Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelt kérdés

"szerintem a legkomolyabb indok arra, hogy valaki beadja a válást, az az, ha nem boldog."


Ezt olvastam pont itt valakitől és nem akarok hinni a szememnek.


2010. okt. 24. 00:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
90%

Mármint, hogy a nő azért van, hogy a hímeknek legyen kibe üríteni és ha nem úgy cselekednek, ahogy azt egy hím elvárja, ne adj isten odaég a rántás, vagy nem tetszik a smink vagy terhesség alatt feljön 2kiló, akkor jön a verés?

Neked kisebbségi komplexusod van?

2010. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
70%

Tudni kéne, miért nem boldog. Ha egyszerűen alkalmatlan a boldogságra, akkor mindegy, mit csinál, úgysem lesz jobb. A boldogság sokszor bennünk van. Ha ő nem találja, örökké elégedetlen a természete, a válás nem segít.

Ha azért nem boldog, mert a férje részegen veri naponta kétszer, vagy csalja hetente 3-szor... vagy egyszerűen csak már nem szeretik egymást és élnek egymás mellett, akkor tényleg érdemes válni. Minél előbb megteszik, annál nagyobb esélyük van boldognak lenne.

Persze ezer más eset előfordulhat még. 1 mondatból nem lehet következtetést levonni.

2010. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 00:13-as,akkor ugye te egy tökéletes nő vagy aki maximális EQ-val és IQ-val van megáldva(ja,hogy nem is tudod mi az az EQ?),azért fújsz ennyire a többi njőre?Nem lehet,hogy csak irígy vagy,mert különbek nálad?

A kérdezőnek meg csak annyit:sajnálom a párodat,ha van,ha lesz,mert egy hímsoviniszta egysejtűt váltsz(ott).

2010. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy szófogadó nő? A nő egy állat, akinek azt mondják, menj arrébb, arrébb kell menjen, akinek azt mondják, hadd hágjalak meg, meghágható, szolgálj ki és kiszolgál és befogott szájjal,mosolyogva tűr? És aki mer ember lenni, nemcsak valakinek a valamije az már hárpia?
2010. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:13


00:13 vagyok. Annyira szeretem, amikor jön a személyeskedés! Ilyenkor mindig tudom, hogy beletrafáltam valamibe.


Hogy miért fújok a többi nőre? Egyáltalán nem fújok rájuk. Csak ahány tönkrement házasságos topic indul, mindenhol a pasikat gyalázzák, hogy ilyen szemét, meg olyan iszákos, és amolyan erőszakos, egyébként is folyton csajozik... A nők pedig mindig szenvedő félként lépnek fel, mert hát ők nem hibáznak, mindig csak tűrnek... Persze, nagyon tud fájni, ha jön valaki, aki megmondja, hogy a nők legalább annyira hibásak a házasságuk kudarcában, mint a férfiak.

Lehet persze álszenteskedni, és minden rosszat a pasik nyakába varrni. Sokkal egyszerűbb, mint felnőttként viselkedni, felelősséget vállalni a hibás döntésekért, megnézni, hogy mit is rontottunk el. Csak éppen nem vezet sehová, mert így minden egyes alkalommal ugyanazt a hibát ismételjük újra és újra.


A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:25


Te szerettél már valakit életedben? Mert ha igen, akkor ugye boldognak akartad látni. Ezért tettél meg dolgokat, amit ő szeretett volna, és nem tettél meg olyat, amit ő nem szeretett. Mert örömet akartál okozni, és nem bánatot. Ugye? Ez bármilyen érdekes, a pasiknál sincs másképp. Ha szeretnek, még szó sem kell, sokszor elég egy neheztelő pillantás, vagy a szomorúság a szeretett nő arcán.

2010. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
100%

"Te szerettél már valakit életedben? Mert ha igen, akkor ugye boldognak akartad látni. Ezért tettél meg dolgokat, amit ő szeretett volna, és nem tettél meg olyat, amit ő nem szeretett. Mert örömet akartál okozni, és nem bánatot. Ugye? Ez bármilyen érdekes, a pasiknál sincs másképp. Ha szeretnek, még szó sem kell, sokszor elég egy neheztelő pillantás, vagy a szomorúság a szeretett nő arcán."

ez hogy jön ahhoz, hogy valaki szófogadó kutya vagy ember???????????????

