Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most komoly? Ez tényleg válok?

Figyelt kérdés

"szerintem a legkomolyabb indok arra, hogy valaki beadja a válást, az az, ha nem boldog."


Ezt olvastam pont itt valakitől és nem akarok hinni a szememnek.


2010. okt. 24. 00:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
83%
Én ezt nem értem. Nyilván, ha nem boldog, annak oka van. Minek egyék egymás idegeit, ha nem érzik jól magukat egymással??
2010. okt. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg. az én szemem meg azon akad fent h neked ez új.

Én ismerek olyan hapsit akinek 10év után elkezdett nem tetszeni a nője azt elvált tőle gyorsan.


Am se divat már a házasság kötés.

18/F

2010. okt. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
98%
A boldog magánélet az élet motorja. Folyamatos célt ad, ha a házasságod nem működik, az egész életedre rányomja a bélyegét. Százszor inkább egyedül, mint házasságban, boldogtalanul, magányosan. Igen, ez a legkomolyabb indok.
2010. okt. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan mit nem értesz ezen? Mármint szerinted éljenek örökké boldogtalanságban? Az aztán az élet...
2010. okt. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
67%

Én azt nem értem, hogy válást hogy lehet beadni.

Ha nem lennék boldog, én a válóperi kérelmet adnám be.

Vagy nem adnék be semmit, csak simán elköltöznék :D

Szxr dolog, ha az ember nem boldog - a mindennapos veszekedések pokollá teszik az életedet. Gondolj csak bele, ha a munkahelyeden napi 8 órában rosszul érzed magad, akkor váltasz, nem? Egy idő után még akkor is, ha tudod, utána talán nem kapsz másik melót. Akkor hát otthon? Ahol pont a békére vágysz, a feltöltődésre, egy jó beszélgetésre, közös programokra, a gyermekeiddel játékra-kacagásra - de nem tudsz, mert asszony zsémbes, anyós napi vendég, a postás délelőttönként az ágyadban, vagy akármi. Akkor ott kell hagyni mindent - mert nem hogy nem vagy boldog, hanem halálra vagy szekálva...

2010. okt. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
98%
Pont ez az egyetlen elfogadható indok és az oka minden másnak. Hiszen azért házasodik meg az ember, hogy boldog legyen és boldoggá tegyen. Ha nem boldog valaki a párjával, akkor kezd el mást keresni....
2010. okt. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
33%

Elég szomorú,hogy ennyi elég a váláshoz! És az is,hogy sokan egyetértenek ezzel!

Nincs olyan ember a földön,aki mindig boldog,és nincs egyetlen házasság sem,ahol nincsenek hullámvölgyek! A "boldogságért" tenni is kell. Nem elég,ha jó a szex és a férj hozza haza a pénzt! A nőnek kellene a férjével is foglalkozni!

Miért sokall be sok férfi?

A nő megszüli a gyereket! Éjjel-nappal szoptatja,csak a gyerek létezik a számára! Ha a férj hazaér,egy fáradt,elhanyagolt külsejű asszony fogadja. Akivel nem lehet másról beszélni,csak a gyerekről. A gyerek éjjel-nappal óbégat,és az anya azonnal ugrik. Sokan még kettejük között is altatják a gyereket. Ha a férj szeretkezni akar,akkor is tarthat attól,hogy a legkritikusabb pillanatban síra gyerek,és az anya rohan hozzá! Nappal dolgozik,de éjjel soha nem tud nyugodtan pihenni! A feleség soha nem kérdi meg a férjet,mi történt veled napközben,miért vagy rosszkedvű stb. Csak önmagával törődik, a párjával nem.

Ha a férj nem imádja állandóan,akkor szegény feleség boldogtalan. Elválik,nem törődve azzal,hogy a gyerek érdeke az,hogy családban nőjön fel.

Természetesen kizárólag a férfiak a hibásak, a nők mind földreszállt angyalok! A nők gondolkodása beszűkül,unatkoznak,és nem "boldogok". Amíg csak 5 hónap volt a szülési szabadság,nem volt ennyi válás sem. Pedig az akkori asszonyok sem voltak állandóan felhőtlenül boldogok.

A válás után pedig egyik pasatól a másikig sodródva keresik a boldogságot,amit legtöbbször soha nem találnak meg.

Ha a Bírónők nem fogadnák el válóoknak a "nem vagyok boldog,elhidegültünk egymástól," és nemcsak a férjet itélnék el,ha szeretője van,hanem a nőket is,és nem mondanák ki a válást (természetesen csak a férjet elmarasztalva),hanem köteleznék őket családterápiára,akkor nem lenne ennyi válás sem.

