Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak számomra tűnik kutya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak számomra tűnik kutya nehéznek a pártalálás?

Figyelt kérdés
Mindig mondják, hogy csak ismerkedni kell, emberek közé menni és onnastól egyszerű, viszont én soha nem találkozom olyannal, aki megmozdítana bennem valamit. Ráadásul a környezetemben meg pont azt látom, hogy a többségnek mégiscsak könnyedén megy.
2015. nov. 20. 15:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Engem a kérdésnek az a része mozgatott meg, hogy "én soha nem találkozom olyannal, aki megmozdítana bennem valamit" - pont ezt érzem. Én is szeretek társaságba menni, beszélgetni mindenről - akár felszínesen is, ha muszáj -, jól is érzem magam, de nagyon-nagyon ritkán fordul elő, hogy igazán megtetsszen valaki annyira, hogy akarjak tőle valamit. Rám az intellektus, a humor hat izgatóan, de abból nem látok sokat. Külsőleg az angol típusra bukom, mondták is, hogy költözzek oda nézelődni, bár ismerkedni nem lehet, mert zárkózottak az emberek.


Szóval szerintem előfordul, hogy valaki sokat megy emberek közé, nem introvertált és nem lesz párkapcsolata ettől függetlenül.


Olyat pedig nem szoktam látni, hogy valaki egyedül ül egy színházban, hangversenyen és oda lehetne menni megszólítani, csak idős embereket. Több nénivel, bácsival jót beszélgettem így, de az nem pártalálás ugye.


Szerintem szerencse kérdése, vagy szembejön az illető, akivel egymásnak szánt minket az élet, vagy nem.

2015. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen magas vagy? Mert ha alacsony, akkor ne is csodálkozz rajta, hogy nem sikerül. Lehetsz bármennyire társaságkedvelő és intelligens, a nőkben semmi vonzalmat nem fogsz ébreszteni. Az összes alacsony férfi ismerősöm jelenleg egyedül él és egyik sem lúzer, mind jól kereső, tanult mérnök kolléga.
2015. nov. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Még egyszer: lány vagyok. Hetente 2-3 alkalommal sportolok, csinosan öltözködöm, az arcom sem torz.


Még egyszer elmondanám ezt is: nem a sarokban kuporgok, társaságba járok, szívesen elbeszélgetek bárkivel. Hiába próbálod az ellenkezőjét rámhúzni a konyhapszichológiáddal kedves Clark Kent. Amúgy az olyan "motiváló írásoknak", amiket automatikusan kiposztol a facebook, nem nagyon kéne hinned... Amiket írsz, kb. az a szint, mint mikor egy depressziósnak mondogatják, hogy legyen vidám, meg pozitív, miközben abszolút nem így működik a dolog.

2015. nov. 20. 21:36
 24/38 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon nehéz.

Előbb találok új munkát mint barátnőt.

Rengeteget próbálkoztam már, számtalan randi és mindig ugyan az a vége.

2015. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Clark Kent.. ***** válasza:

"Akkor rossz helyeken olvasol :D "


-->Nem. És egyébként sem az a fontos, hogy mit olvasok, hanem, hogy lehet-e bizonyítani vagy sem.


"Ne a Nők Lapját fogadd el hiteles forrásként a témában."


-->Mi a bajod a Nők lapjával? Egyébként nem szoktam azt olvasni. Van még olyan újság egyáltalán?


"Az introvertáltság fiziológiás háttere az idegsejtek dopaminerg receptorainak érzékenysége."


-->Természetesen vannak olyan emberek, akiken nem lehet segíteni. Durva példa, de az evolúció során is voltak élőlények, amik kihaltak. Ez a természet rendje, az élővilágot tekintélyes és tekintélytelen élőlények alkotják. Az intorvertált emberek többsége azonban egyszerűen csak bebeszéli magának ezt az egészet, ne akarj már nekem itt fiziológiával jönni. Lustaság és gyávaság az, ami az ő bajuk.


"Persze más kérdés a környezeti hatás. A környezeti kondicionáláson lehet segíteni, de az alaptermészeten nem"


-->Bla, bla, bla. Rengeteg olyan ember van, aki rohadtul zárkózott volt az élete egy részében, mit mondjuk például azokra, akik még évtizedek múlva is szüzek? Mégis meg tudták oldani a problémájukat, mert AKARNAK.


"Viszont nehéz eldönteni, hogy mi az alaptermészet, nagyfokú önismeret kell hozzá"


-->Hagyjuk már ezt az alaptermészetet. Nem létezik ilyen! A természet mindig változik! Én gyereknek elég balhés voltam, verekedések, osztályfőnöki intések tömege volt a számlámon. Kiskamasznak sokkal zárkózottabb, visszahúzódóbb lettem, ami rendkívül megnehezítette a beilleszkedésemet az új közösségekbe. Most meg tök jól érzem magam. Nem vagyok balhés sem, viszont szociális problémáim sincsenek. Nincsen alaptermészet! Természet van, ami folyamatosan változik. Kivéve persze a besavanyodott embereket, akik nem élnek, csak vannak maguknak. Azokat nem éri semmiféle hatás, nincs is miért változniuk, és nem is akarnak.


