Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért szed egy szingli csaj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szed egy szingli csaj fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Benne van a nevében is, hogy mire jó, ha valaki egyedül van, akkor mi szüksége van rá, amikor külsőleg bevitt hormon, olyan mint ha egy férfi tesztoszteront nyomna magába kb.


Nem sorolom a negatív hatásait, mert rengeteg van, egyik exem miután elkezdte szedni, kibírhatatlan lett, hisztis lett, stb...


Persze megértem, hogy vannak nők akik rendesen rászoknak sok év szedés után.


2021. aug. 9. 11:07
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
98%

A fogamzásgátlót több okból is fel szokták írni. Van akinek rendszertelen menstruáció miatt, fájdalmas menstruáció miatt, hormonális problémák egyensúlyba hozása miatt. Millió és egy oka lehet, nem kell azonnal rib*nckodásra gondolni. Emellett neked kéne a biológia könyvet forgatni, ez nem okoz függőséget 🤦🏻‍♀️ Van aki valóban az okozott pozitív mellékhatások miatt szedi, de ez nem függőséget jelent.

Abban igazad van, hogy sajnos (nemcsak 18 év fölött) mindenre ezt írják fel, mint tüneti kezelést, és nem a probléma valós okát szűntetik meg. De ettől még sokan ezért szedik.

2021. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
9%
mert össze-vissza kefélik
2021. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%
Ez a rászokás annyira rászokás, mintha a magas vérnyomásos "rászokna" a vérnyomáscsökkentőre.
2021. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
100%

Petefészek ciszta kezelése miatt ajánlotta az orvos (hormonnal lehet kezelni vagy műtéti úton eltávolítani) , tehát amikor nem volt párom, akkor is szedtem. Ha nem szedtem volna, beláthatatlan következményei lehettek volna. Nagyon erős menstruációs fájdalom péládul, de ez nem feltétlen a menstuációhoz van kötve, tehát a havi előtt két héttel lehet érezni ezt a fájdalmat. (Vesegörcsre hasonlít, ha valakinek volt már az, akkor kb olyan.) Értem a kérdés felvetést. De ha egy nő szed fg-t párkapcsolatban, akkor nem hagyja abba amint szakít valakivel, mert mégjobban megterheli a szervezetet, ennek is ugyan úgy vannak negatív vonzatai.

Ha elvannak végezve a megfelelő, fizetős vizsgálatok (pl hormonpanel vizsgálat), akkor az első gyógyszer beválik és nem okoz olyan mellékhatásokat, mint amilyeneket írtál fentebb. Egyébként nem tudom hol olvastál arra vonatkozó szakirodalmat, hogy a fogamzásgátlóra rá lehet szokni, de érdekelne, mert én ilyenről hallani se hallottam, pedig számtalan orvosnál jártam a fent említett problémával és akárhányszor néztük át a lehetséges kezelést egyszer nem említette ezt nekem senki. Persze fenntartom annak a lehetőségét, hogy én sem vagyok elég tájékozott a témában, és mégis van olyan, mint amilyet te megfogalmaztál.

A szavazáson felsorolt lehetőségek egyébként nevetségesek.

Ha annyira tisztában vagy a fogamzásgátlóval és annak mellékhatásaival, akkor tudnod kellene, hogy nem a menstruációt állítja be (köze nincs hozzá), hanem úgynevezett (hormonhiányból fakadó) megvonásos vérzést idéz elő az fg mentes 4. héten.

Remélem azért nem kell elmagyarázni, hogy miért más a megvonásos vérzés, mint a menstuáció, ugyanis biztosan tudod.

2021. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%
Bőrproblémára is fel szokták amúgy, aknére különösen. Nem azt mondom, hogy ez a legjobb tipp, de sok orvosnál bevált módszer, hogy fogamzásgátlón írnak fel bőrgyógyászati problémákra is.
2021. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
98%
Ténlyeg nem a legegészségesebb, de sok nőgyógyász felírja mindenre Is, ahelyett hogy kezelné a probléma forrását. Rendszertelen menzeszre, de még pattanásokra is felírják, anno sok osztálytársnőm gimiben még szüzen is szedte ezek miatt. Plusz még mindig jobb folyamatosan szedni, mint minden szakításnál abbahagyni, majd egy következő kapcsolatban újra elkezdeni és így tovább…több kárt csinálna ezzel, mint a folytonos szedéssel.
2021. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
75%

Én azért szedtem szingliként is mert nagyban lerövidítette a menstruáció idejét és sokkal kevesebb jött :)

Továbbá miért ne alapon is, lehet nem sokáig leszek szingli

2021. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm pl azért szedi, mert a cisztája miatt nagyon fájdalmas a menstruációja. Így is elviselhetetlen néha, de enélkül kórházban lenne minden hónapban. A cisztát szeretné eltávolítani mióta tudja (16évesen tudta meg) de nem engedik az orvosok, addig amíg nem akar gyereket. Mellesleg 5 éve nem volt intim kapcsolata pont a ciszta miatt, dehát ez Magyarország.
2021. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
100%
PCOS miatt is akár. Én amiatt szedem és nincs kapcsolatom
2021. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%

14 válaszoló vagyok.

Megkérdezhetem, hogy hol találtál arra vonatkozó infoprmációt, hogy az fg-re rá lehet szokni? Mert erre nem kaptam választ, és nagyon érdekelne. :)

2021. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!