Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ismerkedéskor a nőknek miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedéskor a nőknek miért az majdnem a legelső kérdésük, hogy mivel foglalkozok?

Figyelt kérdés
Én fordítva sosem szoktam kérdezni egy nőtől sem, kivéve ha már huzamosabb ideje tart az ismerkedés. Nem igazán érdekel a foglalkozás, az századlagos tényező számomra egy nőnél.

2016. dec. 30. 09:00
 71/92 anonim ***** válasza:
78%

Írtam egy kollégámról, aki beleragadt egy olyan munkába, ahol alacsony a jövedelem. Írtam azt is, hogy az ő esetében nem az a zavaró, hogy mit dolgozik vagy mennyit keres, hanem hogy ő ezzel a szinttel elégedett, és észre sem veszi, hogy amennyiben magára marad, ha bármi történik a szüleivel, akkor bajban lesz anyagilag. Nincs benne semmi ambíció, hogy jobbat érjen el, pedig szerintem a képessége meglenne, nem látja be, hogy magának árt a legtöbbet azzal, ha ezzel megelégszik és itt leragad.

Én máris továbbléptem, mert amióta hozzászóltam ehhez a topichoz, megkerestek egy jobb helyről, és elfogadtam az ajánlatot. Én magam részéről mindig arra törekedtem, hogy elérjem azt, hogy ne kelljen tartósan másokra támaszkodnom legalább az alap kiadásaim fedezése kapcsán, főleg a szüleimre ne kelljen támaszkodnom, akik nem lesznek fiatalabbak, öregednek, egyikük már nyugdíjas, a másikuk pedig pár év múlva lesz az. Az utolsó életben maradt nagyszülőm így is segítségre szorul (bár nem szívesen fogadja el).

Nézem az anyagiakat is? Nézem, persze, mert pénzből élünk, és nem akarok eltartani egy élősködőt, vagy egy céltalan embert, aki megelégszik minimálbérrel, amiből nem tudna megélni, ha egyedül élne, de hogy ki mennyi pénzt kap, az nem csak azon múlik, hogy mit dolgozik, sokkal inkább azon, hogy hol. Van tapasztalatom ebben is, mert épp elég cégnél dolgoztam, hogy erre is legyen rálátásom, elég nagy a szórás, és még attól sem függ, hogy egy cég multi vagy sem.

Egyébként olyan rokonom is van, aki csak keveset beszélhet a munkájáról, mert a munka jellege olyan, hogy szigorú titoktartást követel meg, de amennyit elmondhat, abból azért bárki megérti, mit csinál, ha szóba kerül egy beszélgetés során, nem muszáj részletezni. Ha valaki nagyon titkolózik a munkájáról, az gyanús, hogy veszélyes, felelőtlenség, nem valódi munka, erkölcstelen, illegális, szóval valami miatt problémás lehet.

Egyébként sokat elmond az emberről, hogyan beszél a munkájáról és hogyan kezeli azt a helyzetet, amikor tulajdonképpen rossz munkája van, illetve alacsony a jövedelme.

2016. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
78%
Nem foglalkozok, hanem foglalkozom (mert ikes ige, mint a dolgozom, eszem, iszom stb.). Én általában akkor kérdezem, ha arra vagyok kíváncsi,hogy hova tegyem az illetőt, mennyire intelligens, milyen végzettsége lehet, milyen szinten állhat - nem anyagilag, hanem úgy általában. Te azért nem kérdezed a nőtől, mert nem komoly kapcsolatot akarsz, csak lefekvést, ha tetszik az illető. Ehhez meg olyan mindegy, hogy mi a foglalkozása.
2016. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
100%
De mégis mi a búbánatot kérdezzen? A Karakószörcsög-Bivalybasznád válogatott öregfiúk második félidejű szögletarányát?
2016. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
0%

65-ös, itt lóg ki a lóláb : "Az, hogy szeretjük a munkánkat, nem jelenti, hogy akkor is csinálnánk, ha nem fizetnének" Tehát azért jársz be , mert fizetnek érte,a többi az meseszöveg píszíduma mellé.


