Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ennyire gáz ha valakin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire gáz ha valakinek nincs okostelefonja?

Figyelt kérdés

Igazából engem nem érdekelnek azok az alkalmazások melyek rajta vannak, én csak telefonálok.


Angol órán volt, hogy kellett egy mondatot mondani angolul, hogy mit csinálnál a melletted ülő helyében lennél.

És én nálam azt mondta egy csaj, hogy ha a helyemben lenne lecserélné a telefonomat egy újra.


Sokszor úgy érzem, azt gondolnák az emberek mintha egy normális cipő helyett egy papucsba lennék :D


26 F



2019. júl. 26. 16:54
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben egyetértek az utolsó hozzászólóval.

Na most milyen zavaró, hogy ha munka közben folyton pittyeg, és hiába mondod hogy nem érdekel, az ember úgy van genetikailag beprogramozva, hogy kiváncsi mit írtak neki, különben nem lenne ekkora sikere az appoknak.


Én nagyon kiváncsi vagyok arra, hogy ha mondjuk minden leütött ENTER után fizetni kellene 5 Ft-ot, akkor is ennyi üzenetváltás lenne-e?

Mert amúgy jó dolog ez az egész, csak elment abba az irányba, hogy sokan unalmukban csinálják.

Bár embere válogatja, tényleg sok ember szeret órákat beszélni a semmiről.

2019. júl. 27. 00:46
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Na persze, majd pont smst fognak írni... Az plusz pénzbe kerül. Àlmodjon csak.
2019. júl. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
14%

"Nem gáz, csak akkor viseld a következményeit és ne akard azokat az előnyöket élvezni, amik az okostelóval járnak."


Például azt hogy kirúgtak a munkahelyedről mert az átlag Smartphone zombie olyan buta hogy kiírta az fb-re hogy rühelli a főnökét mikor az ismerőse volt? Tehát automatikusan beköveti a posztjaidat.


Vagy mikor "betegszabadságra ment" és az esti buliról kiposztolt képeket amit láttak a főnökei és ezért rúgták ki?


Vagy mikor Fideszes önkormányzatnál volt vki dolgozó de szimpatizált a Momentummal kirakta a képeket és ezért rúgták ki?


Vagy mikor bizonyos képeket töltögette le egy illető bizonyos helyről, de arra már hülye volt hogy ezeket titkosítsa és ennek lett egy letartoztatás a következménye? Az az ember most is börtönben ül.


Vagy mikor elkezd magától sms-eket küldözgetni mert a csodálatos billenytüzár kioldódott? Én többször is kaptam ilyen sms-t. Nekem vicces volt.


Vagy mikor felrobban az aksi mert túlnyomatod a turbó töltést (és igen az tönkreteszi) és az aksi 1 év múlva mehet a kukába vagy felrobban?


Vagy arra gondoltál mikor Smartphone zombie balesetet okoz mert autóban is nyomni kell az a rohadt fb-t?

Minek az útra figyelni.


Vagy arra mikor fejhallgató fel Smartphone kézbe Smartphone zombie se nem hall se nem lát? Jó esetben csak egy szökőkútba fog bezuhanni. Vannak ilyen felvételek a YT-n nyugodtan megnézheted.


Vagy arra amikor szelfizgetös gyereket megvágta a villám, a magasfeszültség vagy megette a cápa ?


Vagy arra hogy tönkre fognak menni a nyakcsigolyáid mert állandóan megdöntve tartod a fejed ?


Vagy mondjam azt hogy a volt osztályfőnököm kb sírva mesélte hogy nem tudott megtartani egy osztálykirándulást mert bármi volt mindenki azt a rohadt telefon nyomkodta.


Ez az eszköz szalagon gyártja a degeneráltakat akiknek egyetlen ingerenciája az hogy a telefont nyomkodhassák egész nap. Mikor gyakorlaton voltam ott is mondta az osztályvezető hogy nem érti hogy minek jön ide gyakorlatos ha csak telefonozgatnak.


És ha lemerül a telefon az ember olyan lesz mint valami kattant drogos. Igen több ilyet láttam és ismerek is.

Egyszerűen emberek milliói butulnak el és épülnek le szellemileg.

Pont azt beszéltük 1X barátnőmmel hogy ugye tudod hogy ezek nem fognak dolgozni ?


Van olyan ismerősöm akinek a 3 éves lánya már kőkeményen függő. Hogy Albert Einstein-t idézzem.

I fear the day that technology will surpass our human interaction. The world will have a generation of idiots.


