Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelt kérdés

"szerintem a legkomolyabb indok arra, hogy valaki beadja a válást, az az, ha nem boldog."


Ezt olvastam pont itt valakitől és nem akarok hinni a szememnek.


2010. okt. 24. 00:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
Azért érzek némi különbséget a "nem boldog" a boldogtalan és a szenvedő között. Ti nem?
2010. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz állandóan boldog, mert akkor mindig ugyanabban az állapotban lennél. Ha sohasem szenvedtél, nem is tudhatod, mi a boldogság, mert nincs mihez viszonyítanod. Sőt, innen nézve aki folyamatosan boldog, az nem is él, csupán létezik.
2010. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
Akkor te mégsem a szófogadó-feleség szindrómáról írsz!
2010. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
50%
Látom, még mindig nem érted. Sajnálom, ha nem világos, hogy mi a különbség aközött, hogy valaki félelemből szófogadó, vagy azért alkalmazkodik, mert szereti a másikat.
2010. okt. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell leszűkíteni//túláltalánosítani a témát?

Ha valaki azt modja, "nem boldog", az nem azt jelenti, hogy verik (ez is lehet mögötte, de nyilván akármilyen rosszak is a vonatkozó statisztikák, azért az esetek nagyobbik részében mégsem ez a boldogtalanság oka).(Nem szeretem egyébként, mikor úgy beszélnek, mintha minden férfi részegen verné a feleségét, aki nem él vele tökéletes rózsaszín kapcsolatban - mintha csak ez a két véglet létezne).

A kérdés nem az volt, hogy normális dolog-e válóoknak tekinteni az alkoholizmust és a családon belüli erőszakot, hanem hogy normális dolog-e válóoknak tekinteni a boldogtalanság érzését.


A kettő nem ugyanaz, szerintem.


Nem minden fajta szarka farka...


Egyébként, hogy a kérdésbe is beleszóljak, szerintem lehet válóok, ha tényleg a kapcsolat a boldogtalanság oka, mert elvégre ha már tudod, hogy rossz zsákutcába fordultál be, akkor a legokosabb kihátrálni belőle. Feltéve, hogy van valami célod, mész valahová, és nem csak úgy leülni akarsz bárhol a földre...

Viszont ez egyben annak az elismerése, hogy rosszul választott az illető, nem is kellett volna belemenni se a házasságba.

Az nem jó kifogás szerintem, hogy a kapcsolat elején szerelmesek és ezért nem látják egymás hibáit - ilyenkor nem _egymásba_ szerelmesek, hanem egy kitalált képbe, vagyis már az elején elhibázott volt a dolog.

Összeházasodni olyannal van értelme szerintem, akit szőröstül-bőröstül tudunk szeretni.


Szigorúan szerintem :)

2010. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
100%

a fent említett válóok, csak abban az esetben érvényes, ha a saját boldogságunk "párfüggő"

van aki egyedül is boldogtalan

az elválik magától?

párkapcsolatban tökéletes férj mellett is lehet boldogtalan nő.

mert pl az önbizalma kanyarban, vagy folyamatosan kisebbrendűségi komlexusai vannak, tehát bármi, amiért nem a férj a felelős.

az ilyen hiába válik....

2010. okt. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:

Annyira jó,hogy lepontoznak,ha valakinek nem tetszik,amit írsz.De aki lepontozott,annál beletrafáltam valamibe.Mégpedig abba,hogy érzi,nincs igaza,ezért érzi jobban magát attól,hogy lepontoz.Tiszta rosszindulat.

Kedves 87%-os.nem lehet,hogy 90%-ban olyanok indítanak "tönkrement a házasságom" topicot,akiknek szemét a férje?Ez meg sem fordult a fejecskédben,te szupernő?Add már kölcsön nekem is a bölcsek kövét,én is tudni akarok mindent,mint te:DDDDDDDDDD

2010. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

Te írtad azt, hogy az ok, hogy a szófogadókat nem verik, ez rendjénvaló ( aki nem szófogadó, az vernivaló)....a szófogadóba nincs benne az, hogy alkalmazkodó! A szófogadó azt teszi, amit megengednek neki és nem teszi, amit nem engednek meg neki. Te, teljesen másról beszéltél később.


Én szeretetből sem alkalmazkodom. Szeretetből sem teszek olyan dolgot,amit te alkalmazkodásnak hívsz, ha nem szeretném,mert nem értek vele egyet.

2010. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
Szerintetek, mi a boldogság?
2010. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:

"Kedves 87%-os.nem lehet,hogy 90%-ban olyanok indítanak "tönkrement a házasságom" topicot,akiknek szemét a férje?"


Húúú. Ne fárasszuk már egymást. Szerintem nagyon érthetően írtam, hogy a nők legalább annyira felelősek a tönkrement házasságukért, mint a férfiak. Ez ugyebár egy összehasonlítás, és következik belőle, hogy a férfiak is legalább annyira hibásak, mint a nők. Viszont még mindig több topic indul a szemét pasikról, mint a hibás nőkről. És hajlamosak mindig mindenhol csak a pasikat kritizálni. Az fel sem merül, hogy a nő rosszul választott, vagy például mindenáron meg akarta változtatni kiszemeltjét, és végül ebbe bukott bele.

Szó sincs bölcsek kövéről. Csupáncsak arról, hogy saját hibámból tanultam meg, egy sokéves kapcsolat rovására, hogy nem és nem lehet megváltoztatni a másikat. A kudarcom okát viszont sokakkal ellentétben nem a pasiban látom, aki olyan, amilyen (hiszen a kezdet kezdetén is olyan volt) hanem abban, hogy nem kaptam időben észbe, nem figyeltem oda, mennyire nem illünk egymáshoz. Szemet hunytam, mint sok más nő. De velük ellentétben a végén én nem az exemet hibáztatom. Felnőttként belátom, hogy én voltam hülye, és így tovább tudok lépni, abban bízva, hogy többet nem követem el ugyanazt a hibát.

Ja, és hogy mások se kövessék el, abban segítenék... De vannak, akik nem akarják ezt... Azoknak nem tudok segíteni, ezt belátom.

2010. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!