Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ennyire gáz ha valakin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire gáz ha valakinek nincs okostelefonja?

Figyelt kérdés

Igazából engem nem érdekelnek azok az alkalmazások melyek rajta vannak, én csak telefonálok.


Angol órán volt, hogy kellett egy mondatot mondani angolul, hogy mit csinálnál a melletted ülő helyében lennél.

És én nálam azt mondta egy csaj, hogy ha a helyemben lenne lecserélné a telefonomat egy újra.


Sokszor úgy érzem, azt gondolnák az emberek mintha egy normális cipő helyett egy papucsba lennék :D


26 F



2019. júl. 26. 16:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni. Nekem is van egy szép Huawei telefonom, ajándékba kaptam. Nem telepítettem rá messengert, mobilnet, wifi kikapcsolva. Nem akadályoz semmiben, de legalább jó fotókat lehet vele csinálni, és van stopperóra rajta!
2019. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam olvasni, szeretek is, többek között pl az okostelómon is :) A kettő kicsit sem zárja ki egymást. Azt nem látod, hogy amikor emberek rá vannak gyógyulva a telefonra, pont mit néznek, nyilván van, aki egész nap bugyuta játékokkal játszik, de más meg lehet, hogy éppen nyelvet tanul (mint itt említették), vagy olvas, tájékozódik, akármi. De ennek ellenére nem gondolom, hogy gáz ha valakinek nincs, csak csodálkozom rajta, mert mint ahogy mindenütt, itt is magából indul ki az ember, és én pl nem tudnék meglenni okostelefon nélkül. Az meg egyáltalán nem kötelező, hogy állandóan elérhető legyél, az ilyen szociális appokat mint messenger, hangouts, akármi nem kötelező feltelepíteni, de ha meg eleve rajta is van, akkor sem kötelező használni. Csomó embert ismerek, akinek van messenger a telefonján, de sose elérhető FB-on, ha akarsz valamit tőle, hívd fel. Szóval nem az ördög találmánya a modern technológia, csak tudni kell használni.
2019. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
66%
Gáz, mert a világ olyan irányt vett fel, hogy nem igazán lehet okos telefon nélkül létezni. Nem kell rajta feltétlen barom alkalmazásokat tárolni, de sok szempontból nagyon hasznos.
2019. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
17%

"Gáz, mert a világ olyan irányt vett fel, hogy nem igazán lehet okos telefon nélkül létezni."


Ez nem igaz ez egy termék ha van rá fogyasztói igény akkor eladható, van kereslet ha nincs akkor megbukott és megy a süllyesztőbe.


Ez a cucc pedig elható ami nem azt jelenti hogy jó (is). Az én smartphone-os ismerőseim 90%-a használni sem tudja ezt az eszközt de megvette mert ez a menő.

Az persze nem gond hogy a Goggle maps-et sem tudja megnyitni. De az a része már kit érdekel.

2019. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gáz. A gáz az, amikor valaki felvágásból olyan készüléket vásáról, aminek képességeinek 30 százalékát sem használja ki, nemhogy a száz százalékát. Ismerek egy kis ostobát, aki külön adóságba verte magát a "slow motinon" miatt és a plussz kamerák miatt, újjlenyomat olvasó miatt...
2019. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nekem is csak azért van, mert tönkrement a másik és az okosat jobban megérte megvenni.
2019. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
70%

Nem gáz, csak akkor viseld a következményeit és ne akard azokat az előnyöket élvezni, amik az okostelóval járnak.


Mondok egy példát.

Van egy nagyobb, 17 főből álló baráti, haveri társaságunk. Van közös messenger csoportunk is, mindent ott beszélünk meg. Ha valakivel történik valami olyan, amit úgyis mindenkinek elmondana, akkor oda írja be. Meg ott beszéljük meg a személyes találkozókat, közös programokat. Ha olyan a program, hogy előkészületeket igényel, akkor ott szervezzük meg. Meg ott osztjuk meg az ilyen összejöveteleken készült képeket, videókat.

Van a társaságban 2 ember, aki nincs fönt face-en. Egyiknek okostelefonja sincs, de a másik sem telepítette föl a messengert. Na, ők mindenből kimaradnak. Szerencséjükre van egy-két ember, aki a személyes találkozókról értesítik őket, de ennyi.

Ahogy telnek az évek, hiába találkozunk 2-3 hetente, egyre kívülállóbbak lesznek. Fogalmuk sincsen, hogy mi történik velünk 2 találkozó között, néznek bután, meg értetlenül kérdeznek rá olyan dolgokra, ami a társaság többi tagjának triviális. Lemaradnak a vizuális emlékekről, mert senki nem küldi el nekik külön e-mailben, ők sem kérik, mert nem is tudják, hogy vannak. És ez egyre idegesítőbb nekik is és nekünk is.

Hiába mondják, hogy akit érdekli mi van velük, az úgyis felhívja őket, ha egész egyszerűen ma már nem így tartjuk a kapcsolatot. És hiába érdekel az a 2 ember is engem, ha nem érdekel jobban, mint a társaság többi tagja és ezért nem teszek értük több erőfeszítést (magyarán nem hívom fel napi szinten külön őket, csak sokkal ritkábban).

2019. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
ez abszolút érthető, de valamit valamiért
2019. júl. 27. 00:24
 19/32 anonim ***** válasza:
38%
Nekem szándékosan van buta telefonom még mindig. Múltkor lecseszett egy ismerős, hogy milyen nehéz engem elérni. Reggel 8-kor írt üzenetet és én csak 11 h-kor válaszoltam rá, mert bár kicsit korábban gép elé ültem, Fb-ra bizony nem azonnal mentem fel. Megírtam neki, hogy nem töltöm az életemet a Fb-on, ha valami sürgős, telefonon el lehet engem érni. Erre besértődött és kitörölt az ismerősei közül. Egészségére, élje az életét tovább a kis okostelefonján, nekem van jobb dolgom is.
2019. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
29%

ui: Még egy jut eszembe: Fb-on kiírt egy ismerősöm egy arrogáns szöveget. Kisbabával volt otthon és azt írta, hogy légyszíves ne írj Fb-on, mert felébred a kicsi, hagyj üzenetet sms-ben inkább.

Nem értettem egy darabig. Aztán rájöttem, hogy okostelefonka be van állítva, hogy minden Fb üzenetre és gondolom e-mailre pittyegjen. Hát gratulálok. Akarná a franc, hogy minden ilyennél csöngessen nekem! Amikor van időm, megnézem az üzeneteimet, leveleimet, akinek meg sürgős, az hívjon telefonon!

2019. júl. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!