Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idehaza is egyre többen lesznek a Me too áldozatai?

Figyelt kérdés
Elég durva, hogy emberek karrierjét lehet tönkretenni az ilyen megvádolásokkal még mielőtt bizonyítást nyerne annak valóság alapja, Az USA-ban legalábbis így megy. Johhny Depp színész karrierjének is véget vetettek ezzel. Ő is a "cancel culture" áldozata lett. Idehaza tudtok hasonló esetekről? A nők most már bármikor elővehetik ezt a fegyvert és bárkit megvádolhatnak következmények nélkül? Hol van az ártatlanság vélelme az ilyen esetekben?

2021. júl. 16. 10:01
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
12%
Eddig is bárkit megvádolhattak,ha egy ittas csajt felszedsz a szórakozóhelyen. Este örömmel szexeltek, utána reggel meglàtja,hogy mit tett és erőszakot kiált. A törvény nagyon ködös, lassan ott tartunk,hogy 3példányos irásos beleegyezes kell a szexhez is🙄
2021. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy ez, mert egyrészt aki ilyesmit csinált az kapják csak el, viszont a bíróságoknak nagyon észnél kell lenni, ha esetleg előkerülne pár olyan személy aki visszaélni szeretne ezzel a dologgal - más kontextus, de a South Park "moleszterálós" része szólt erről, hogy a gyerekek random megvádolták a szüleiket ezzel és el is vittek mindenkit szó nélkül. Ezt azért jobb lenne kivédeni és nem mondjuk néhány ártatlant is börtönbe küldeni.


Illetve az a része kicsit visszatetsző amikor halott embereket vádolnak mindenfélével, akik már védekezni sem tudnak a vádak ellen.


A gond pedig akkor van még amikor valaki előkerül, hogy "40 évvel ezelőtt" történt, akkor hogy vizsgálják ki? Ha a nőnek van igaza, börtönbe a rohadékkal, de ha ártatlan akkor börtönbe zárni a semmiért az ártatlanság vélelme nélkül - kegyetlenség. Viszont ha bűnös akkor mindenképpen elkellene kapni, csak mégis hogyan lehet ezt eldönteni bizonyítékok - akár a vádló, akár a vádlott részéről - nélkül?

2021. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
91%
Aha, nem mindegy, hogy a csaj spicces, jó kedve van, és úgy megy veled haza, vagy a lábán alig tud állni, te meg jófejen hazaviszed, hogy "örömmel szexelhessetek egyet"
2021. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván, ahol ártatlanul vádolnak meg valakit, akkor annak is következménye van, de ez az esetek kevesebb, mint 1%-a. És még mindig ott tartunk, hogy a valóban elkövetett erőszaknak is csak kb felét jelentik. Akkor biztos az az 1% védelmét kell megoldani, amikor nők nagy részét még mindig bántalmazzák mindenféle következmények nélkül? Vagy az rendben van?

Az meg nagyon helyes, hogy karrierek érnek véget, ha kiderül hogy az adott személy erőszaktevő. Nehogy már utána is ünnepelni kelljen az ilyen jellemtelen férgeket.

Azt meg nehéz megvádolni alaptalanul, aki tisztességesen játszik. Az ilyen esetek száma összehasonlíthatatlan azokkal szemben, ahol valóban erőszak történt, és az erőszaktevő megússza büntetés nélkül, mert ilyenek 100x gyakrabban történnek, mint az ártatlanok vádolása.

2021. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
15%
Legtöbb színésznő jelölt mit meg nem tenne, hogy végre "zaklassák" már a szereposztó díványon. Aztán meg sír és rí, mint a fürdő k..va...
2021. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
79%
Ha egy not le kell itass azert, hogy agyba bujjon veled, azert ne varj mar dicseretet, artatlanka.
2021. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
61%

Én egy olyan esetről tudok, ahol ártatlant vádoltak meg hazánkban, de ott is kiderült, hogy a feljelentő nem volt 100-as, és nem lett a férfi karrierjének bántódása emiatt.


Johnny Deppet én is sajnálom, de az ő karrierjének sem fellegzett be, ez ebben a formában k...a nagy kamu. A bíróság hozott egy érthetetlen döntést úgy, hogy rengeteg bizonyíték volt Amber Heard ellen... de pont ezért a közvélemény és Hollywood, ahol foglalkoztatják őket, inkább Depp mellett van. És ha csak ezt az egy esetet nézzük, ez egy a millióból. Én inkább vállalnám ezt, hogy egy ember szenvedjen ártatlanul, mint hogy nők milliói szenvedjenek úgy, hogy nem kapnak elégtételt azért, amiért zaklatták őket.

2021. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
91%
Idehaza, a vak komondorok országában? Te viccelsz? Még az isztambuli egyezményt sem ratifikálják, mert "nincs családon belüli erőszak". Persze, ebbe a nem létező családi erőszakba átlagosan napi egy nő hal bele, de ez nem számít.
2021. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
58%
Ha elég erős az idegzeted, nézd meg a Holtodiglan c. filmet. Nagyjából benne van, mennyire hisznek inkább egy nőnek mint egy férfinak manapság.
2021. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
79%
19 Gusztustalan dolog visszaélni ezzel, de sokszor azért hisznek inkább egy nőnek mert ennek voltak előzményei. Mert az összes nőbántó, molesztáló, erőszaktevő tagad, és tanúk nélkül él vissza a helyzetével. Mert még mindig igaz a nők elleni erőszak vádjainak a 90%-a. És mert ezek csak a napvilágra jött esetek, a legtöbb erőszak a mai napig fű alatt zajlik, sosem fog napvilágra kerülni. Velem is volt ilyen gyerekkén, én sem mondtam el senkinek, nem is mertem volna. Ha nem hittek volna nekem, utána jó buli lett volna a molesztáló családtaggal egy légtérben tartózkodni. Így csak csenden mindig úgy intéztem, hogy ne maradjunk kettesben.
2021. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!