Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért válik frusztrálttá sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért válik frusztrálttá sok 40-es nő, akinek nincs gyereke?

Figyelt kérdés
Egy egyetemen vagyok tanársegéd, 34 F. Itt van 4 negyvenes nő ismerősöm, akik annyira magasra tették a lécet a férfiak terén és annyira csak a munkájukra koncentráltak, hogy emiatt csak futó kapcsolataik voltak ( a felsőoktatás nem családbarát, reggel 7.30 tól este 6-7 ig vagy néha tovább mindenki bent van itt a laborban, max ebéd és délutáni gyerekfelvétel a suliból), mára oda jutottak 42-45 évesen, hogy 3 nak van párja, egynek nincs, de gyerek egyik esetben sincs. Egyik nő frusztráltabb, mint a másik, ridegek a hallgatókkal, a szakdolgozatokat alulértékelik, kollégáknak is be-beszólogatnak, főleg, ha látják, hogy azok mennyire boldogok.
2020. jún. 5. 10:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
69%
És miből gondolod h ez attól függ h van e gyerekük?
2020. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
45%

Megint le leszek pontozva, de a legtöbb nő 40 felett amúgy is frusztrált/idegbeteg/hárpia lesz.

Nem nagyon bírjuk az öregedést, meg úgy alapból sok dolgot nem tudunk méltósággal elviselni, más karrierje, más anyagi helyzete, stb. Persze, soknál játszhat az is, hogy nem lett gyerekük, az biztos fájó azért...de egy kis kecinek még nem kéne lenni ettől.

Én mondtam a férjemnek, ha egyszer átfordulok kedves, mosolygós, önmaga dolgával foglalkozó lányból ilyen banyává, lőjön fejbe!

2020. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
67%

Nem a gyerek miatt frusztráltak. Aki gyereket akar az úgy alakítja az életét. Ha valaki minden erejével a karrierjére koncentrál akkor nem prioritás a gyerek.

A magas léccel pedig semmi gond nincs. Az ég világon semmi értelme olyan férfival gyereket vállalni aki nem felel meg az igényeidnek, aki nem tesz annyi energiát a kapcsolatba, aki nem lenne jó apa, akivel nem lehet közösen megalapozni egy családot.

A gyerek nem mindenkinek cél, sőt. Az meg pléne nevetséges elgondolás, hogy akinek még ott van x gyerek a nyakában az mennyire boldog és kiegyensúlyozott. Ez a valóságban kicsit sem így van.

2020. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
42%
Hiába élünk a 21. században, a mai napig erős az a társadalmi elvárás, hogy a nő legyen házas és szüljön. Ehhez hozzáadódik az is, hogy sokak esetében ez nem csupán társadalmi, de belső elvárás is önmagukkal szemben. Egyre inkább kifutnak az időből, ami frusztrálttá teheti őket. Senki sem érzi túl jól magát a bőrében, ha egyre reménytelenebbnek tűnik, hogy elérheti a célját valaha az életben.
2020. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
64%

1. Miből gondolod, hogy ezért frusztráltak?

2. Senki más nem frusztrált ugye, csak ők.

3. Nem te vagy inkább a frusztrált?

2020. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Első: nem tudom, meg nem vagyok benne biztos, de ezt érzem rajtuk, hogy ha más kolléganő mutogatja ott a gyerekét, vagy már a ballagását, akkor ezek nem nagyon dicsérik, látszik a szemükben az irigység. De persze számtalan oka is lehet, hogy nem vidámak. Öregnek nem öreg egy 40-es, hogy arra foghatnánk a dolgokat. Sőt ilyenkor kellene a legaktívabbnak lenniük mind munkában, mind a család tekintetében (ha van párjuk, akkor megtartani, meg gyerek felnevelése).
2020. jún. 5. 10:34
 7/45 A kérdező kommentje:

3. Nem te vagy inkább a frusztrált?


???

Én feltettem egy kérdést, egyáltalán nem vagyok olyan, van párom is 3 éve. Nem értelek.

2020. jún. 5. 10:37
 8/45 anonim ***** válasza:
80%
40+-os vagyok,nem lehetett gyerekem,még se vagyok frusztrált,elfogadtam,hogy így jártam.
2020. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
46%
Mert bámennyire is azt hirdeti a média, hogy gyerek nélkül, magányosan vagy saját magaddal összeházasodva (igen, van ilyen) is boldog lehetsz, valójában ezek a nők nyomorúságosak és a kutyának se kellenek.
2020. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

40+-os vagyok,nem lehetett gyerekem,még se vagyok frusztrált,elfogadtam,hogy így jártam.


Van ilyen is, aki így is elégedett. Vannak olyanok, akik elviselik a dolgot és elnyomják magukban a ,,dühöt". És van akin kijön a dolog. Emberfüggő szerintem.

2020. jún. 5. 10:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!