2010. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:

OFF Ha jól látom itt most vita megy, ami egy másik műfaj, fórumra való, nem FAQ-ba. ON


A valódi válóok (amint azt már leírta valaki) nem a boldogtalanság maga, hanem az a képzet, hogy a boldogtalanságunkról nem mi magunk tehetünk, hanem valaki más, alkalmasint aki a párunk, akinek korábban örök hűséget esküdtünk. Ez lehet téveszme, lehet valós alapja, ám mindenképpen jó válóok.


Ha megvizsgálom még magát a szót is, akkor ez egy OK a válásra. Vagyis nem szükségszerű ettől elválni, de jó ürügy, indok stb. ha el akarok válni.


Nézetem szerint a válás annak beismerése, hogy az a fél, aki válni akar, feladta a próbálkozást, már nem akar. Mert a párkapcsolat közös produkció, akár jó, akár rossz, azt soha nem lehet kizárólag az egyik fél nyakába varrni. Így aztán majdnem lényegtelen az is, ki mennyire hibás? (Nagyjából mindig ki kell jönnie a fele-fele aránynak, bárki bármit is gondoljon, csak vannak látványosabb és kevésbé látványos elemek, ezért kívülről néha másképp tűnhet. Például alkohol, megcsalás stb.)


Kevés az olyan válás, ahol a felek egyszerre adják fel, pedig ez lenne a szerencsés, mert ha nincs aki mindenáron folytatni akarná, könnyebb megbeszélni a hogyan-tovább-ot? Amikor pedig az egyik fél már feladta, a másik még próbálkozna, az utóbbi kerül nehezebb helyzetbe. Ennél már csak az rosszabb, ha az, aki feladta, lélekben már sokkal korábban feladta, de szerető hitvest hazudott bármi okból. Ezzel szembesülni nagyon nehéz a másik (becsapott) félnek.


Tehát ha jól megvizsgálom, akkor higgy a szemednek! Ez elég OK. Csak lásd meg benne a fentieket is. Akkor rögtön érthető.

2010. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy attól, hogy szeretek valakit, még nem fogok megtenni neki dolgokat, ha szeretné ....és nem megtenni dolgokat, ha nem szeretné,.... akkor, ha az nekem nem tetszik, nem értek vele egyet, nem jó, csak azért, hogy mint szófogadó jó feleség legyek, hogy fel ne pofozzon, szeressen, ki ne dobjon, megfeleljek neki. Aki viszont szeret,az el sem várna ilyesmit. Az műsor lenne csak és nem a valóság.....Attól, hogy szeretek, még én én vagyok és nem szűnök meg létezni, félelmemben szófogadó lenni, mert, ha nem vagyok az, jön az ostor, mint annó régi időkben és még a törvény is helyesli. Vagy ez volt a jó és helyes? Kétlem. Gondolom, Téged se vernek szájon, ha nem kizárólag és csak azt csinálod amit az urad parancsol neked és semmi mást és nem vagy szófogadó jó asszony, hanem felelős felnőtt,aki tud ítélni a saját ügyeiben és aszerint cselekedni.
2010. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
49%

Nem, félreértettél. Nem azért teszel meg valamit, vagy tartózkodsz valamilyen magatartásformától, hogy jó feleség legyél, vagy hogy ne verjenek meg. Hanem azért, mert akit szeretsz, boldognak akarod látni. A félelem egy másik tészta. Akitől félsz, azt nem szereted. És akitől félned kell, az nem szeret.

Az pedig, hogy ő mit vár el tőled, valóban függ attól, hogy szeret-e. Mert gondolom te sem zsarolnád érzelmileg a párodat, hogy megtegyen neked valamit, ami neked tetszik, de amivel szemben neki komoly ellenérzései vannak.

Egy hosszú távú kapcsolat nem csak a jóról és a szépről szól. Meg kell tenni olyan dolgokat is, amiket nem szeretnél, és olyat is, amivel nem értesz egyet. Ahogy az életben is. Sehol nincs kolbászból a kerítés.

Felelős felnőttként tudsz ítélni a saját ügyeidben. De felelős feleségként illetve férjként tudnod kell ítélni a házasság ügyeiben is. De itt már a társaddal együtt.

2010. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:

Igen, a legnyomósabb válóok a boldogtalanság, ugyanis nem az az élet lényege, hogy szenvedj.

Az már már kérdés, hogy mielőtt erre a döntésre jutna valaki, mindent el kell követnie a változás érdekében - de ha tényleg megpróbálta, és mégsem tud boldog lenni, akkor nincs értelme továbbra is senyvedni a házasságban.

2010. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!