Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért szed egy szingli csaj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szed egy szingli csaj fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Benne van a nevében is, hogy mire jó, ha valaki egyedül van, akkor mi szüksége van rá, amikor külsőleg bevitt hormon, olyan mint ha egy férfi tesztoszteront nyomna magába kb.


Nem sorolom a negatív hatásait, mert rengeteg van, egyik exem miután elkezdte szedni, kibírhatatlan lett, hisztis lett, stb...


Persze megértem, hogy vannak nők akik rendesen rászoknak sok év szedés után.


2021. aug. 9. 11:07
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értem, hogy jön ide a cukorbetegség ... Amikor abba bele lehet halni, a nők meg nem hiszem, hogy azért szedik a fog gátlót, hogy nehogy belehaljanak, mert nem termel elég hormont.


Aláírom, hogy vannak esetek amikor tényleg szükség van rá, de ez mondjuk a nők 10%-ka.


[link]

2021. aug. 10. 14:12
 42/58 A kérdező kommentje:

"Szóval jól gondold meg, hogy fogamzásgátlónak biztosan ezt a módszert akarod-e. És ha valamilyen más ok húzódik a szedése mögött, mondjuk a pattanásosság, a ciklusod „szabályozása” vagy a PMS megszüntetése, akkor kérlek, gondolkozz el rajta, hogy megéri-e! Ezek a dolgok ezer más módon orvosolhatók, és a gyógyszer valójában nem megoldja a problémát, csak elnyom egy egész rendszert, amivel újabb gondokat okozhat.


Döbbenet, hogy mennyire nem beszélünk nyíltan erről a témáról, holott ezer meg ezer weboldal és cikk foglalkozik az életmódváltással, helyes táplálkozással, mozgással, egészséggel. Figyelsz arra, hogy minél természetesebb ételeket fogyassz, hogy a hús, amit vásárolsz, milyen gazdaságból származik és tartalmaz-e mesterséges hormonokat. Ami rendjén is van így. Csak közben itt van ez a „kis apróság”, ami ott rejtőzik a nők millióinak hétköznapjaiban és lehet, hogy éppen ez akadályozza a vágyott életmódváltás sikerességét. Ha úgy érzed, hogy te jól mérlegeltél és számodra mindezzel együtt a hormonális fogamzásgátlás a legmegfelelőbb módszer, akkor én úgysem foglak meggyőzni az ellenkezőjéről. Nem is célom. De azt nagyon fontosnak érzem, hogy ezeket az érveket is halld valakitől."


Itt a cikk írója teljesen azt írta amit én gondolok, vannak még normális gondolkodású emberek :)

2021. aug. 10. 14:16
 43/58 anonim ***** válasza:
78%
Oké, eddig még úgy, ahogy értelmes felvetés volt a kérdés (mondjuk nem ebben a formában, de tényleg jogos, hogy miért szedik). De ez az utolsó hozzászólásod, mi ez? Mi közöd hozzá? Felnőtt nőkről van szó, akiknek jogában áll eldönteni, hogy mit szednek. Bizonyára jó okuk van rá. Ha életmódot akarnak váltani, azt majd ők eldöntik. Neked semmi közöd hozzá. Foglalkozz a saját egészségeddel, ne másokéval.
2021. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én soha nem szedtem fogamzásgátlót, nem is fogok, de nem értem, mit hisztizel azon, hogy ki szedi. Valami MLM-es vagy, aki jobbat árul, vagy mi bajod van?
2021. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a cikk elég demagóg... a gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, de attól még nem biztos, hogy azok a mellékhatások jelentkeznek is annál, aki szedi. Közben meg úgy van előadva, mint aki hülye, ha foggátlót szed, és 100% tönkreteszi a szervezetét vele. Ez konkrét fearmongering, félelemkeltés. Én 7 évig szedtem, és semmi, de semmi negatív mellékhatása nem volt. Fennáll a veszély, ennyi. De ez ugyanígy fennáll minden másfajta gyógyszernél, az annyit emlegetett inzulinnál is. Amit inkább hirdetni kellene, az az, hogy jól nézzen utána az ember lánya a nőgyógyásznak, mielőtt elmegy bogyót felíratni, és nézzen annak utána, mit kell az orvosnak megkérdezni és milyen vizsgálatokat kell elvégezni ahhoz, hogy a az adott szervezethez lehető legjobban passzoló fogamzásgátlót írja fel. Mert az tény, hogy van sok kókler, aki a vizsgálatokat sem végzi el, hanem csak random felír vmi gyógyszert, mert lusta, és gyorsan le akarja tudni a pácienst, hogy mehessen el haza minél előbb.
2021. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
Amikor inzulin rezisztenciával diagnosztizáltak, akkor alap volt az életmódváltás, és mellé több féle gyógyszert is kellett szednem. Az egyik gyógyszertől olyan szinten rosszul voltam, gyakorlatilag enni nem tudtam, mindentől hányingerem volt, szóval nem volt könnyű. De ez segített helyreállítani az állapotom. Ha nem szedem, akkor annak következményei is lettek volna. De most jajj, van valami negatív mellékhatása, akkor ne szedjük be. Mekkora idiótaság. Van amikor ezek a mellékhatások a kisebb rossz. És még mindig semmi közöd a nők egészségéhez.
2021. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
Itt csak egyedül ti vagytok felháborodva és "hisztiztek, ahelyett, hogy más kérdés alá írogatnátok, még mindig a saját igazatokat akarjátok bizonygatni, tőlem aztán szedhet bárki bármit, amit csak szeretne, hol érdekel engem ki mivel teszi tönkre az egészségét? Ez csak egy kérdés volt, a gyakorin vagyunk még mindig. Ez a "mi közöd hozzá" meg nagyon gáz :D Mint ha személyesen kérdeztem volna meg tőled, azt sem tudom ki vagy. Nem kell magatokra venni mindent amit olvastok az interneten.
2021. aug. 10. 16:02
 48/58 A kérdező kommentje:
45, Senki nem mondta, hogy hülye aki fogamzás gátlót szed...Hol látsz a cikkben ilyet leírva? ezt megint te vetíted be saját magadnak. A cikk csak kiemelte, hogy vannak mellékhatásai is, ami felett sokan elsiklanak (mert orvos írta fel, akkor lehet szedni orrba szájba) egyébként a nyugtatókat is ugyanígy szedik az emberek sajnos .. orvos írta fel, akkor rendben van!
2021. aug. 10. 16:05
 49/58 anonim ***** válasza:
79%

Azért van mindenki felháborodva a válaszaid és a kérdésed felvetésén, mert olyan tenyérbemászó stílusod van, hogy az elég sok ember nem tolerálja.

Pedig a kérdés értelmes, csak tálalni nem tudod megfelelően a véleményed.

2021. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
23%
2021. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!