Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért érzem azt, hogy a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt, hogy a mai lányok zömét megrémíti ha egy férfi fizikai munkával keresi a kenyerét?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Sportos testalkatú, 187 cm, vörös hajú. Apám vállalkozásában dolgozom építőiparban, mint kőműves. Nem tanultam a szakmát, csak betanítottak. Megjegyzem: elkezdtem az egyetemet, magyar szakon, de egy év után otthagytam, mert hülye voltam a nyelvészethez. Van tisztességes fizetésem, eltartom magamat, mégis, ha elmondom egy lánynak, hogy nem egy menő cég vezetője vagyok, hanem egy melós, látom a szemükben a megvetést. Miért van ez? Sokat utaztam a világba, és az USA-ban vagy Skandináviában soha nem láttam hogy a munkások szégyellnék hogy fizikai munkával keresik a pénzüket.
2017. aug. 27. 08:39
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
68%

Mert ezek a nők felületesek. Ha kimondod azt a szót, hogy kőműves, akkor mindjárt elkezd gondolkodni:


Kőműves: Az az ember, aki reggel 2 felessel meg egy fröccsel indítja a napot a helyi kocsmában, aztán elmegy melózni, egy egyenes falat sem tud megrakni, közben az utcán sétáló csajoknak füttyöget, meg megjegyzéseket tesz. Este úgy esik haza, hogy szinte menni sem tud, másnap kezdődik újra.


Csakhogy ez ma már nem így van. Egy (csak közepesen jó) kőművesért is óriási a kereslet nem csak nálunk, hanem külföldön is. Bőven az átlag felett keresnek, bár igaz, ehhez nem egy klímás irodában kell ücsörögni, de van akinek az nem is cél. Szerintem egy nagyon jó szakma. Csak ezt kívülről nem sokan látják. Arra pedig, hogy nem lehet velük miről beszélgetni csak azt tudom mondani, hogy rengeteg emberrel találkoznak, így sok mindent látnak, hallanak is. Persze ha atomfizikáról meg a Schrödinger-egyenletről akar a csaj beszélgetni, az más tészta.


Viszont azokra a csajokra, akik így alapból elutasítanak egy fizikai munkás srácot, van egy mondás: "Ha tudnák, hogy egy mai traktor 20 millióba kerül, akkor mindnek paraszt fiú kellene" :). Van benne valami.

2017. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem, ha egy lány egyetemen tanul/egyetemet végzett, igenis elvárhatja ezt a párjától is, én jártam már kőművessel, mert értelmes volt így is, de nem beszélt idegen nyelveket, pedig én ki akarok költözni külföldre, és olyan baráti köre volt, ahogy az egyik válaszoló is írta, amilyenbe én nem akarok tartozni, nem egy világ voltunk. Igényes, értelmes lánynak tartom magam, aki mindig azon lesz, hogy jólétet teremtsen magának és a családjának, ebben is nőttem fel és ugyanilyen gondolkodású partnert is szeretnék.


De ha valaki lusta tanulni, nem ambiciózus és beéri azzal, hogy kőműves és sosem fog arra a szintre tornászkodni, amin én vagyok/leszek, akkor nem tudom, miért kéne együtt lennünk, milyen jövő várna így ránk? Hát nem olyan, amilyet szeretnék.


Viszont, olyan lányok, akik nem diplomáznak, ne is várják el a pasijuktól sem, hogy nagy jampik legyenek. Az ilyen lányokat én sem értem, szerintem mindenki annyit várjon el, amennyit nyújtani is tud.

2017. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sok buta nő van, akinek fogalma nincs milyen az élet. Elvannak a kis világukban, semmi más nem érdekli őket. Magukat meg közben céltudatos, erős egyéniségnek gondolják. Csak ha megszűnik a kis világuk, ki kell lépni a játszóterükből, akkor néznek nagyot.
2017. aug. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
63%

Miért diplomás nőkre lősz? Egy betanított munkás csajnak valószínűleg még tetszene is, hogy jól fizet az építőipar.



Magasra lősz, és csodálod, hogy nem találsz.



Tudod, jó esetben a diploma nem csak egy papírdarab, hanem egyfajta értelmiségi lét is. Persze, nem lesz minden diplomás értelmiségi, én is randiztam menő egyetemet végzett nővel, akinek kilógott a kapanyél a szájából ahányszor megszólalt, és a papírját leszámítva semmivel nem volt több, mint egy gyári sormunkás...


De azért nagy általánosságban a helyzet nem ez, hanem az, hogy egy diplomás ember egy másikkal tud közös témákat, érdeklődést felmutatni.

