Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nők, ti egyetértettetek volna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, ti egyetértettetek volna ezzel a döntéssel, ha a férfi jelenti ki?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyok együtt, tőbbnyire megszakítással

+ óvszer védekezünk.


Párom egyszer se panaszkodott hogy neki ez rossz lenne, megszakított élvezet stb., ő javasolta.


Nála 1 évvel idősebb barátja 24 évesen ikrek apukája lett, tök cukik a lanyok, de azóta is az anyàt hibáztatja (nem túl jó kapcsolat), amiért nem szedte rendesen a tablettát.


Párom megmondta nekem, hogy szerinte ez a módszer megbízhatatlan, ki tudja mindig figyel-e erre a nő, jobb ha a férfi dolga elsődlegesen a védekezés, meg ha nem sikerül, akkor ott azonnal lehet látni/szólni az aktus alatt, de a tabletta az nem ilyen. Plusz tisztában van vele mennyire egészségtelen a nőnek.


Nem lett belőle igazán konfliktus, sőt egyetértettem vele, hogy én jó eséllyel elfelejtgetném a gyógyszert... nem direkt csak szétszort vagyok. Azt megmondtan neki h egészséges kapcsolatban viszont van bizalom h a nő nem akar a másik kárára teherbe esni. Illetve azt is el kell fogadni, hogy nincs 100%-os védekezés. Aki szexel, annak gyereke lehet.


Amúgy tényleg, minden szinten látszik, hogy ez abszolút nem az önzőségről szóló döntés volt részéről, egyszerűen csak kontrollos ember...


Ami viszont más szinten szerintem még gondot okozhat.

Nem féltékenykedik, hagyja hogy azt tegyem, ami boldoggà tesz, meg megyek a kis céljaim felé, tamogat, de alapvetően azt szereti, ha a dolgok úgy mennek, ahogy neki jó.


Sose volt igazi vitánk még, szerinte ezzel nem lehet megoldani semmit, ha nekem kell valami amihez nem fűlik a foga, nem hisztivel szoktam elérni, hanem elmondom háromszor, ha nem érti, a 4. Alkalommal egy kicsit taktikásabb vagyok, vagy legalább kimondatom vele, miért nem megy neki, amire megkértem. Ilyen amúgy nem sok volt, amiről tudom, hogy esze ágába se lenne megcsinálni, azt ráhagyom (pl: tipik probléma pasiknál h akármilyen programra a nője kedvéért sem megy el, más baràtnőim is tapasztalták. Én erre azt találtam ki hogy megyek egyedül, vagy van elég barátnőm, akit érdekel az is, ami páromat nem.)


Meg nem érzem, hogy nincs beleszólásom a dolgokba, csak ő extrán kiakad, ha valami nem úgy megy, ahogy gondolta...


Engem jobban kiakasztanak olyan f*szságok, hogy sosem ugyanabba a fiókba teszi vissza az ollót, ragasztót. XD



tegnap 16:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha rákérdeznél?
tegnap 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Nem kaptál lepontozást, szerintem igazad van. Viszont mi ismertük egymás álláspontját, hogy nem akarunk x évig gyereket, de én abortuszra nem megyek. Erre nem mondott semmit amúgy.


18-as, ettől független sok ismerősöm nem bírta szedni. Az endometriózis meg a PCO elég vacak dolgok, sokszor kötelező szedni. Migrénes baratnőm sima cisztára nem bírta szedni. Tényleg brutális fejfájást okoz. Ahogy az Escapelle is azt okozott nálam 4 napig. Utána elmúlt, nem.lett cikluszavarom, minden hónapban megjött utána, masnak meg akár hónapokat is kimarad miatta...

tegnap 17:39
 23/32 A kérdező kommentje:

21-es képzeld 3 hónapja tervezem. De egyszerűen rohadtul nincs jó időzítés. Mindig mérhetetlenül cuki meg kedves újabban. Teljesen meg vagyok lepődve. Az első pàr hónapban sokkal inkább volt hangulatember, most ilyen zen allapotban van vagy mifene.


Plusz szülinapja volt, aztán én szülinapom, 1 éves évforduló, ezek előtt én elutaztam egy kicsit nélküle, nemrég ő utazott el nélkülem, és amikor először elgondolkodtam azon, hogy komolyan le kéne ülnöm vele, elhívott nyaralni, ami megint egy plusz lépés jele.


