Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért érzem azt, hogy a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt, hogy a mai lányok zömét megrémíti ha egy férfi fizikai munkával keresi a kenyerét?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Sportos testalkatú, 187 cm, vörös hajú. Apám vállalkozásában dolgozom építőiparban, mint kőműves. Nem tanultam a szakmát, csak betanítottak. Megjegyzem: elkezdtem az egyetemet, magyar szakon, de egy év után otthagytam, mert hülye voltam a nyelvészethez. Van tisztességes fizetésem, eltartom magamat, mégis, ha elmondom egy lánynak, hogy nem egy menő cég vezetője vagyok, hanem egy melós, látom a szemükben a megvetést. Miért van ez? Sokat utaztam a világba, és az USA-ban vagy Skandináviában soha nem láttam hogy a munkások szégyellnék hogy fizikai munkával keresik a pénzüket.
2017. aug. 27. 08:39
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
58%

Mert az egész a státuszról szól és menőbb azt mondni h a pasim egy jogász v igazgató helyettes a Microsoft-nál mint h kőműves pl Borsodból.


Am ismerek közmunkás csajt érte se ütik le egymást a pasik. Ha ez számít.

2017. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

"Ahogy a nőknek, nekem is van egy szűrőm, mégpedig az autóm. 24 éves, lelakott, koszos, büdös autó. Ha ezzel az autóval megyek el a lányért és utána is tartjuk a kapcsolatot, akkor lehet jó választás, mert nem az anyagi javak érdeklik, hanem én magam."


Az igénytelenség azért ne legyen szűrő ismerkedésnél.


Kérdező: miért nem tanulsz olyasmit, ami a szakmádba vág, de egyetemi diplomát ad?

2017. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
58%
A pasim egy jogász Borsodból... Ez sem hangzik jól.
2017. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
A "borsodból" jelzős szerkezet kb semmilyen kontextusban nem hangzik túl jól :)
2017. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy írtok itt a diplomáról, mintha az automatikusan egyfajta belépőt jelentene egy jobb élet felé. Ez nagyon nem így van, maga a diploma az égvilágon semmit nem jelent, jólétet, magas egzisztenciát illetve magasabb intelligenciát főleg nem. Az csak egy darab papír, ami egyedül számodra értékes valamennyire (attól függ, hogy mennyit küzdöttél érte). Ha viszont van mögötte teljesítmény (amit maga a diploma egyáltalán nem garantál), az már mindjárt más. Ha ügyes vagy, találsz magadnak egy állást, amiben gyakorlatot szerezhetsz, szorgalmas vagy illetve sikeres a munkádban, akkor előbb-utóbb elismernek (szakmailag és anyagilag egyaránt). Ez az ami valóban értékessé fog tenni és nem a diploma meg az X nyelvvizsga. Erre viszont egy szakmunkás vagy egy technikus is képes. Van az ismeretségemben diplomás ember (építész), akinek a diplomája jó pár disznó felnevelésébe került a szülőknek, most meg egy raktárban targoncázik, 1 percet nem dolgozott a szakmájában. Ugyanígy van tanárnő, akinek a tudománya megáll a tankönyv felolvasásánál, a gyerekek csak egyfajta "szükséges rossz" a számára, de ő eldöntötte, hogy akkor sem lesz fodrász vagy bolti eladó. Na most ezek a diplomás emberek mivel jobbak egy szakmunkásnál? Mert ha pl. egy társkeresőn beírják az adatlapra, hogy diplomájuk van, akkor tuti nagyobb lesz irántuk az érdeklődés.
2017. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
52%
Nem a diploma a lényeg, hanem hogy minden egyes napunk abból állna ki, hogy te kompenzálsz, csak mert én messze tanultabb vagyok nálad, sőt, kőműves szakszavakkal se mondanál újat.. Az agyamra mennél. A párom autószerelő, de az én szakmámat szépnek és értékesnek tartja, és belátta, hogy ehhez felsőoktatásban kellett végeznem. Neki meg nem kellett, ennyi. Amúgy tök jókat lehet vele beszélgetni.
2017. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

"Olvasd el a leírást: otthagytam. Kettessel meglett majdnem minden nyelvészeti vizsgám, de otthagytam, mert nem érdekelt. "


Értem én, de kettes nyelvészeten? Nekem 4-esnél rosszabb sose volt.

2017. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
A Borsodból nem jelzős szerkezet. :D
2017. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
35%

Ha ilyen kérdést tesz fel valaki,mindig azt gondolom,hogy persze egy segédmunkát végző férfi önérzetét sérti,hogy "mi az hogy egy diplomás nő nem hajlandó szóba állni vele?!",de ha összejönne vele a valóságban hosszú távon nem is tudnának kijönni egymással. Hiszen a nő nem hozza azokat a szokásokat,amit a férfi a családjában az édesanyja részéről megszokott: apuka kiszolgálása és az otthonnak és a családtagoknak való alárendelődés. Ezt valószínűleg az anyós jelölt is szóvá fogja tenni. A különbözőségből súrlódások lesznek és hogy béke legyen valakinek változnia kéne és feladnia magát és általában ezt a tanultabbtól várják el,hogy ezzel is bizonyítsa,hogy nem néz le senkit.


Egyszerűen el kéne fogadni,hogy mi emberek különbözőek vagyunk és olyan emberrel érdemes tervezni,akivel hasonló az életmódunk,a világnézetünk,a céljaink.

Nem pedig követelőzni,hogy egy teljesen más típusú ember legyen a párunk már csak azért is,hogy megnyugtassuk az egónkat.

2017. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!