2017. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
85%
A magyar szakos diploma még wc papírnak sem jó, nemhogy elhelyezkedni vele. Bocsánat aki esetleg ezt végzi/végezte, de ezt tapasztalom a környezetemben. Az irodalmat ugyan úgy szeretheted ez nem ezt zárja ki. De ha már diplomát akarsz, olyat ami hasznos is, akkor az építőiparral kapcsolatos szakra menj. Egyrészt papírod lesz róla, másrészt ha családi vállalkozás akkor nem árt, ha profi szinten tudod csinálni. Ami viszont szemet szúrt nekem az az, hogy "csak" betanított munkás vagy. Ha ne adj isten becsődölne a vállalkozás, akkor ott maradnál papír nélkül hiába a gyakorlati tudás. És köztudott, hogy nálunk a műszaki és építészeti tanulmányok elég profi szintűek, tehát ártani nem árt. Én emiatt néznék rád furcsa szemmel, hogy nem használod ki a lehetőségeid hanem megelégszel a könnyebb úttal. Ha nem apád vállalkozása lenne, akkor ugyan olyan kőműves lennél, mint azok akik nyolc általánossal pakolják a téglákat. Le lehet pontozni, de valószínűleg ezt látják mások is, ha nem nézzük azt a sznob réteget akiknek sehogy sem lehet megfelelni.
2017. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként vagy 10 éve jártam egy lánnyal, aki bolti eladó volt, ő is kibukott az egyetemről egy fél év alatt, és utána ment el kasszázni.


Nem volt vele semmi gondom, tetszett, értelmes volt, lehetett vele beszélgetni, nem nézem le a szakmáját.


Viszont egy pár hónap után jöttek a gondok. Mikor például elmesélte egy napját, ami nagyrészt arról szólt, hogy a sík primitív biztonsági őr mit mondott, és vajon igaza van e, tényleg így működik a világ, és erre a 8 általánost végzett raktáros csaj azt mondta, hogy...


Tudod, ezt hívják környezeti determinációnak, lehetsz te intelligens, próbálhatsz kitörni a környezetedből, de általában az, hogy milyen emberek, milyen témák vesznek közre napközben meghatározza egy idő után azt is, hogy te hogy gondolkozol, te miről beszélsz, mi érdekel.


Na pont ezért nem kezdenek veled a diplomás nők.

2017. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

# 12


Bocsánat, hol szerepel a kérdésben hogy diplomás nőre hajtok??? Én szép nőre hajtok. A diploma nem érdekel!

2017. aug. 27. 10:15
 18/49 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sok diplomással találkoztam, akik az életben az alapvető dolgokkal nem voltak tisztában. Az életben való talpraesettséget és helytállást nem a diploma fogja meghatározni. Nyilván azért van egy szint, ami alá nem akar menni az ember, de szerintem ezt nem a diploma határozza meg. Hány olyan jól menő, gazdag vállalkozó van, akinek van egy szakmunkás papírja, se érettségi se semmi. Érdekes ilyenkor nem számít az hogy van-e diploma vagy sem?! Most ennek van divatja, hogy diplomája legyen mindenkinek, de ennek ellenére azt hallani, hogy sok a diplomás munkanélküli, mert ennek ellenére a szakmunkásokat keresik. Nekem ez a diploma olyan, mint a mai világban a futás. Most az lett a divat, hogy mindenki futni jár. Sorra veszi mindenki az ilyen-olyan csúcs szuper órákat meg futóruhákat. Érdekes pár éve mindenki tudott futni okos óra nélkül. Na nekem ilyen a diploma is! Most ezt várja el a világ, hogy legyen...
2017. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
31%
Ja hogy szép nőre hajtasz. Hát akkor visszanyalt a fagyi, barátom. :)
2017. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes, amit a nyelvészetről írsz, magyar szakot végzett, nyelvészeti beállítottságú nő vagyok, és pont az irodalom túlsúlyát éreztem. De biztos mindenkinek az tűnik fel, ami őt zavarja.


Nem olvastam el az eddigi válaszokat, de én a következőket gondolom:

- egyrészt vannak hülye nők, akiket csak a státuszszimbólumok, előkelő dolgok érdekelnek, de ugyanennyi férfi is van ilyen. Majd az ilyen nők megtalálják a maguk 100 éves BMW-jéből Despasitót bömböltető egyébként egyetemet végzett (igen, van ilyen) párját.

- sok nő szerintem a kulturálatlan munkásokra asszociál. Vannak kedves, értelmes, intelligens szakmunkások, de szerintem sokan arra az utcán utánuk fütyülő bandára gondolnak, legalábbis ezt tudom elképzelni. Te az írásod alapján szimpatikus vagy.

2017. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!