Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért szed egy szingli csaj fogamzásgátlót?
A kérdés adott. Benne van a nevében is, hogy mire jó, ha valaki egyedül van, akkor mi szüksége van rá, amikor külsőleg bevitt hormon, olyan mint ha egy férfi tesztoszteront nyomna magába kb.
Nem sorolom a negatív hatásait, mert rengeteg van, egyik exem miután elkezdte szedni, kibírhatatlan lett, hisztis lett, stb...
Persze megértem, hogy vannak nők akik rendesen rászoknak sok év szedés után.
Ha minden reggelt lanszoprazollal kezdek, hogy ne marja ki a sav a gyomromat, akkor hozzászokok? Hozzászokok a normális élethez? És ha abbahagyom, és szétbsz a sav, az elvonási tünet?
Ha a cukorbeteg nem kapja meg az inzulint, akkor az elvonási tünetekbe hal bele?
xDDD
Remeg a lelke azért az inzulinért, tudod, #33-as. Remeg a lelke azért, hogy megint beszúrhassa azt a drogot magának, hogy meglegyen a napi adag.
33, Képzeld még az orrspray-re is rá lehet szokni, az egyik csávó 3 évig tolta, utána elég komoly elvonási tünetei lettek. [link]
De lehet okoskodni, most már kicsit off topik lett, úgy hogy aki ezen akar vitatkozni, menjen és írjon egy kérdést valami gyógyszerészeti fórumba.
Az orrsprayre rá lehet, mert az ugyanúgy működik, mint a rekreációs drogok. Egyre több kell, mert a kevés már nem hat. Rebound congestion a neve.
De ha én 30 mg lanszoprazolt szedek évek óta, ahhoz nem vagyok hozzászokva, mert az a normál állapotot tartja fenn a szervezetemben. Ahogy az inzulin a cukorbeteg szervezetében.
Kevésbé fájdalmas menstruáció, szebb arcbőr és haj (kevésbé zsírosodnak). Nálam ez volt az oka.
Akik olyanokat írnak, hogy “mert össze-vissza kefélik”, azok csak tudatlan, közönséges kisfiúk. Látszik, hogy fogalmuk nincs semmiről.
#38-as kommenthez hozzátéve:
Arról nem is beszélve, hogy tényleg a “kef*léshez” van az egyik legkevesebb köze a szingliség alatt való szedésnek… A nemi úton terjedő betegséget nem lehet vele kiküszöbölni, ami ilyenkor lenne no.1. szempont, pedig a kedves férfiak közül hosszútávú kapcsolatban is van olyan, aki elvből elutasítja a gumit, mert derogál neki, nemhogy alkalmilag… Sokan egyéjszakásnál is hőbörögnek, hogy “a nő feladata a védekezés”, hát mit lehet tenni, könyörgöm… Jobban jár a nő is, ha résen van. Ha kihagy két kapcsolat között 3-4 hónapot, de 1x is van közben alkalmi kapcsolata, már jobban megéri szedni addig is, pláne, ha PMS-ben szenved, vagy ilyesmi… Arról nem is beszélve, hogy inkább szedje, minthogy utána meg ott álljon egyedül az abortuszon gondolkodva az orvosnál esetleg. Védekezés terén nem igazán lehet mindig számítani a férfiakra, maradjunk ennyiben… És nem mindenkinek a kedvenc programja a szabadnapját eseményutániért rohangálni, hogy úgy nézzenek az emberre közben, mint a véres rongyra…
Első ami megfordult a fejemben, hogy neked mi közöd hozzá?
A második: szerinted a cukorbetegség és inzulin nem ugyanaz, mintha egy hormonbetegségre, hormont szedünk. Tehát, ha az inzulinhoz nem lehet hozzászokni, akkor egy fogamzásgátlóhoz sem lehet. Ugyanúgy betegsgé, mint a cukor betegség, csak itt nem inzulinhiány okoz gondot, hanem egy hormon.
Arról ne beszéljünk, hogy a mai fogamzásgátlókba olyan kevés hormon van, hogy annyit a szervezet is termel, és egy nap alatt kiürül a szervezetből, ezért kell minden nap kb. ugyanakkor bevenni a gyógyszert, mert ha nem, akkor már felborul a hormonháztartás, tehát lehet vérezgetni stb. És ezt nekem a nőgyógyászom mondta, akiben megbízok.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!