Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Őszintén, szerintetek ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, szerintetek ez pofátlan kérés lenne, ha ezt kérném a barátomtól a féléves évfordulónkra?

Figyelt kérdés
Shiraz Hotelben, Egerszalókon 4 napot töltsünk el közösen.
2020. júl. 20. 11:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:
2 hét után költöztem hozzá, ponzosabban az ő albérletébe (felesben fizetjük az ezzel kapcsolatos kiadásokat), én felmondtam a sajátomat. Ha valaki ismeretlenül ezt írná, akkor rávágnám, hogy nagyon korai, de vele abszolút nem volt az és egy percig sem bánom. A görög utat sem érzem egyáltalán korainak, nincs olyan íratlan szabály sehol, hogy csak x idő után mehetnek közösen nyaralni a felek vagy lephetik meg egymást értékesebb dologgal. 10-14 napra én is szívesen mennék, de akkor nem maradna karácsonyi időszakra elegendő szabadságom, ilyesmire is gondolni kell.
2020. júl. 20. 14:29
 62/67 A kérdező kommentje:
350 000 Ft-ból olyan autót tudsz venni, amire legalább 2-szer ennyit rá kell költeni, ha nem azonnal, akkor pár hónapon belül. A leírt emberek, akikhez hasonlítasz fogalmam sincs kicsodák, nekem ez az első kérdésem az oldalon.
2020. júl. 20. 14:30
 63/67 anonim ***** válasza:
94%

Nem a közös nyaralással van probléma. Mi 5 hónap után Costa Ricára mentünk együtt a párommal, mert nekem korábban már be volt fizetve az út, aztán mikor összejöttünk, megkérdeztem, van-e kedve velem jönni. Volt kedve. De teljesen logikus, hogy nem én fizettem az útját, hanem ő fizette a sajátját. Szerintem 350 ezer forintokat költeni egymásra igen is baromira sok, nem csak 2 hónap után, meg nem csak fél év után, hanem 3 év után is.

Az ilyen drága utazásokat közösen kellene megbeszélni és közösen fizetni. Nekem ez a véleményem.

De nem igazán értem, hogy minek tetted fel a kérdést, ha nem érdekel mások véleménye:D Ha szerinted ez tök normális dolog és te is költöttél rá ennyit, akkor simán mondd meg neki, hogy mit szeretnél.

2020. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fél éves évforduló ennyire jelentős a számodra és egy ilyet kérsz, nem akarnám tudni, hogy az 1 évesre mit kérnél. Az évforduló rólatok kéne hogy szóljon, nem rólad.
2020. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
100%
Szegény csávó úgy be fog veled szívni, hogy azt sem fogja tudni, merre van az előre! :D
2020. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%

"Nem veszek ki a zsebéből semennyit, mert a görög utat hasonló nagyságrendben én állom."


Azt azért szerintem gondold át, hogy mennyire fogja a párod szívből jövő ajándéknak érezni a görög út a részedről, ha odaállsz elé egy olyan kéréssel, hogy cserébe "lepjen meg téged" egy kb. 350 ezer forint értékű, pár napos belföldi pihenéssel egy különleges helyen.


Szerinted ő ezt nem elvárásnak fogja megélni a részedről, ahelyett, hogy rábíztad volna, hogy ő mivel szeretne meglepni - ha már nálatok tényleg szokás a hónapfordulókat is ünnepelni?


És nem fog esetleg azon gondolkozni, hogy - főleg ha valóban átlagos jövedelemmel rendelkeztek és albérletben éltek - hány százezer forint értékű közös utakat vagy egyéb ajándékokat fogsz - ha nem is elvárni, de - remélni tőle évente, még ha viszonozod is hasonló értékben?


Én őszintén szólva nagyon kellemetlenül, sőt kínosan érezném magam, ha egy több százezres utat kapnék egy fél éves kapcsolatban a páromtól, mert egyrészt hálás lennék a nagylelkűségéért, meg biztos örülnék a közös élménynek, de azért valahol nyomasztana is, hogy nyilván még akkor is viszonozni akarnám, ha ő ezt nem várná el, miközben nem biztos, hogy megvan rá az anyagi lehetőségem évente többször, van ha igen, akkor sem biztos, hogy magamtól ekkora összegeket szánnék ilyesmire, főleg ha mondjuk éppen lakás önerőre gyűjtök.


Én ilyen kéréssel magamtól nem hozakodnék elő, még ennek a töredék értékében sem, ha pedig én lepném meg közös utazással a páromat, azt mindenféle elvárások nélkül tenném.


De én nem te vagyok, meg nyilván a párod fejével sem tudok gondolkozni.


Ha te úgy érzed, hogy ismered már annyira, hogy biztosan tudod, hogy az anyagi lehetőségeibe belefér, meg szívesen is költ ilyen programokra ilyen jelentős összegeket, és azt sem fogja rosszul megélni, hogy átveszed a kezdeményezést a hónapfordulós ajándékoddal kapcsolatban, akkor dobd fel neki a kérdést.


Gondolom, van annyira őszinte a kapcsolatotok, hogy el meri mondani, hogy mit gondol az ötletedről.

2020. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%

De kérdezte, hogy mivel lepjen meg? Esetleg volt ilyenről szó, hogy elutaztok féléves évfordulókor? Arra vagyok kíváncsi egyáltalán tudja-e a barátod, hogy ilyen elvárásod van.

Egyébként a kérdésedre válaszolva, igen, túlzásnak gondolom.

2020. júl. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!