Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak számomra tűnik kutya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak számomra tűnik kutya nehéznek a pártalálás?

Figyelt kérdés
Mindig mondják, hogy csak ismerkedni kell, emberek közé menni és onnastól egyszerű, viszont én soha nem találkozom olyannal, aki megmozdítana bennem valamit. Ráadásul a környezetemben meg pont azt látom, hogy a többségnek mégiscsak könnyedén megy.
2015. nov. 20. 15:55
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
59%
Clark Kent te valami eszméletlen hülye vagy, a személyiségünk alapjait nem lehet megváltoztatni.
2015. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Clark Kent.. ***** válasza:
40%

17:09-es:


Az "eszméletlen hülye" jelző, inkább rád jellemző, sőt, egy igazi sültbolond vagy :-)


Komolyabban véve a dolgot: NORMÁLIS esetben az emberek aktívan élik az életüket, az események közben pedig különböző hatások érik, aminek következtében személyiség változáson mennek keresztül, bizonyos esetekben gyökeres is. Van ennek egy negatívuma is, amikor a személyiség változás helyett "személyiség torzulás" jön létre az emberben.


Ezért van az, hogy akiket elsodor egymás mellől az élet, és találkoznak évek múlva, több esetben sem értenek már egyet, mert teljesen mások lettek. Ezt számtalan esetben lehet tapasztalni. (Nyilván, aki besavanyodva ugyanúgy éli mindennap a szerencsétlen életét, annál kevesebb az esély a változásra.)


A jó hír azonban ott van, hogy a változás nem csak bizonyos hatások esetében jönnek létre az emberben, hanem tudatosan is. Ez elég nagy szellemi és fizikai munka, de mint minden, ez is akaraterő kérdése. Ez az élmény azonban kevés embernek adatik meg, mert az ember hajlamos az első kudarcok után feladni, kitartás híján.

2015. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 Clark Kent.. ***** válasza:
0%
Mielőtt pedig lehülyézel valakit, gondolkodj, de idióta. :DD
2015. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
55%
A gondolkodásban létezhet változás, de az alap személyiségjegyekben nem, aki befeléforfulónak születik, az soha életében nem fog kifelé forduló életet örömtelien élni.
2015. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan, az alapszemélyiség semmiképpen sem változik meg, azaz egy befelé forduló ember sosem lesz túlságosan társasági lény. Frusztrálja ugyanis a nagy tömeg, a nagy társaság, a túl sok ismerős. Kezelni tudni fogja (pont ugyanúgy, ahogy egy extrovertált embernek a magányt kell megtanulnia kezelni), de nem fog neki tartós örömet okozni.
2015. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Clark Kent.. ***** válasza:
26%

"A gondolkodásban létezhet változás, de az alap személyiségjegyekben nem, aki befeléforfulónak születik, az soha életében nem fog kifelé forduló életet örömtelien élni."


-->A gondolkodás és a személyiség összetartozik, nem lehet elválasztani őket egymástól. Az emberi test irányító központja az agy, onnan indul ki minden. Ahogy gondolkodik az ember, olyan lesz a személyisége, és ebből kifolyólag a cselekedetei is. Ha valakinek egyfolytában hülyeségeken jár az esze, az meglátszódik majd a személyiségén is, hogy semmit nem tud komolyan venni, (mimika, gesztus, teszbeszéd, stb...), ebből kifolyólag a cselekedeteiben is a hülyeségek fognak tükröződni. Ez egy lineáris folyamat, ami valahol elkezdődik, és valahol véget ér. Kivételekek ez alól azok, akik kényszerbetegségben szenvednek, mert ott olyan gondolatok törnek rá az emberre, ami teljesen idegen annak személyiségétől, ezért el sem jutnak a cselekedetek szintjére.


Ezt bizony illene tudnod.


Visszatérve az eredeti témára, bizony lehetséges a változás, csak a lúzerek terjesztik ezt, meg még sok dolgot, hogy nem, mert ők beletörődtek a vereségbe, és fáj nekik mások sikere. A saját, a közvetlen környezetem, és az ismeretségi körömből is számtalan példát tudnék hozni, amikor valaki hihetetlen személyiségváltozáson ment keresztül.

2015. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Clark Kent.. ***** válasza:
0%
A 18:16-os is hülyeségeket mondd. :D
2015. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
55%
17: Olvass szakirodalmat :) Péntek este van, jön a hétvége, a legjobb időszak az olvasásra :) (Nekem pl. sokkal jobb szórakozás egy könyv elolvasása, mint társaságban való bohóckodás. Igen, én introvertált vagyok :) )
2015. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Clark Kent.. ***** válasza:

Szinte minden nap olvasok valamilyen könyvet, tehát olvasásból nincs hiány :-) Jelenleg is egy olyan könyvet olvasok, ami kapcsolódik ehhez a témához. A szakirodalomról meg csak annyit, hogy a tudomány folyamatosan változik, mindig frissül az új kutatási eredményekkel. Bár, én nem találkoztam még azzal szakirodalomban, amit te akarsz elhitetni. :-)


Motiváló cikkekkel és óriási személyiségváltozással (pozitív irányban), viszont igen! Egyébként miért is csak a visszahúzódó embereket említed? A kőbunkó indulatos emberek hol vannak? Egy kőbunkónak a kezes báránnyá változása az nem egy olyan szenzáció, mintha egy befelé forduló változna meg? :-)


Ha elmész egy vallásos közösségbe, ott is találkozhatsz olyan emberekkel, akiknek a személyisége korábban kibírhatatlan volt, de egészen más emberek lettek. És itt is a hatás jön be, amit fentebb említettem, (nem számítva persze a képmutató keresztényeket.)


Elismerem persze, vannak olyan esetek, amikor valakin nem lehet segíteni, és örökre ugyanolyan marad a személyisége. Ott azonban egyrészt mentális problémák vannak, nagyobb részt azonban hihetetlen nagyságú lustaság, és félelem van a háttérben. Mindenesetre azt gondolom, egy épeszű ember, akinek megüti az intelligencia szintje a 100-at, és meg van benne a kellő lehatározás, meg tud változni.


Természetesen, amint egy másik kérdésnél is leírtam, nem kötelező változni. A változás csak egy lehetőség. Meg lehet maradni lábtörlőnek (vagy éppen kőbunkónak) is.

2015. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Akkor rossz helyeken olvasol :D Ne a Nők Lapját fogadd el hiteles forrásként a témában. Az introvertáltság fiziológiás háttere az idegsejtek dopaminerg receptorainak érzékenysége. Persze más kérdés a környezeti hatás. A környezeti kondicionáláson lehet segíteni, de az alaptermészeten nem. Viszont nehéz eldönteni, hogy mi az alaptermészet, nagyfokú önismeret kell hozzá. Aki félénk, az például könnyen elkönyveli magát introvertáltnak, pedig valójában jobban érezné magát társaságban, ha sikerülne leküzdenie a félénkségét. Itt valóban segít az önfejlesztés, hiszen nem az alaptermészetben kell keresni az okot. Az emberek 15%-a az, aki valóban introvertált. Úgy lehet kideríteni, hogy megfigyeli az ember magát különböző élethelyzetekben. Még az egyetemi éveim alatt elég pörgős életem volt, rengeteg emberrel körülvéve, míg mostanában sokkal nyugisabb, alig beszélek emberekkel. A jelenlegi helyzetben sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb vagyok. De munkában is sokkal produktívabb vagyok egyedül, mint csapatban (hasonló természetű munkánál lemértem, és egyedül gyorsabban megcsináltam, mint 3 fős csoportban).
2015. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!