Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idehaza is egyre többen lesznek a Me too áldozatai?

Figyelt kérdés
Elég durva, hogy emberek karrierjét lehet tönkretenni az ilyen megvádolásokkal még mielőtt bizonyítást nyerne annak valóság alapja, Az USA-ban legalábbis így megy. Johhny Depp színész karrierjének is véget vetettek ezzel. Ő is a "cancel culture" áldozata lett. Idehaza tudtok hasonló esetekről? A nők most már bármikor elővehetik ezt a fegyvert és bárkit megvádolhatnak következmények nélkül? Hol van az ártatlanság vélelme az ilyen esetekben?

2021. júl. 16. 10:01
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
25%

Én értem a kérdező által felvetett problémát.


A nők -mondjuk ki- sokszor szeszélyesek. Ez a gyakorlatban a metoo szempontjából azt jelentheti egy átlag Jóska számára, hogy a buli után matt részegen Julcsa közösül Jóskával, viszont később valamiért megharagszik rá (pl a sok alkohol miatt cserbenhagyta Jóskát a műszer, és rossz volt a szex), és -akár valótlanságokat- pletykálni kezd róla a barátnőinek.


A #metoo pár esetben sajnos pont ugyanez, csak nagyban, mert ott nem az egyszerű bosszú, illetve a frusztráció levezetése a cél, hanem sokszor mesés vagyonok forognak a kockán.

2021. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
59%

Pont ez az, hogy pár esetben a több százezer, vagy több millió eset közül. Úgy, hogy emellett még így is egy csomó erőszaktevő még csak a feljelentést is megússza.

Értem a problémát, hamisan nemi erőszakkal vádolni rossz dolog. De hamisan gyilkossággal, lopással, csalással vádolni is rossz dolog. Ugyanaz a kategória. De attól még, hogy 100 esetből 1 ilyen, nem validálja azt, hogy minden esetben az erőszakkal vádolt ember oldalára álljunk, és áldozathibáztatásba kezdjünk.

2021. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
52%

#42


De mégis honnan tudnánk a pontos arányokat?

Úgyis le leszek pontozva, de szerintem is szörnyen gonosz tett a nemi erőszak.


Viszont annyira szembetűnő, hogy valamiért inkább a gazdag férfiakat metoozzák.

Legyen az egy keserű ex, egy volt szerető, egy elhidegült feleség, egy volt szexpartner...


Érted? Ez az ami személy szerint engem aggaszt.

Hogy bármilyen bizonyíték nélkül, bármelyik férfit meg lehet ma már szinte vádolni nemi erőszakkal.

2021. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
11%

"Hogy bármilyen bizonyíték nélkül"


Igen, ez így működik.. Bárkint elítélnek 0 bizonyítékkal...

2021. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

#43


Nem ítéletről beszéltem. Az ítélethozás úgyis a jogi képviselőkön, nyomozókon, bírón múlik, legalábbis jó esetben. Derek Chauvin-t is azért ítélték 20+ év börtönre, hogy ne lázadjanak megint a feketék. Eltérem a tárgytól.

A vádaskodásról beszéltem. Mint írtam, rossz precedens az, amit a fejlett nyugalmi társadalmakban történik metoo címén.


Akármennyire szeretnék itt tagadni páran, ártatlan, értékes férfiak hírnevén is olyan csorba eshet, úgy bepiszkítja, amit már sosem fog lemosni.

Ezt pedig, ha a pert meg is nyeri, semmilyen kártérítés nem fogja visszacsinálni. Sokan örökké úgy fogják ismerni, mint potenciális erőszaktevőt.

