Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyire tartod fontosnak az incelproblémát?
Társadalmi, morális és személyes szempontok alapján is.
1 - Egyáltalán nem fontos
5 - Ma az egyik legsúlyosabb társadalmi probléma
"Olyan viszont már jóval több, aki a felborult általános értékrend miatt kiesik olyan emberek látóköréből is, akikkel egyébként működőképes, egészséges párkapcsolatban is lehetnének."
Itt van az a pont, ahol nem értünk egyet. Szerintem semmi nincs felborulva. A nők szabadon választhatnak és eldönthetik, hogy kivel akarnak együtt lenni, hogy tudnak, akarnak boldogok lenni.
A férfiak ugyanezt, ugyanígy eldönthetik.
Ahogy mindkét fél eldöntheti, hajlandó-e tenni azért, amit el szeretne érni.
Az, hogy szerinted nem kell magadból a maximumot kihozni, semmi több, csak lustaság. És ehhez a lustaságot, a kényelemhez akarnád igazítani a világot.
Én támogatom a verseny alapú életet, mert fejlődésre sarkall és megmutatja, ki, mire hajlandó azért, amire vágyik, legyen az munka, párkapcsolat, vagy egyéb álom.
Ha meg nem vagy hajlandó tenni magadért, semmi mást nem kell tenned, mint kitalálni, a saját magad építette korlátok között hogy lehetsz boldog.
Ez az, ami az inceleknek gond. Mert ők falakat húznak, majd sírnak, hogy börtönben élnek.
Te gondolod úgy, hogy minden nő erre, vagy arra vágyik, a te fejedben van felborulva a világ, te döntötted el, hogy biztos Gizinek is a gyúrós Józsi kell, mert őt jobbnak látod (ismét te magad látod így), a valóságban ezer meg egy különböző külsejű, egzisztenciájú, magasságú férfi talál párt minden nap. És minden hetero párkapcsolatba lépő nő mellett ott egy férfi is. Sok férfi és sok nő keres egyszerre kapcsolatot és közülük folyamatosan alakulnak is kapcsolatok, ahogy szakítanak is párok nap, mint nap. Ez a valóság. Nem az általad vizionált több százezer, vagy millió nő, aki otthon masztizik a tinderes szépfiúkra örök magányban.
#194 "A nők szabadon választhatnak és eldönthetik, hogy kivel akarnak együtt lenni [... ] A férfiak ugyanezt, ugyanígy eldönthetik."
Ez tényleg így van, a baj csak az, hogy a két döntés után a nők nagyságrendileg mondjuk 2-3, legfeljebb 5 százaléka érzi magát magányosnak, és marad tartósan egyedül, míg a férfiak 15-20-25 százaléka. Ötszörös, sőt, akár tízszeres különbség van. Mi ez, ha nem probléma? Mi ez, ha nem aránytalanság? Mi ez, ha nem igazságtalanság?
Amúgy én úgy vagyok ezzel, hogy ha ezt a rendszert holnapra bevezetnék, abból nem lenne egyáltalán tragédia. Kit érdekel, hogy én ha csak Magyarországnál maradunk, potenciálisan 3 millió emberből "válogathatok", vagy "csak" 400 ezerből? Sosem fogok 3 millió emberrel randizni, a 400 ezer is elképesztően nagy tömeg, és valószínűtlen, hogy ne legyen ott olyan ember, akivel teljesen boldogok lehetnénk.
195
Ha így nézzük, lehet kevés is az a 2-es..szerintem ezeknek az embereknek még fiatal korukban valami félre csúcsot a nevelésében, vagy hajlamosabbak mentális betegségre..
Ezt úgy lehetne kiküszöbölni, hogy első osztálytól egészen érettségiig évenkénti pszichológiai tesztekkel figyelnénk a gyerekek mentális egészségét.
Ha valakinél problémát észlelünk, mondjuk autizmust, személyiségzavart, kommunikációs nehézségeket, az ellenkező nemhez való hozzáállása nem megfelelő stb, suli után akár csoportos foglalkozások által segíteni nekik...és hogy ne legyen kibúvó, akinél észlelnek valami galibát, és nem jár foglalkozásokra, nem érettségizhet...
Drasztikusan hangzik, de sok beteg ember mászkál a világban, akiket valamilyen szinten kezelni kell...
193
A férjem sportos, magas, én viszont telt vagyok! Nem vagyok 100kg, de nem is XS.es a meretem! Ha bevezetnék ezt az uj világrendet, akkor én most nem lehetnék vele????
Tehát, csak, hogy tisztán matematikailag nézzük amit mondtál. A férfiak egy negyede magányos, bár mindent megtesz egy kapcsolatért, miközben, a nők mindössze 5 százaléka él ugyanígy. Ha feltételezzük, hogy minden hetero párkapcsolatban él egy férfi és egy nő, akkor ez azt jelenti, hogy a nők 95 százaléka, vagy tudatosan van egyedül és a háta közepére nem kell kapcsolat, vagy kapcsolatban van. Ha a 25 százaléknyi férfi ugyebár magányos, akkor 75 százalék van kapcsolatban, vagy tudatosan egyedül. Te ezt teljesen reálisnak érzed?
Csak azért kérdezem, mert az ismerősi köröm, cirka 20-45 év között van. Munkából kifolyólag is sok családot ismerek. És néhány százalék kivételével és ez tényleg mindössze pár férfi és nő, a többi kapcsolatban van. Ha állna a teóriád, akkor férfiak tömegei vernék az asztalt és emellett, megdőlne a korábbi gondolatod is. Mert, ez azt jelenti, hogy van egy minimum 20 százalékos rétege a nőknek, akik nem akarnak kapcsolatot, hiszen nem magányosak és a te statisztikák szerint párjuk sincs. Na, ők akkor se akarnának párt, ha holnaptól megszabnád kiből választhatnak.
Tehát mit tudtunk meg? Hogy a férfiak háromnegyede még így is boldog, a maradék csöndben, vagy otthonról random internetes fórumokon világ megvált épp. A nők 95 százaléka boldog, vagy egyedül, vagy kapcsolatban.
Tekintsünk el attól, hogy amit írtál túlzó és légből kapott, sőt gyakorlatilag értelmetlen.
Még mindig azt látom, hogy a jelentős többség köszöni jól van a maradék meg lusta tenni bármit is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!