Na ez pont most van. Tényleg csodálatos. Milyen szuper előnyök. Azt ha beléd jön autóval majd egy Smartphone zombie majd csodálkozhatsz hogy mért haltál meg.

De akkor már mindegy lesz.

2019. júl. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

#23:

Ha már beidézted a válaszom egy részét, akkor reagálok a te válaszodra is.


Ami veszélyeket felsoroltál teljesen független attól, hogy neked van-e okostelefonod vagy nincs. Hiába nincs neked, ha majdnem mindenki másnak van. Attól még ugyan úgy megjelölhetnek téged egy buliban (ráadásul akkor nem is tudsz rá azonnal reagálni és letiltani a tag-elést), ugyan úgy beléd mehet egy épp a telefonját nyomkodó autós, ugyan úgy nem fognak dolgozni a mai fiatalok (tényleg?), stb. Amúgy érdekes, nekem még soha nem küldött magától sms-t a telefonom, se a "buta" nyomógombos, se az érintőképernyős és egyik akkum sem robbant még föl.


A kérdés az volt, hogy gáz-e ha nincs.


Tudod régen is volt technikai fejlődés és aki nem tartott vele, az lemaradt. 100+ éve ha a szomszéd falu fél napi járóföldre volt és az ottani rokonokkal akartad tartani a kapcsolatot, akkor gyalogszerrel hátrányban voltál azokkal szemben, akik lóval közlekedtek. Amikor már volt telefon, akkor hátrányban voltál, ha te még mindig a postai levelezésen keresztül kommunikáltál. A mobiltelefonok terjedésével háttérbe szorultak a vezetékesek és sorolhatnám.

Emlékszem a '90-es évekre, a legtöbb ismerősnek már volt mobilja, de akkor is volt néhány ember, aki ódzkodott tőle. Tudod mi történt? Előbb-utóbb nem hívta őket senki a vezetékesen, mert megszokták, hogy a többi ismerősök bármikor elérhetők, nem csak, amikor otthon vannak, ill. visszahívják őket, ha épp nem tudják felvenni. Abban az időben nem nagyon voltak számkijelzős vezetékes telefonok, így utólag nem is tudták a mobiltól ódzkodók, hogy keresték őket. Aztán egy idő után nekik is lett mobiljuk és ugyan úgy elkezdték használni, mint mások. De közben néhány baráti kapcsolatuk megsínylette azokat az éveket. Mire volt jó? Semmire...

2019. júl. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

sokkal jobb volt a 90-es években úgy a 2000-res évek közepéig, ott kezdtünk el visszafelé fejlődni...


van amikor valami jól működik és aztán bonyolítják :/

2019. júl. 27. 02:41
 26/32 anonim ***** válasza:
29%

24 maradjunk annyiban hogy műszakilag a MSI GT75VR csúnyán lealáz akármilyen Smartphone-t.


Egyébként meg tudok használni, anyámtól kezdve az összes technikai analfabéta ismerősömnek ÉN állítottam be az ilyen meg olyan apjait, én raktam bele a Micro SD-t, kapcsoltam rá a wifire, frissítettem rajta rendszert....


Te komolyan azt hiszed hogy egy ilyen zseb pc kifog rajtam ? Még azt is én mondtam a volt kollégáimnak hogy zenét Orbot-ból töltsenek le és akkor nem lesz nyoma a helyi szerveren.

Egyszerűen csak utálom ezeket az eszközöket azért nincs. Hasztalan, baleset veszélyes. Zombit csinál belőled.


Ja am meg a Huawei-en beépített kémprogram van, de nyugodtan használjátok. Én teljesen jól megvagyok Smartphone nélkül és a GT75VR-on is van Google maps meg Adobe Acrobat Reader meg e mailezni is tudok. Meg MS Office. Azon is van Google Chrome....


"régen is volt technikai fejlődés és aki nem tartott vele, az lemaradt" Azért mert nincs egy mini zseb pc-m attól még nem maradok le semmiről. Tudom mert mikor a tesóm önéletrajzot kellet hogy csináljon vért pisált az iPhone-val mire összerakta.


Feltételezem nem tudtad hogy Smartphone-ok úgy 10 éve vannak Laptop Asztali PC, Nas és egyéb.... számtech eszközök meg úgy 30 éve. De hát én vagyok lemaradva. :)

Majd 1 router meg 1 VPN konfigurálás között elrohanok a 100-as zsepiért kösz hogy szóltál.


Köszönöm szavaid o bölcs efendi.

