Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idehaza is egyre többen lesznek a Me too áldozatai?

Figyelt kérdés
Elég durva, hogy emberek karrierjét lehet tönkretenni az ilyen megvádolásokkal még mielőtt bizonyítást nyerne annak valóság alapja, Az USA-ban legalábbis így megy. Johhny Depp színész karrierjének is véget vetettek ezzel. Ő is a "cancel culture" áldozata lett. Idehaza tudtok hasonló esetekről? A nők most már bármikor elővehetik ezt a fegyvert és bárkit megvádolhatnak következmények nélkül? Hol van az ártatlanság vélelme az ilyen esetekben?

2021. júl. 16. 10:01
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
88%
19: az a film nem arról szól, hogy a nőnek hisznek, hanem arról, hogy a házastársat gyanúsítják mindig először, ha vmi történik vkivel. Amúgy a való életben a legtöbbször a nő húzza a rövidebbet. Ha megjelenik a színen egy nő, aki megvádol vkit (nem is feltétlenül hírességet), akkor a többség nem hisz neki, hanem elkezdi kérdezgetni, hogy mi volt rajta (NEM TÖK MINDEGY? az erőszak akkor is erőszak, ha csador volt az illetően, akkor is, ha bikini), miért járt arra, miért járt akkor ott egyedül, hogy került olyan helyzetbe, milyen volt a kapcsolata a pasival, hogy viselkedett másokkal 10 évvel ezelőtt, mit posztolt ki a facebookra... nem lehet, hogy csak megsértődött, mert nem kell a pasinak... gyakran még a rendőrök is azzal kezdik, hogy miért volt rajta miniruha :(.
2021. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
70%
Elnézést, nem láttam a filmet, csak a megjegyzésre reagáltam, hogy kinek hisznek. Sokszor a nőnek, pont a precedensek miatt. Ott szokták a nőket hibáztatni, ahol a férfi gazdag,vagy táradalmilag megbecsült, orvos stb. Viszont tény, hogy a miénkhez hasonló országokban masszív áldozathibáztatás van.
2021. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
89%
22: sajnos nemcsak akkor. A való életben. Ha az erőszakoló nem csöves, arab vagy cigány, akkor jön a "miért mentél oda, mi volt rajtad, nem adtál-e neki jeleket".
2021. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
89%
Engem apám molesztált éveken keresztül, amikor gyerekként elmondtam senki sem akart hinni. Azóta pedig nem akarnám mondani senkinek, úgyse hinnének nekem... úgyhogy inkább elkerülöm és nem viszem a közelébe a gyerekeimet. Nem olyan egyszerű ez az egész, mint amilyennek tűnik. Nem kell mindig a pasikat védeni. Nyilván kellemetlen, ha oktalanul vádolnak meg valakit, de sokszor kiderült már hogy nem volt oktalan...
2021. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
10%
23-as. Azert ezek valid kerdesek, mert tenyleg belemegy egy olyan helyzetbe, ahol mar az elejen tudvalevo, hogy a masikat nezve nem egyenloek a viszonyok. Tehat a 18 eves leanyzo miert megy oda miniszoknyaban a hires sztar lakokocsijahoz? Miert miniszoknyaban, miert egyedul es mi a pontos celja? Aztan megy a habogas, hogy nem tudom mit kerestem ott, veletlenul volt rajtam olyan ruha, es epp nem volt senki, aki elkisert volna. Aha. Legtobbszor az aldozatok is igyekeznek ugy alakitani az alkalmat, hogy egyedul maradhasson egy nalanal sokkal hiresebb, hatalmasabb akarmilyen emberrel, mikozben szexualisan tulfutott legkort igyekeznek megteremteni. Ettol fuggetlenul igaza van a mozgalomnak, es minden egyes esetet kulon meg kell vizsgalni, de az aldozatok a filmiparban legtobbszor nem a naiv hulyegyerek, hanem a szamito dog kategoria. A legritkabb esetben fekete, vagy feher a tortenet es mindket oldal ludas benne, kisebb, nagyobb mertekben. Ezert merlegelnek a birok, es ezert kivancsiak a korulmenyekre.
2021. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
67%

"hogy egyedul maradhasson egy nalanal sokkal hiresebb, hatalmasabb akarmilyen emberrel,"


És ez mire jogsítja fel ezt az embert? Csak mert semmire.

A ruházat pedig a közhiedelemmel ellentétben nem igazán számít az erőszaknál. És egy térd fölé érő ruha senkit nem jogosít fel az erőszakra. TIpikus áldozathibáztató vagy. Miért ment egyedül? Miért vett fel szoknyát?

Te se vegyél fel rövidgatyát nyáron, és egyedül se sétálj, mert jöhet egy pár kanos meleg cigány és neked annyi.

2021. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
92%
Felejtsétek már el ezt a "rövid volt a szoknyája, úgyhogy bárki megdughatta, következmények nélkül" dumát! Nem a soros plakátok kellenének, hanem emlékeztetők arról, hogy a XXI. században vagyunk az EU-ban.
2021. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
16%
27: Az rendben van, de ugye hetero fehér férfi még lehetek, vagy már ezért is szégyelljem a föld alá magam a bazi nagy EU 21. században? Aztán megy a csodálkozás a "miért nem mer kezdeményezni?", "miért nem szólitanak soha le", vagy a "hová tűntek a férfiak" témakörben!
2021. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
59%
Igen, borzasztó, hogy a heteró férfiak, nem dughatnak meg engedély nélkül bárkit, akin rövid szoknya van. Rohadt feminácik meg elembétékúsok ugye? Kéne egy heteró férfi büszkeség felvonulás is, ahol államilag osztogatott ingyen p*ncit követeltek magatoknak.
2021. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
84%
Sőt! Töröljék el a nemi erőszak fogalmát is, ugyanis az nem létezik. Ha egy heteró férfi a péniszét egy nő vaginájába helyezi, az megtiszteltetés!
2021. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!