"Aki félénk, az például könnyen elkönyveli magát introvertáltnak, pedig valójában jobban érezné magát társaságban, ha sikerülne leküzdenie a félénkségét"


-->Nem. Aki félénk az rendszerint arra vár, hogy az ölébe hulljon a siker, nem akar leküzdeni semmit sem. Többsége csak akkor vált életmódot, ha rákényszerül, mert érzi hogy szorul a hurok. Akkor hirtelen megtáltosodik.


"Itt valóban segít az önfejlesztés, hiszen nem az alaptermészetben kell keresni az okot."


-->Nem. Az önfejlesztés az emberek egy részének segít csak, mert az olyan kemény fizikai és szellemi munka, amit az emberek nem bír el. Többségében elkezdik nagy lelkesedéssel, és feladják a negyedénél vagy a felénél. Az önfejlesztést gyakorló emberek egy részének segít, nekik viszont nagyon.


"Az emberek 15%-a az, aki valóban introvertált. Úgy lehet kideríteni, hogy megfigyeli az ember magát különböző élethelyzetekben"


-->Egyetlen egy olyan embert ismerek, akinek komoly gondok vannak a személyiségével, viszont neki papírja is van róla, le is van százalékolva. Na, rajta tényleg nem lehet sajnos segíteni. De az intorvertált maszlag többségében csak kifogás.

2015. nov. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
72%
Egyre inkább csak bebizonyítod a számomra, hogy halvány lila gőzöd nincs az egészről, csak szajkózod azokat a frázisokat, amiket ilyen önfejlesztő irodalomból szedsz. Szeretnélek kiábrándítani: ami benned történik, az, hogy gondolkodsz, lélegzel, érzel, az mind-mind fiziológia. Hogy mi köze a fiziológiának a pszichológiához? Kérdezz meg egy pszichiátert, aki gyógyszeresen változtatja meg a páciens fiziológia jellemzőit. Na ugye már érted, hogyan kapcsolódnak. Továbbá ne kezeld az introvertáltságot betegségként, mert egyáltalán nem az. Nagyjából olyan, mintha kategorikusan kijelentenéd, hogy a kék színű szem rossz, mert több embernek van barna. A psziché is hasonlóképpen épül fel, vannak megváltoztatható jegyek, mint a külsőben az öltözködés, a frizura, de van pl. a magasság vagy a már említett szemszín, ami alaptulajdonság, és nem változtathatsz rajta. Ráadásul kevered a fogalmakat: az introvertált (azaz lefordítva befelé forduló ember) nem feltétlenül zárkózott. Nem egymás szinonimája a kettő. Zárkózottsághoz olyan irracionalizált érzelmek vezetnek, mint a düh, a félelem, a frusztráció. Ezek feloldásával csökkenthető a zárkózottság. Ha nem vagy zárkózott, nem vagy félénk, akkor jön el a szociális szabadság, amikor saját magad dönthetsz arról, hogy barátkozol vagy nem, kikkel barátkozol, kikkel nem, el akarsz-e menni társaságba vagy nem. És itt jön a képbe az alaptermészet. Megtehetném, hogy most fogom magam, és elmegyek valami buliba. De van-e rá igényem? Van-e olyan dolog, amit szívesebben csinálnék helyette? Nálam a válasz, hogy igen, van. Ha csak azért mennék bulizni, mert egy fiatalnak péntek este márpedig bulizni és inni kell, nos az már megfelelési kényszer lenne, ami távol áll a szabadság fogalmától. Az, hogy mit döntesz, az alaptermészetedtől függ, ha mentesülsz minden szociális máz befolyása alól. Szerinted egy introvertált embernek okvetlenül szociális gondjai, fóbiái vannak? Ugyan. Csupán inkább megfigyel és elemez, sem mint fejjel rohan a falnak. Az önfejlesztésről meg még annyit, hogy abból is lehet öntorzítás, ha mindenáron olyan akarsz lenni, aki nem te vagy. Tudod mit? Vegyük át az analógiádat mondjuk a sportokra. Nevezzük ki mondjuk a kosárlabdát az egyetlen, igaz sportnak, és mindenkinek ebbe az irányba kell fejlődnie. Teljesen mindegy, hogy kinek mihez van érzéke, vagy milyen magas, mindenkinek ebbe az irányba kell mozognia. Jó lenne? Az önfejlesztés nem csak a gyengeségek javítása, hanem sokkal inkább az erősségekre való összpontosítás. Nem kell mindenkinek porszívó-ügynöknek lenni (ehhez magas fokú szociális érzék kell), van mellette egy csomó más terület is.
2015. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Clark Kent.. ***** válasza:

@23:12-es válaszoló!