Amúgy amikor felvetettem, csak úgy casual kedvesen, hogy összeköltözés, nem akadt ki meg semmi, csak annyi volt az eszrevètele hogy kell vegyen plusz egy szekrényt a hálóba mert nem tudnám hová vinni a cuccaim, de ez nem mostanában lesz úgysem, hanem majd. Akkoriban jart le az előző munkaszerződésem. Kicsit mintha azt használta volna kifogásnak, hogy nincs hatàrozatlan szerződéses, stabil munkám... :( de hát sok embernek sosem lesz ilyenje... :(


Szóval nem tudom, magával kéne őszinte legyen, hogy kell neki komoly kapcsolat, vagy még túl fontos a kis önálló élete, mert szerintem maga se igazán tudja. Mindketten ismerünk olyan embereket is, akik 7 évig éltek külön, mielött ősszeházasodtak. Egyszerűen azert, mert gimi-egyetem alatt nem volt lehetőségük együtt lakni.


Csakhogy dolgozó felnőttként én ilyenbe azért nem akarok belemenni, hogy bármeddig jó külön.


A legtöbb barátnőm szerint nincs vele baj, csak megfontolja ezeket a dolgokat, hogy mikor akar rá készen állni. Nem érdemes siettetni, de az erre való vágyamat dörgöljem nyugodtan az orra alá.

tegnap 17:49
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok, nem szemrehányóan kérdeztem amúgy. Figyelj, ehhez a kérdéshez nem kell jó időzítés.

Teljesen érthető, hogy tudni szeretnéd, merre halad ez a kapcsolat és mil a szándékai. Értékes az időd és a lelki energiád is, nem értékesebb semmivel az övé.

Mi baj lehet attól, ha csak random megkérdezed? Ha komoly kapcsolatot szeretne, akkor szerintem az ember ezt örömmel mondja meg.

Ha pedig maszatol, akkor ennyi volt. Nem attól függ, hogy mik a szándékai, hogy jókor kérdezed-e meg. És olyat se higgy, hogy szegény pasit "megijeszted" vagy frusztrálod ezzel a kérdéssel, és akkor ezért nem akar már komolyat, pedig addig akart volna.

tegnap 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Igen-igen én vagyok a nyuszi meg a konfliktuskerülő. Más emberek ezt legkésőbb a húszas éveik elején megtanulják, meg hogy hogyan kell párkapcsolatot alakítani. Én nem alakítok hanem telik az idő, nekem is van hova fejlődnöm jócskán.


Úgyhogy nincs mese, rá kell kérdeznem. A fejlődése amúgy biztató, de leginkabb annak örülnék, ha ő sajat magától akarna beszélni a jövőről. Nem arról, hogy milyen háziállatot akar ő maga, hanem hogy ketten hogyan lehet A-ból, B-be jutni. Én azert lettem bizonytalan, mert sajnos, ha valaki erről nem igazán beszél, nem tervez a jövővel, az jó esellyel pofára esés előjele. Ezt írja minden pletykalap, es több baràtnőm is így véli sajnos.


Szóval a csalódásra nehéz felkészülnöm, nem tudom elképzelni, hogy erre örömteli választ kapok.

tegnap 18:04
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Rossz olvasni, hogy úgy áhítozol ennek a bunkó pasasnak az elköteleződésére, mint valami gyerek a csokira.

Mintha méltóztatna leereszkedni hozzád. Nagyon nem jó ez így.

tegnap 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

26-os én ezen nem csodálkozom, sajnos pszichológiailag szorongó kötődő vagyok. Folyamat attól rettegek, hogy nem vagyok eleg jo, nem kellhetek eléggé a másiknak, de ezt simán be is vonzom így. Mondom, csak olyan csávók udvaroltak nekem a Covid előtt, amikor 19-23 éves voltam, fiatal éveim teljében, akik egyertelműen csak d*gni akartak. Nyilván, mert minden porcikám sugározta az önbizalomhiányom, vagy mert bulihelyeken dohányzó pasikkal én biztos nem, lehetett akármennyire jó fej, nálam a sok pia-alkohol fű ki volt zárva. Aztán megismertem egy 39 éves nőt, aki mindent is kipróbált sajnos, de sosem lett semmi baja, viszont 23 es 28 évesen legalább 2 gyereke az első férjétől, akivel nem is amiatt váltak el, mert füvezgettek még szülőként is, hanem más miatt.


De nem tudom mi van a világgal, hogy ha nem iszol, nem cigizel, nem bulizol, ugyanannyira nem találsz párt, mint aki mondjuk mélyen vallásos (bár sajnos belőlük is túl sok van még mindig és én semmilyen szintű vallásossággal nem azonosulok).