Másrészt megint egyszerű matek: Jó zsíros semmittevő állások nagyon korlátozottak . Oda hiába kapar észvesztve a lakosság munkaképes hányada, egyszerűen nincs hely bekerülni. Tehát van kb 10 % 'herevere dőlalé én vagyok a góré' állás ahol elmondhatja az illető hogy tényleg szereti, a többi az csak kényszer a pénzért.


És akkor ennek a 90%-nak vagyis csak a férfi lakosságnak ,kell azt hazudnia ,hogy szereti a munkáját, hogy egy jöttment némber elismerően bólogasson rá és szemében megjelenjen a dollárjel mint Dagobertbácsinak? Mert ugye a nőnek ,ha unottan lárvapofával egész nap fészbukkozó butikeladó is, akad 10 udvarlója aki letojja hogy nem keres csak 80 ezret.De munkanélküli csajok is ha nem rondábbak a banyánál, azonnal kapnak maguk mellé pasit,aki nem firtatja hogy demiééért?


Ilyenkor szokták írni hogy az őszinteség a legfontosabb a nőknek...Lófaxt. Az ügyes hazudozás a lényeg a nagy kamu duma,mert az őszinteség fáj.


Szóval kérdező ,ha olyan helyen dolgozol ami nem 'menő' a mai nőstényeknek, akkor kamuzz be valamit hogy most gyűjtesz egy 'startup'cég beindítására (baromi menő pénzszagú szó manapság, lehullik a bugyijuk egyből)de nem beszélhetsz róla sokat mert ez annyira egyedi ötlet stb.Keverd bele pl az informatikát is hogy azzal kapcsolatos az is pénzszagú nekik. Aztán meglesz a napi betevőd. Ott kell átverni a nőket ahol lehet hiszen ők igénylik szeretik ezt.

2016. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek olyan embert, aki egy raktárban robotol, kevés pénzért, és mégis szereti csinálni. Nőről van szó mellesleg. Nekem ez a munka nem inspiráló, amit ő csinál, bár ha muszáj, én is csinálom, de ha lehetőségem van rá, inkább olyan munkát végzek, ami számomra inspiráló. Na most a pénz ebben csak annyit számít, hogy annyi legyen, amiből meg tudok élni, de nem attól lesz egy munka számomra inspiráló, hogy mennyit fizetnek érte. Az elmúlt 10 év alatt, amióta dolgozom, mindig nettó 200.000Ft alatti jövedelmem volt (a legmagasabb eddigi jövedelmem egy kicsit volt nettó 150.000Ft alatt), mégis volt olyan munkám, ami inspiráló volt számomra és szerettem.
2016. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ha havonta garantáltan megkaptad volna a netto 200ezret annélkül hogy egy napra is bemész a munkába ,hanem azt csinálsz amit akarsz, szabad vagy ,nem csicskáztat senki ,akkor is bementél volna gályázni ? Most őszintén..
2016. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amit szeretek, oda szívesen bemegyek, nem csak a munka miatt szeretem azt a munkát, amit szeretek, hanem a kollégák, a társaság miatt is. Meg utálom a tétlenséget.
2016. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
0%
Akkor te ufo vagy .Vagy a munka hőse :D
2016. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
100%
De ha szerintetek a nők a pénzre mennek, miért nem érdekel, ő mit dolgozik? Abból tudnád, eltartja-e magát.
2016. dec. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerűen csak voltak olyan munkáim, ahol jó volt a társaság, és jó volt köztük lenni. :-) Tudod, nem törvényszerű, hogy utáljuk a munkánkat. Volt, amit én is utáltam, de nem mindet.

Én mellesleg betegnek sem vagyok az orvosok álma, szerencsére ritkán vagyok beteg. :-)

2016. dec. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!