Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy ma különöse...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ma különösen a 30-as csajok a kutyájukat szeretik a gyerekük helyett?

Figyelt kérdés
Nyilván nem mind, de ijesztően sok ilyet látok. Jellemzően szép csajok, akik mellett valamiért senki nincs, de úgy szeretik és féltik az idegesítő, elkényeztetett ebet, mintha az életük múlna rajta.
2020. márc. 9. 11:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 A kérdező kommentje:

30: a társadalomnak árt, ugyanis kivesz a közösségből, de nem fizeti azt vissza. Nem csak magunk felé, a társadalom, közösség irányába is kötelezettségekkel tartozunk. Lehet persze gyerek helyett a kiskutyát abajgatni, csak nem kell sírni majd 30 év mólva, hogy nincs nyugdíj, mert nem lesz, aki kitermelje.

De ezt a hozzád hasonló "azősajátdöntése"-droidoknak hiába is magyaráznám.

2020. márc. 9. 18:31
 32/88 anonim ***** válasza:
79%

A földön túlnépesedés van. A bolygó számára az volna az optimális, ha kb fele ennyi ember élne rajta. Azonban nem ildomos kiirtani embereket, tehát a legjobb dolog, ami történhet, hogy drasztikusan csökken a születésszám. Tudom, hogy a hozzád hasonló önző, beszűkült gondolkodású kisemberek ezt nehezen értik meg, de ez az egyetlen út. És úgy tűnik, szinte természetes szelekcióként ez történik: egyre kevesebben akarnak gyereket. Ez jó, mert tönkretesszük a földet. Igen, gazdaságilag nehéz lesz egy darabig, mert sok idős ember van, de egy idő után helyre billenne a mérleg. Nem kell ennyi ember, teljesen felesleges.

Az ilyen ostoba, suttyó kormányok mint a miénk is, azért nyomatják, hogy legyen aki a nyugdíjat fizeti, mert tönkre vágták az öngondoskodás rendszerét.


De mindezt leszámítva: ha egy nő nem akar gyereket, nem mindegy neked, hogy kiskutyát dédelget helyette, vagy extrém hobbijai vannak, vagy bulizik? Vagy mindezt együtt? Nem teljesen mindegy? Nem a kutyák hibája és nem a nőké. Változik a világ.

2020. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
79%

Sok ember azért nem szül, mert egyre nyomorultabb lesz a világ, pláne Magyarország!

A férfiak nagy része is igen csak alkalmatlan a kapcsolatra a gyerekhez meg pláne! Nem értem Te is miért a nőket specizted ki? Hisz rengeteg ilyen férfi is van még akiknek a haverok a világ közepe, meg anyuci cicijén csüng 30 évesen is!

N27

2020. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
10%

Most függetlenül attól hogy a társadalom nagy egészére milyen hatással vannak az individuális emberek (amúgy valamilyen szintig mind azok vagyunk), én kétségbe vonnám ezt a "magának nem árt".


Ahogy előttem is valaki írta, bizony megtörténik hogy emberek olyan sikeres érzelmi pótlékra lelnek egy állatban, ami negyed annyi effortot nem igényel, mint egy emberi kapcsolat, hogy alkalmatlanná válnak idővel az emberi kapcsolatteremtésre.

Elszoknak attól hogy a másik fél bizony nem egy nagyságrendekkel egyszerűbb, szolgalelkűbb lény mint ők (a kutya erre lett 30 000 éve kitalálva. Jámbor, szolgalelkű, korlátozottan intelligens).


Illetve én már találkoztam ismerősökön keresztül nagyon durván magukra maradt macskásnéni történetekkel.

Akiket a szomszédaik (faluhelyről beszélünk) még csak-csak segítenek, érzelmileg ápolnak néhány kedves szóval, de érezhető rajtuk az elmagányosodás, a feleslegesség érzés, és az ezekből következő szellemi leépülés.

Ijesztő, amikor rendesen beszélget egy-egy ilyen idős ember a macskájával...


Szóval hogy magának se ártana...

Nyilván vannak olyan emberek (férfi-nő egyáránt) akik gyárilag negyed annyi szociális ingerre vágynak mint a neurotipikusabb embertársaik.

De összességében mégis csak szociális lények vagyunk, és nem tesz jót senkinek sem az izoláltság.


Ilyenkor persze lehet áltatni magunkat, hogy mettől kezdve saját döntés, mettől kezdve tőlünk független kényszerhelyzet hogy egyedül vagyunk.

2020. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
85%

Beszél a macskájával...persze mert a fia nem a seggebe ül és nem maradt neki idős korára más, mint a macska.

Én is beszélek a kutyámhoz gyerek korom óta és mégis bőven van társas kapcsolatom!

2020. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
18%

"A földön túlnépesedés van. A bolygó számára az volna az optimális, ha kb fele ennyi ember élne rajta. Azonban nem ildomos kiirtani embereket, tehát a legjobb dolog, ami történhet, hogy drasztikusan csökken a születésszám. "


A Föld először is nagy F, mert égitest neve.


Másodszor:


Ez annyira tipikus "önmentesítgető" érv, hogy "De hisz én csak eco-friendly módon élek, ezért nem keresek kapcsolatot, ezért nincs családom".


Az a baj hogy fa##ág.

Nem Európában, nem Kanadában, és nem is az USA-ban van túlnépesedés, meg kontrollálatlan születésszám.

Pont nem azok az országok népesednek, ahol az emberek felnőtt korukra edukált, tudatosan élő, a környezetért aktívan tenni tudó emberek lehetnének.

