóbam rosszban, mig a halál...


Szóval, továbbra sem hiszek a szememnek.

2010. nov. 2. 19:20
 59/69 anonim ***** válasza:
Azt azért vedd figyelembe,hogy ez az oldal nem mérvadó.Nem a társadalom egésze van itt,csak azok,akiknek van internete,és nincs jobb dolga.(én pl gyeden vagyok,és most alszik a manó.de ha felkel,már én se leszek:))
2010. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
50%

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:05


Gratulálok a személyeskedéshez. Már írtam, hogy ilyenkor érzem, beletrafáltam. Netán azért érzed sértőnek, amit írtam, mert te voltál az az asszony? Esetleg a testvéred? Vagy édesanyád?

Sehol nem írtam, hogy csak a nő a hibás. Olvass vissza nyugodtan. Csupán arra hívom fel a figyelmet, hogy a felnőtt, felelősségteljes nő hoz bizonyos döntéseket. Párt választ. Férjhez megy. (A magyar érdekes, beszédes nyelv. A nő megy. Hogy kihez, az az ő döntése.)

Az önértékelési zavar mindennapos dolog. És nagyon sokan szenvednek tőle. A gyógyulás viszont csak akkor lehetséges, ha nem csupán a jót és a szépet fogadod el önmagadban, hanem a hibáidat, a kudarcaidat is. Ezek után fogod csak tudni mások hibáit és kudarcait is megfelelően kezelni.

És igen, szerettem már életemben. És akit szerettem, azt elfogadtam. Olyannak, amilyen. Amikor menni akart, elengedtem. Mert az ő boldogsága fontosabb volt, mint a sajátom. A válaszadók némelyike viszont már ezt is önértékelési zavarnak nevezné. Pedig ez "csak" szeretet.

És még mindig nő vagyok. De tökéletes sosem voltam.

2010. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!