Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 30-45 közötti ( Y generációs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30-45 közötti ( Y generációs / millenial pasik )! Ti is tapasztaljátok hogy a Z generációval ( 95/96 után születettekkel ) nehezebb megtalálni a hangot, már ami a randizást, ismerkedést illeti?

Figyelt kérdés
Voltam egy társkereső rendezvényen, és "vegyes korosztály" volt ami azt jelentette hogy a nők között több volt a huszonéves ( értsd 24-29 ), a férfiak között meg több volt a 30-as. Azt vettem észre hogy bár a korombeli 35-38 körüli nők nem vonzottak, a 30 alattiakkal egyszerűen mintha valami más 'bolygón' élnénk, annyira más a stílusuk, gondolkodásmódjuk, minden olyan steril, lehet azért mert ők még nem éltek abban a világban ahol nem volt internet, míg a Y generáció ( 81-94 közöttiek ) még más gyerekkort ( is ) ismert. Ti hogy látjátok ezt?

júl. 28. 10:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
'96 augusztusi vagyok, és határozottan Milleniálnak vallom magam. Az én gyerekkoromban nem volt okostelefon... első osztálytársam 14 évesen kapott egyet. Én nekem 17 évesen lett, de volt olyan ismerősöm, akinek 21 évesen és '95-ös. Nálam 2-3 évvel fiatalabbak ezerrel keresik magukat 25-26 évesen (nekem is volt mondjuk egy quarter life crisisem, de végül nem tértem el a céljaimtól). Fogalmuk sincs, meddig akarnak tanulni, dolgozni nem szeret egyik sem, nem ismerek ilyet. Tisztelet a kivételnek, de többnyire azért dolgoznak még jó szakmákban is, mert kell a pénz, de nem szeretik, amit csinálnak egyszerűen, nem motiváltak. Szórják mindenféle hobbikra a pénzt, mert esélytelennek érzik önerővel is a saját lakást. Mondják, sajnos akkor lesz, ha valaki meghal, aki után örökölhetnek. És fájdalmas ilyet hallani, sajnos én is így örököltem ingatlant, de nem tartom lehetetlen küldetésnek megszerezni a további önerőt majd egy kertesházra. Lehet kell hozzá 5-10 év és addigra 38 leszek, de még nőként is azt mondom, nem lehetetlen. Aztán vannak nálam fiatalabbak, akik nagyon-nagyon talpraesettek, ide is írogatnak amúgy, hogy mennyi mindent elértek egyedül, vagy házasságban és minek panaszkodik az, aki egyetemre megy, meg támogatják anyagilag, mert hogy lehetne pénzünk, meg házunk, ha dolgoztunk volna nyafogás helyett. XD Ez csak egy példa arra, hogy 0 empátiájuk van, ami a '80-as években született Milleniálokra tapasztalataim alapján nem jellemző annyira, elfogadjuk, ha valaki fiatalon szül, házasodik, vállalkozik és mindent elér 30 éves kora előtt, amit mondjuk egy egyetemista/irodosta munkaerő kb. 40-re... De a Z-generációban egyre több az ilyen óriási mindent vagy semmit típusú eltérés...vagy van mindened a húszas éveidre mert jól házasodtál/adtak vagyont a rokonok, és így nyugodtan lehet szülni a gyerekeket fiatalon, vagy az van, amit a 100% értelmiségi reálos gimis osztályomról tapasztalok, hogy az osztálynak 20% lett eddig házas, de gyereke még senkinek sincs 28 évesen. És nem azért, mert nem telik rá. Ezzel szemben, egyre több Z-generációst látok az alsóbb évfolyamokból, akiknek már gyereke van. Ugyanaz a tanulási lehetőség, meg egyetemi pályalehetőség volt előttük is. De, mintha az utolsó Milleniálok a családalapítást inkább halogatnák, mint az első Gen Z-sek. És abszolút máshogy állunk a pénzhez. Mondjuk van 700 ismerősöm Facebookon ez nyilván nem ad egy teljes képet, de nem mindenki végzett egyetemet, ettől függetlenül is, több a gyerek a nálam pár évvel fiatalabbak körében, mintha menőbb lenne fiatalon elköteleződni... de lehet csak én tapasztalom ezt!
okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Az már mellékes, hogy jó pár még fiatal Milleniál ismerősöm el is vált pár év után, hiába házasodott meg szült huszonévesen... ami szomorú.
okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

És még azt is megemlítem mennyit szekálnak a szüléssel... Hm, ha egy családi barátunk 13 éve mert 33 évesen szülni, szeretném ha elfogadnák, hogy nekem is ráér ez 5 év múlva. A biológiai óra miatt aggódom, de mivel végigtanultam az egész húszas éveim, szívesen csinálnék még ezt-azt, mielőtt egy másik fajta rendszerbe kötném le magam, amiből kiszállni nem lehet, hiszen egy életre szól. 2x is ott akartam hagyni 3 képzésemből 2-t, és még jön egy negyedik. A 4-ből 3 nekünk kötelező sajnos, a PhD-t én választottam, megbántam, de legalább lesz egy címem, meg egy papírom róla. XD De jó... (ne csináljatok ilyet inkább, alsóhangon 5-6 évetek elmegy vele). Sehol se volt se idő, se energia gyereket vállalni.


Mintha a Gen-Z-re nem nehezedne ennyi elvárás. Addig laknak otthon ameddig akarnak, ezért mondom végletek...lakhatsz otthon majd' 30 évesen, vagy élhetsz szülőként, házasságban. Átmenet persze sok van.

okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!