Éppenséggel te vagy az, akinek az égvilágon lövése sincs erről a témáról. Ezzel a maszlaggal világosan bebizonyítottad. Már elmondtam neked, hogy tisztában vagyok azzal, hogy vannak olyan emberek, akiken nem lehet segíteni (talán te is ilyen vagy). De egy épeszű emberen az önfejlesztés - ha van hozzá akaratereje - nagyot dobhat. Az intorvertált jelentése:


Nehezen barátkozó, befelé forduló típusú, külső világtól elforduló.


Eredete: latin


Forrás: Bakos Ferenc: Idegen szavak és kifejezések szótára


[link]


Ezek az emberek - többségben - igenis betegek, na persze nem szellemileg, és nem is fizikailag, hanem a hülyeségtől. Sokan csak bebeszélik maguknak, mert lusták veled együtt végre valahára tenni valamit a saját életükért. Sőt, megkockáztatom, hogy az intorvertált emberek lényegében az Emo-k modern utódai.


"És itt jön a képbe az alaptermészet."


Nincs ilyen, hogy alaptermészet. Alaptermészete csak van, akit nem éri semmilyen külső hatás, és egy besavanyodott, semmirekellő ember. Az emberek ahogyan tevékenykednek, VÁLTOZNAK. Ha csak abban nem, hogy ismerik az alapvető illemszabályt, hogy illik köszönni, és a többi. Az ég világon semmi meglepő nincs ebben, ez nem alaptermészet, hanem egy teljesen általános viselkedési norma.


Amint már milliószor elmondtam neked, elhiszem, hogy vannak olyan szerencsétlenek, akiken nem lehet segíteni, de >>többségében<< lustaság, félelem, és egyéb hülyeségek játszanak szerepet abban, hogy az illető olyan, amilyen! Ha nem bírod ezt elviselni, akkor is így van. És onnantól csak rajta múlik, hogy milyen lesz.


Semmi de semmi köze nincs ennek az intorvertált emberekhez, nem is értem, minek hoztad fel ezt a marhaságot, biztosan csak azért, hogy terjeszd az elméleted.

2015. nov. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Clark Kent.. ***** válasza:

"Az önfejlesztésről meg még annyit, hogy abból is lehet öntorzítás, ha mindenáron olyan akarsz lenni, aki nem te vagy"


Éppenséggel eléggé eltorzítod te az embereket a tanításoddal, hogy arra akarod őket rávenni, hogy hülyék maradjanak. Nincs olyan ember, akinél az önfejlesztés torzítást okozna, ez így ahogy van, humbug. Kivéve persze akkor, ha "önfejlesztés" alatt az ezoterikus, áltudományos trükköket értjük...

2015. nov. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Clark Kent.. ***** válasza:

Kérdező:


A "motiváló írásokon" nem a semmirekellő Facebookot értettem, azokat meghagyom neked.


A helyzet az, hogy szerintem egy lúzer vagy. Pont. Fogadd el magad ilyennek.

2015. nov. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Ez nem saját elmélet, hanem a modern pszichológia jelenlegi állása. Javaslom, konzultálj egy szakemberrel, hátha megérted a lényeget, ami még mindig a fiziológia :) Ja igen, abból persze sem Napoleon Hill, sem Brian Tracy nem fog meggazdagodni, ha azt mondják, koncentrálj az erősségeidre, és fejleszd azokat, mert abban lehetsz sikeres (egy introvertált ember sokkal mélyebben látja át a dolgokat, nem véletlen, hogy a múlt és a jelen legnagyobb kutatói mind introvertáltak voltak, bár szerinted be kellett volna őket zárni elmegyógyintézetbe vagy legalábbis minden héten elzavarni őket bulizni, igaz? ). A fent említett urak abból csinálják a profitot, ha elmondják, hogy az a tuti, amit ők hirdetnek, neked is olyannak kell lenned, és ha nem vagy olyan, akkor vásárold meg a könyveiket és járj el a szemináriumaikra, mert csak és kizárólag akkor leszel boldog (alias, ha belesüppedsz a birkalétbe, akinek okvetlenül meg kell mondani, mikor boldog) Viszont mivel alapvető dolgokkal nem vagy tisztában az emberi szervezet működésével kapcsolatosan, a magam részéről a topik offolását befejezem.


Kérdező: Sok sikert kívánok neked a pártaláláshoz. Ha időnként eljárogatsz otthonról és lehet veled rendesen beszélni, akkor előbb-utóbb akadni fog valaki. Amúgy arra nem gondoltál, hogy nálad tovább tart, amíg valaki be nem indít nálad valamit? Nem mindenkinél működik a szerelem első látásra dolog.

2015. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!