Én reménykedtem, hogy végre valaki elkötelezödésre vágyna velem, független attól, hogy szenvedélymentes vagyok és ateista is emellett, de egyre inkább pukkadozik kifele az a lufi, hogy ebből semmi sem lesz, és nem tudom lesz-e más, hiszen borzasztó nehéz volt őt is megtalálni. Irtó nagy véletlen volt. Ilyen több nem lesz. A társkereső appok nagyon nagy csalódások voltak.


Szóval ilyenkor nem csoda, ha az ember lánya a rosszat is becsülné.

tegnap 18:18
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mindkettőtöket érintő fontos téma, amit együtt kellett volna megbeszélni és normál esetben ez nem úgy működik, hogy ő kijelenti, hogy nem bízik a tablettában (vagyis benned, hogy rendesen szednéd), úgyhogy majd ő gondoskodik a védekezésről. Mivel te se akarnád szedni, így itt annyira most nem is jön ki a probléma, de attól ez még így nem jó. Főleg mivel írtad, hogy máskor is ilyen. Azt nézi csak, hogy ő mit akar, neki mi lenne a legjobb, az meg másodlagos, hogy mi a te véleményed. Nem érdekled ahhoz eléggé, hogy téged is meghallgasson, ahhoz meg főleg nem, hogy a te igényeidet időnként a sajátja elé helyezze.

A védekezésre visszatére, valahol írtad, hogy nem hajlandó mindig gumit húzni, szóval van, mikor csak a megszakításra hagyatkoztok. Remélem mindketten tudjátok, hogy bár a semminél jobb, de ez a legkevésbé hatékony védekezési módszer. Ha nagyon nem akartok gyereket, akkor ez nem lesz elég.


Bő 1 év után teljesen normális felhozni az összeköltözés témáját és tudni kellene róla beszélni. Az nem válasz, hogy majd. Nyilván nem kell most kitűzni a pontos dátumot, de azért nem ártana, ha meg tudná mondani hogyan képzeli. A közeljövőben, 1 éven belül, pár év múlva vagy fogalma sincs, mert ennyire nem érdekli? És arról is érdemes beszélni, hogy pl. hogyan osztanátok meg a házimunkát, a költségeket stb. De úgy érzem, idáig már nem fogtok eljutni, mert eléggé az jön le, hogy ő jól elvan veled, ha nem jön más, akkor lehet sokáig veled is maradna, de amúgy nem veszi komolyan a kapcsolatotokat és nem tervez veled, csak lesz ami lesz.

tegnap 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen az első barátommal egyszer késett egy hetet a mensim. Megkérdeztem tőle, hogy mi van akkor, ha terhes vagyok. Az volt a válasz, hogy akkor az biztos nem tőlem, mert mi védekeztünk. Nem voltam terhes, szerencsére, de azért nem esett jól. Sajnos nem dobtam ki azonnal, de azt kellett volna.

Mindenesetre az utána következő kapcsolataimban azért mindig rákérdeztem, hogy mi lenne, ha becsúszna egy baba. Tudjuk, hogy nincs olyan, hogy 100 %-os védekezés, szóval nem árt azért tudni, hogy hogy áll a dologhoz. Ezt te is megkérdezhetnéd tőle.

tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondoltam utolsó .


Objektíven vázolni, hogy amúgy hogy képzeli el a dolgokat, mert ezt meg kell beszélni egy kapcsolatban.


Ez így kényelmes, nincsen felelősség, se vagyonmegosztási kerdések. Vannak marha fontos dolgok az életben, amit jó előre meg kell tervezni. Időben is meg anyagilag is. Pl: egy eljegyzést szerencses esetben jó előre megbeszélnek, meg ezzel együtt egy válllható időpontot az esküvőre. Kb. Mindent is megbeszélt a párom haverja az esküvövel kapcsolatban már a barátnőjével mielőtt formálisan megtörtént az eljegyzés.


Ugyanilyen a gyerekvállalás, ami még neccessebb kérdés. Anyagilag, felelősségileg egy oriási döntés. Nőnek biológiához kötött.


Fel nem tudom fogni, miért vannak 5+ eveket harmincas nők olyan kapcsolatban ahol a pasi anyuci házából nem akar a baràtnőhöz költözni. Ez nagyon ijesztő, ennyire nem lehet társfüggőnek lenni, meg vaknak. Én ennyit nem várnék senkire, hát már most is egy csomó kétely van bennem amiatt, mert ő semmit nem hoz fel a kapcsolattal kapcsolatban, hanem tényleg csak van benne. Aztán hogy mi történik, az kb. Mindegy.

tegnap 22:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!