Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért szed egy szingli csaj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szed egy szingli csaj fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Benne van a nevében is, hogy mire jó, ha valaki egyedül van, akkor mi szüksége van rá, amikor külsőleg bevitt hormon, olyan mint ha egy férfi tesztoszteront nyomna magába kb.


Nem sorolom a negatív hatásait, mert rengeteg van, egyik exem miután elkezdte szedni, kibírhatatlan lett, hisztis lett, stb...


Persze megértem, hogy vannak nők akik rendesen rászoknak sok év szedés után.


2021. aug. 9. 11:07
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez jó nagy hülyeség, hogy rá lehet szokni :D Én több évid szedtem aztán abbahagytam és semmi elvonási tünetem nem lett
2021. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%
Én endometriózis miatt szedem 16 éves korom óta, mint ahogy a többi sok százezer nő hazánkban. Ha nem szedném, akkor járkálhatnék félévente műtétre + havonta kórházba a fájdalom miatt. De persze, akkor én is r*banc vagyok :D
2021. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%
18 vagyok, és nem élek szexuális életet, viszont a menstruációm elviselhetetlen fájdalmakat okoz fogamzásgátló nélkül. Nem jókedvemből szedem, hanem azért hogy tudjak normálisan funkcionálni a nehéz napokon. Máskülönben egész nap otthon szenvednék.
2021. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ideig szedtem fogamzásgátlót szingliként, párkapcsolat után. Most egy ideje felfüggesztettem, de gondolkozom rajta, hogy visszaállok rá.


Nekem pl. azóta botrány a bőröm, hogy leálltam a foggátlóról. Sokan szedik pont ezért szüzek is, mert bizonyos esetekben nagyon jó hatással tud lenni a bőrre. A menstruációs ciklusom akkor volt a legkiszámíthatóbb, amikor szedtem - előtte olyan össze-vissza jött, hogy ciklusvezetés mellett sem tudtam kiszámítani, mikortól rakjak betétet, mert 3tól 14 napig is tarthatott, és volt, amikor 21 napra jött, volt, amikor 32...


Ami még felmerült bennem számomra nagyon traumatikus eset után, amikor szexuálisan zaklattak és taperolásig eljutott a dolog, és csak a szerencsémen múlt, hogy nem tett magáévá az a barom (pedig nem voltam sem részeg, sem k...san felöltözve)... bizony nem kizárható dolog, hogy vmikor megerőszakolnak. Hogy akkor legalább a terhességtől védve legyek. Mert nem szívesen megyek be sürgősségi fogamzásgátlóért, mert egyszer, amikor nem foggátlóval védekeztem, és kiszakadt a gumi, a közeli kórházban úgy bántak velem, amikor elmentem a sürgősségiért, mint egy kalap sz...rral és éreztették velem, hogy szerintük egy kis k...a vagyok.

2021. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat!


A huszasnak meg belinkelem, bocsi angolul van, ez van:


[link]

[link]

[link]

2021. aug. 9. 18:21
 26/58 A kérdező kommentje:

Szóval a lényeg, hogy van elvonási tünet, ami erős vérzést, fejfájást, stb.t jelenthet. Tehát ha van elvonási tünet, akkor rá van szokva a szervezet. Ilyen egyszerű. [link]


Ezt nem úgy kell elképzelni, mint a narkót, vagy hogy függő leszel tőle. De akkor is van elvonási tünet. És igen a vérnyomás csökkentőnél is, ha abbahagyja az ember, hirtelen eléggé megugorhat a vérnyomás, ami mellékhatásokkal jár.

2021. aug. 9. 18:23
 27/58 anonim ***** válasza:
100%
Azok az “elvonási tünetek” alapvetően azoknál jelentkezik, akik eleve valami tünet miatt kezdték el szedni a fogamzásgátlót. Pl erős menstruációs fájások miatt kezdi szedni, amég szedi, addig minden oké, de ha abbahagyja, és újra erős fájdalmakkal jön megint a menstruáció, akkor az nem elvonási tünet, hanem az alap problémáról el lett húzva a függöny, és ugyanúgy visszajön. Nem függőség.
2021. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinél van ez pl nálam egyáltalán nem volt semmiféle tünet. Szerintem ez ember függő
2021. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
100%
Elvonási tünetek nem mindig a függőség jelei... ha valamihez a tested hozzászokik, mert volt az életedben egy rendszer, akkor biztos, hogy megérzi és manifesztálja valahogy azt, ha van vmi változás... de ez nem feltétlen függőség miatt van így. Ennyi erővel amikor az első "felnőtt" munkahelyemen a 8 óra folyamatos munkától nap végén fájt a fejem, azért volt, mert egyetemiidőbeosztás-függő voltam... ugye milyen hülyén hangzik? Azért, mert az.
2021. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

29, Hülyeség, ne keverjük össze az életmódot a droggal. A fogamzásgátló egy drog és minden drognak van mellékhatása és elég idő után hozzászokik a szervezeted és elvonási tüneted lesz (ez lehet annyira enyhe hogy észre sem veszed), de ettől gyógyszer és nem étrendkiegészítő.


Valaki aki gyógyszerészetet végzett, kommenteljen :D


A hozzászokás és a függőség nem ugyanaz. Lehet, hogy lelkileg nem vagy függő tőle, de a tested hozzászokott...

2021. aug. 9. 18:44
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!