2019. júl. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

20-21: a telefon elég okos ahhoz, hogy le lehessen némítani az alkalmazások csipogását, ez nem egy kötelező elem. Engem is idegesít a pittyegés- ezért nem pittyeg/zizeg/csipog soha. Ránézek, amikor időm van, reagálok, amikor szeretnék, de nem agyalok rajta órákat, hogy most vajon ki írt és mit és miért. És, mondok jobbat, már a buta telefonoknál is elérhető volt ez a lehetőség, hogy lenémítsd, szóval ezt nem az okostelefonok találták ki, szóval ez ostoba kötekedés csak.


23-nak meg: hülye emberek azok között is vannak, akik nem használnak okostelefont, csak róluk nem tudsz, mert nem teszik ki netre. De egyébként emiatt kivételesen ezúttal tényleg nem az eszköz a hibás.

Azt meg megnézem, amikor a nagyon menő MSI gépeddel a hátadon fizeted be a számláidat, miközben éppen a dugóban/metrón vesztegelsz. Nekünk is custom-made PC-nk van, nagyon menő az is, vízhűtéssel meg drága videokártyával, de pl reggel ébredéskor az ágyban fekve nem tudom róla elolvasni az aznapi híreket, este elalvás előtt nem tudunk összebújva filmet nézni rajta (oké, arra tabletet használunk, de majdnem ugyanaz), az munkára és játékra van optimalizálva. Felesleges ahhoz hasonlítani a teljesítményét egy telefonnak, nem ugyanarra való a kettő, és soha nem is állította senki, hogy a telefon kiváltja az asztali PC minden funkcióját, mert nem. A telefon inkább tényleg azért jó, hogy ha szükséges, bárhol elérhető legyél, és egyébként is szórakoztathasd magad olyankor, amikor unatkoznál. Az, hogy a fb-on mik vannak feltöltve és mik nem, teljesen függetlenek az okostelótól, fb-ra lehet posztolni asztali gépről, laptopról is, ostoba meg bármilyen felületen lehet bárki, mint a mellékelt példa is ábrázolja.

2019. júl. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

#26:


Te miről beszélsz? Most komolyan!

Hogy lehet egy laptopot összehasonlítani KOMMUNIKÁCIÓ szempontjából egy okostelefonnal? Mert én végig erről beszéltem, nem az önéletrajz készítésről, meg a zeneletöltésről.

Nem ül mindenki egész nap a gép előtt. Aki terepen dolgozik, nem egy helyhez kötött munkát végez, rohanásban van, az nem cipel magával egy laptopot. Az okosteló elfér a zsebben, a laptop meg nem, ilyen egyszerű.

Vagy pl. én sokszor megyek új ügyfélhez, addig ismeretlen címre. Az okotelót beteszem az autóban a tartójába és használom a GPS-t. Ezt egy laptoppal (vagy egy buta telefonnal) nem tudom megcsinálni.


"Feltételezem nem tudtad hogy Smartphone-ok úgy 10 éve vannak Laptop Asztali PC, Nas és egyéb.... számtech eszközök meg úgy 30 éve."


36 éves vagyok, pontosan tudom, hogy mikor mik jelentek meg.

Én meg a sokszor emlegeted laptopod (a kockákon kívül ki az, aki teljes modellszámmal hivatkozik a laptopjára?) és a hozzászólásaid miatt azt feltételezem, hogy egész nap a gép előtt ülsz. Neked így nyilván elég a laptop, ha pl. messengeren csetelsz valakivel vagy e-mailezel. De ha egy átlag melós nap 8-10 helyre kell menned ügyfelezni, ügyeket intézni ÉS a melód miatt muszáj online maradnod, akkor biztos átértékelnéd a helyzetet.

2019. júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

#26:

"24 maradjunk annyiban hogy műszakilag a MSI GT75VR csúnyán lealáz akármilyen Smartphone-t."


Maradjunk annyiban, hogy amire én használom, abban bármelyik ma kapható okosteló lealázza a te laptopodat. Ugyanis a műszaki paraméterekhez hozzátartoznak a külső méretek is.

2019. júl. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nekem sincs, eddig semmi hátrányát nem éreztem, társkeresésben meg főleg nem. Egy 6 éves Blackberry-m van, amolyan "félig-okos", mert net van rajta, így ha valami sürgős, akkor meg tudom nézni, de alkalmazásokat nem használok.

Amúgy nem alapoznék egy angolórás feladatra. Ez csak egy feladat, amivel a beszédet gyakoroljátok. Lehet, hogy én is mondtam volna, hogy a másik helyében piros póló helyett én inkább kéket vennék fel. És nem azért, mert baj van a piros pólóval, csak valamit kell mondani.

2019. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!