Mindegyik fejlett nyugati ország népessége fogy, egy két kivétel van ahol a nagyon minimális eltéréssel mondhatni stagnál.

A drága 3. világ az, ahol az átlagos generációs periódusidő 18-20 év, és az átlagosan vállalt gyerekszám messze túlhaladja a kettőt (3-5 közti szám).


Csak hát nyugaton dívik kitolni 30 utánra a párkeresést, mert addig minden fontosabb a világon, és addig mindenki a tökéletesnél is tökéletesebbet keresi (még a férfiak is! Férfiaknál kicsit más a történet, de a pasik is rákaptak a tökéletes nő keresésre, és kitáncolnak bármilyen kapcsolatból ahelyett hogy megpróbálnák javítani).


"Az ilyen ostoba, suttyó kormányok mint a miénk is, azért nyomatják, hogy legyen aki a nyugdíjat fizeti, mert tönkre vágták az öngondoskodás rendszerét."


Öngondoskodás?

Az öngondoskodás már 1930-ban sem működött. A pontos dátumot most nem keresem ki, de a legtöbb európai ország valahol 1920-1930 közt vezette be az időskori nyugdíj renbdszerét, mert az idős kori mélyszegénységgel nem lehetett máshogy leszámolni (és így is csak mérsékelni tudták).

Soha a büdös életben nem volt olyan a világtörténelemben, hogy az volt a társadalmi berendezkedés, hogy idős emberek önmagukban, egyedül éldegélnek, és mindent ellátnak maguk körül.


A klasszikus családmodell több generáció összedolgozásán alapult. Ez kb a második ipari forradalomra szétzilálódott (megnőtt az emberek mobilitása, otthon lehetett hagyni az idegesítő, szenilis nagyit).

Erre alakult ki a nyugdíjrendszer, mert különben milliók dögölnének meg otthon az önellátásra való képtelenségük miatt.


El vagy tévedve, ha azt hiszed hogy ez a kormány felelős a világ ilyen jellegű bajaiért is.

Ezek nagyságrendekkel komplexebb és régebbi társadalmi problémák, amik egyre csak tetőznek.

2020. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
14%

35:


Üvölt rólad hogy szándékosan nem akarod érteni.


Lehet játszani a hülyét, hogy nem veszünk tudomást mindennapi problémákról, és elbagatelizáljuk, de ez gáz.


Arra emlékeztet, mint mikor a budapesti légszennyezésről volt szó tv-ben, és az "okos" kormányhű műsorvezető elpoénkodta hogy "Hát én jártam ma a nagykörúton, és tudtam levegőt venni".


Lehet hülyét játszani, de akkor annak is nézlek.

2020. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon nem fog tetszeni a válaszom, de nem érdekel a társadalom. Részben ezért is költöztem el Magyarországról, mert itt nagyon sokan csak szülőgépnek nézték a nőket.

Nem idegenek miatt szeretnénk gyereket, hanem magunk miatt. Nem az én gyereke(i)men fog múlni egy ország sorsa, és még mindenkinek a saját döntése (bizony bizony), hogy szeretne-e gyereket, ugyanis-

- nem a társadalom és az állam fogja 9 hónapon át a szíve alatt hordozni.

- nem a társadalom és az állam fog túlesni a szülésen.

- nem a társadalom és az állam fog minden éjszaka felkelni a sírásra és tisztába tenni.

- nem a társadalom és az állam fogja megvenni a tanszereit.

- nem a társadalom és az állam fogja megvigasztalni, amikor összetörték a szívét.

- nem a társadalom és az állam fogja fizetni a szakköreit, hobbijait, utazásait.

- nem a társadalom és az állam felelőssége, hogy egy intelligens és önálló felnőtté nevelje.

- nem a társadalom és az állam fog a lelki, testi és szellemi fejlődésével és egészségével törődni minden nap.

A húgom hallani sem akar a gyerekekről, ellenben sebésznek tanul. Gyerek nélkül, de életeket mentő sebészként ő értéktelen lenne egy társadalomban? Mert szerintem nagyon nem. Ezer más módon hasznára lehet válni egy közösségnek, mintsem azzal, hogy szülsz. Hisz a cigányok is milyen jó népség, annyit adtak Magyarországnak!

Egyébként a családalapításhoz még mindig kell férfi is, csak őket valahogy sose éri szidalom, holott bőven vannak szingli férfiak, akiknek eszükben sincs családot alapítani.

23/L

2020. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
85%

Tessék, lehet kiírni pasik feje felett pálcát törő kérdéseket is!

A csúnya szőrös állam tiltja ezt is?

2020. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
83%

Mi árt a társadalomnak, te nagyon hülye?!


A normális, értelmes, tanult fiatalok kimennek külföldre, ahol a gyerekeiket is fogják felnevelni. A mostani gyerekek is kifelé mennek, senki nem marad itt, csak azok, akik elvannak a langyos szarban vagy jól keresnek vagy akik annyira tanulatlanok, hogy 4 általánosuk van. Szerinted majd az az 5 millió ittmaradt Lakatos és Oláh ki fogja termelni a nyugdíjadat? Akinek egy csöpp esze is van, az a 30-as évei felé már gondoskodik magáról és nem az államtól várja a csodát vagy a nőktől, hogy szüljenek legalább 5 rabszolgát, akik majd kitermelik a szaros 120-130.000 forintját a nyugdíjra.


Marhára el vagy tévedve, de legalább ne vernéd a melled a sok ostobaságra amit ideböfögsz.

2020. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!