2021. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
55%
43! Ugyanúgy bírósági eljárás indul ellene, tárgyalások sora, ügyvédekkel, stb. Nyilván minden bizonyíték nélkül nem ítélnek el embereket. De ahol van bizonyíték, ott miért baj, ha elítélik az erőszaktevőt?
2021. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

Igazából én sem tudom az ilyen "áldozatoknak" az eseteit komolyan venni amíg ezek a vádak mindig csak gazdag, jómódú emberek ellen irányulnak. Még nem hallottam olyan esetről, ahol az elkövető átlag vakegér lett volna, akit nem lehet megkoppasztani mivel nincs neki pénze.. Ez a dolog sajnos durván a pénzszerzésről szól legalábbis jelenleg ez látszik.


Hazai esetek közül talán a Havas Henrik esetét lehetne talán kiemelni. Én azt is furcsállom, hogy az ilyen esetekben hogy hogy nem vizsgálják az áldozat szavahihetőségét? Ugyanis két celeb prostituált,a kik egész életükben a testükből éltek, talán nem pont a legszavahíhetőbbnek tekinhetőek...


Amúgy nem tudom hol tart jelenleg ez az ügy, vagy lett-e ügy egyáltalán ebből, de a Tanár úr emiatt került le az ATV képernyőjéről és azóta sincs tudtommal televíziós megbízása.

2021. júl. 19. 02:45
 48/57 A kérdező kommentje:

Meg a másik érdekesség, hogy az USA-ban az ilyen állítólagos áldozat nőcskéket is érdemes lenne végig nézni, ugyanis csupa Zs kategóriás pénzhajhássz kikopott senkikről van szó általában, akik pénzért bármire kaphatóak, a lelküket is eladnák.


Az ilyen személyek arra is kaphatóak lennének, ha mondjuk XY üzletember faljánlana nekik egy nagyobb összeget, hogy vádoljanak meg valakit, akit el kéne tenni az útból például. Az a baj ezzel, hogy rengeteg visszaélésre ad lehetőséget.


Pont, hogy az ilyen esetek nem bizonyítékokon hanem csak üres vádakon alapulnak, na és akik 20 év után állnak elő ilyen sztorival, őket vajon mi tartotta vissza, hogy előbb hozzák ezt nyilvánosságra?

2021. júl. 19. 03:00
 49/57 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy elég alap logikai hiba. Azért csak a híres, gazdag, jómódú férfiak elleni vádakról hallani, mert egyedül ennek van hírértéke. Minek tudósítanának egy átlagember megvádolásáról, akit senki nem ismer, és aki senkit nem érdekel. Viszont egy alapból híres ember, vagy vagyonos üzletember ügyei már jobban érdekli az embereket. Ez ilyen egyszerű. Ez nem jelenti azt, hogy a mindennapi, átlagos férfiakat nem jelentik fel, és nem követnek el erőszakot.

Általában 20 éves sztorikkal nem szoktak foglalkozni, de néhány évesekkel igen. És bírósági tárgyalásokon kivétel nélkül bizonyítékok alapján hoznak ítéletet. És inkább az a gyakori, hogy nevetségesen rövid időre, vagy csak pénzbüntetésre ítélik az elkövetőt.

Pl, Brock Turner esete. Keress rá nyugodtan. Egy benzinkút mögött erőszakolt éppen egy nőt, amikor két pasi arra járt, és leállították, és hívták a rendőrséget. Tudod mennyit kapott? 6 hónapot. Miért? Mert nem volt bűntetett előélete, és az egyetemi úszócsapatban “értékes” és tehetséges úszó volt. Egyértelmű bizonyítékok ellenére sem ítélik elég hosszú időre, és még a karrierje se szakad félbe? Miről is beszélünk? És elmondanám, hogy ez a fajta eset sokkal, sokkal gyakoribb, mint fordítva, hogy ártatlanul elítélnek embereket.

2021. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

"Meg a másik érdekesség, hogy az USA-ban az ilyen állítólagos áldozat nőcskéket is érdemes lenne végig nézni, ugyanis csupa Zs kategóriás pénzhajhássz kikopott senkikről van szó általában,"


Nem is értem az amerikai bíróság miért nem téged kér fel.. Hát neked sokkal jobb rálátásod van az ügyekre, meg is oldanád mindet!

2021. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!