A fejekben kellene végre rendet rakni.

2010. okt. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
91%

Ki mondta, hogy a boldogtalanság csak gyerekszületés miatt következik be???

Egyébként meg mindig mindkét fél hibás, ha egy kapcsolat tönkre megy. Ha én megadok mindent, amire a másik vágyik, ha én vagyok a tökéletes partner neki, nem fog mást keresni. Ahogyan én sem fogok "nézelődni", ha Ő mindenben megfelelő.

A legtöbb pár szerelemből házasodik, az első nagy lángolásban, amikor nem látják egymás hibáit, csak a jó oldalukat. Az idő meg a hétköznapok szépen eloszlatják a rózsaszínű ködöt és kiderül, hogy Ő bizony nem olyan tökéletes, vannak neki is hibái. Van aki együtt tud élni ezekkel, van aki nem.

Én mindig úgy gondoltam, hogy inkább egyedül, mint megalkuvón egy kapcsolatban. Persze, kell bizonyos fokú "alázat" és elnézés is egymás iránt. De csak addig, amíg ezt nem érzi valaki áldozatnak, önfeladásnak. Addig van csak értelem. Azon túl már csak a külön út a jó megoldás.

2010. okt. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
97%

Az egyetlen ok a válásra az ha valaki nem boldog!!!!!!


Ez lehet megcsalás,elhidegülés,kibékíthetetlen ellentétek miatt de egy szónak száz a vége,hogy NEM BOLDOGSÁG miatt!

2010. okt. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó előttinek. Senki nem mondta, h a gyerekszülés a boldogtalanság oka, csak a kedves 63 %-os válaszadónak ez a vesszőparipája. Legalább 15-ször olvastam ezt a vélekedését, különböző témákban, ahol szintén nem volt sok köze a kérdéshez az általa kifejtett nézetnek. Szintén az ő véleménye, hogy az 1-2 hónapos gyerek már nem igényel 24 órás anyai felügyeletet, hogy két szopi között hagyjuk az ágyában, még ha sír is etc., etc. Csak nem tudom eldönteni a valós korát, mert volt már 27 éves férfi, 40 éves, 3 gyerekes anya és 70 körüli nő is.

Valóban van olyan kapcsolat, ahol az általa leírt körülmények miatt következik be az elhidegülés, de ott sem a nő hibája. A férfi is tudta (tudnia kellett volna), h mivel jár egy gyerek, segíthetne a feleségnek otthon és akkor a nőnek is több ideje jut magukra. Érdekes, az én férjem imádja a lányunkat, többször kelt ő is éjszaka, ő volt, aki a köztünk alvást kezdeményezte (nem csak az ágyban lehet házaséletet élni, még jobban kíván mint régen), mindkettőnknek egyformán fontos a lányunk és a másik is. De a segítsége nélkül megzakkantam volna és egy elhasznált felmosórongy lennék.

Valamint bőven van olyan élethelyzet, ahol nincs gyerek, mégis válnak. Ezt kedves 63%-os kolléga, hogy magyarázod?

És hogy ne térjek el nagyon a tárgytól:

igen, a legfőbb indok a boldogtalanság a válásra. Nyilván nem a fellángolásszerű rosszra gondolok itt, hanem a tartós boldogtalanságra, amikor már a felek (vagy az, akinek ez fontosabb volt) már mindent megtettek, hogy jobb legyen és mégsem működött.

Visszakanyarodva "kedvenc" válaszadóm egy mondatához még, miszerint amikor az anyák hamarabb dolgoztak, kevesebb válás volt. Aha. Mert szégyen volt válni. Inkább éltek 50 évig sz.r házasságban, de nem váltak. Bár nyilván a férjnek nem volt rossz, mert kinyalták a popóját is, több esetben verte az asszonyt, de ugye ezért nem szólt senki, hisz akkoriban természetes volt.

És nem is kell ilyen messzire visszamennünk, elég ha a szüleim korosztályát nézem: az utóbbi 2 évben egyre másra válnak el a falunkban a 60 körüli házaspárok. Gyerekek már rég kirepültek, most már nem annyira szégyen a válás, inkább szeretnének még egy kicsit boldogok lenni. És ők az a korosztály, akik a véleményed szerint még sokkal jobban csinálták a dolgokat. Egy szó, mint száz, az hogy kevesebb volt a válás akkoriban, nem azt jelenti, hogy kevesebb volt a boldogtalan házasság...

Bocsánat, h hosszú lett, és elkanyarodott...

2010. okt. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!