Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért jellemző manapság, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jellemző manapság, hogy olyan sok diploma nélküli vagy bölcsész csajnak informatikus, gépész, villamos-mérnök, építész pasija van?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyet figyelek meg az ismerőseim között. Pedig ezt a rengeteget nem úgy kell elképzelni, hogy mindnek, mert soknak szakmunkás, tanár, orvos stb párja van. De feltűnően soknak mérnök a párja. Valahogy azt látni, hogy nagyon vonzódnak hozzájuk, holott sokuk egyáltalán nem is jóképű.
2013. jún. 16. 22:51
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
78%

Mégis mit vársz,leendő Doktor úr,hogy majd az itt írogató,valószínűleg nem hasonló nehézségű egyetemekre járó emberek majd igazat adnak neked?Fel se fogják,amit írsz.Hiába állítod,hogy te nem az igazi mesterembereket nézed le,sőt,senkit se nézel le,csak egyszerűen ha már tanultál egy csomót egy nemes szakmáért,elvárod,hogy ne legyél már egy lapon említve a többivel,akik manapság ilyen szakmákat választanak.MÉG MIELŐTT ENGEM IS EL KEZDENE OLTOGATNI A KÖZÖNSÉG,ELÁRULOM,NEM AZ IGAZI MESTEREKET SZIDOM.AZOKRA MONDOM,HOGY TAHÓK,AKIK AZOK IS.NÉZZETEK MÁR KÖRBE,OSTOBA BANDA,HOL TALÁLTOK EGY 20-ON ÉVES SZAKMUNKÁST,AKINEK AZ INTELLIGENCIÁJA A NYOMÁBA ÉR BÁRMELYIK ORVOSNAK?Ma már nem divat,hogy az intelligens,okos,szorgalmas emberek ilyen szakmákba tanuljanak bele,pláne nem hogy igényesen,precízen végezzék a dolgukat.A sok alkoholista,cigarettázó,büdös munkásokat kell alkalmazni,mert más,kulturált homo sapiens olyan ritka a szakmában,mint fehér holló a feketék közt.Vannak az idősebbek,akik tisztelet érdemelnek,mint szakmunkások,mert annó az volt a szokás,hogy tényleg csak az értelmiség csúcsa ment egyetemre,a többiek pedig(akik manapság kb.kivétel nélkül szintén mennek felsőfokon tanulni)szépen szakmát tanultak.Nincs is elég szakmunkás mostanság.Szinte kizárólag csak a legalja végez ilyen munkát a fiatalabb generációkból.Aki pedig nem sutyerák ebben a szakmában,az örüljön magának,és ne vegye magára,amit én,meg az orvostanhallgató srác mond,mert mi az igazán suttyó embereket szidjuk,nem az értelmeseket.Minek erről vitázni,hogy de legalább annyi bunkó orvos van,mint bunkó szakmunkás?Ti ezt komolyan gondoljátok?Nyissátok ki a szemeteket,és nézzétek meg,melyik réteg megy egyikre,és a másikra tanulni.

De könyörgöm,mit vártok,majd titeket fog elismerni bárki is,hogy de pedig érettségivel,meg szakmával milyen intelligensek vagytok,akik még szöveget normálisan értelmezni se vagytok képesek?Nagyon is igaza van a srácnak.Tiszteljétek már tényleg jobban kicsit,hogy maradni akar,annak ellenére,hogy sokkal nagyobb megbecsülés,pénz várná odakint,mint itt.Nyomatjátok a baromságaitokat,hogy ilyen meg olyan hülyék az orvosok..Ha ők hülyék,akkor kik az intelligensek?Azok,akiknek érettségijük van,meg szakmunkásképzőjük?Hát röhög a vakbelem.Igen,lehet hogy van pár életunt,szakmájába belefáradt szerencsétlen,aki bánja,hogy nem ment másnak,mert kivan a tökük a sok idétlen emberrel,akik feleslegesen aggódnak mindenért,feltartják,fárasztják az orvost,és elvárják tőle,hogy semmibe ne hibázzanak.Mit csodálkoztok ezen?Mekkora felelősség,teher nehezedik a vállukra,100-150 ezer Ft-s fizuért,nyúlkálhatnak a vérben,fertőzésekben,minden trutymákban..aztán még cserébe emberek is bunkóznak velük.Meg itt szidják őket,és bizonygatják,hogy semmivel se többek,mint a szakmunkások.Nektek ennyi eszetek nincs,hogy felfogjátok,mennyire fárasztó lehet az egész?Én műszaki egyetemista vagyok,hál istennek,hogy nekem csak gépolajban kell túrnom,és nem emberekkel foglalkoznom,de azért bele tudok gondolni az orvostanhallgató helyzetébe.

Inkább örüljetek,hogy tényleg van még,aki maradni akar ebben az országban,és a csekélyke pénzért is,titeket akar gyógyítani.Persze,a ti TB-tekből fizetik..csakhogy előbb a ti TB-tekből egy csomót lenyúlnak,okoskák.Lehetne kicsit emberségesebben hozzáállni ahhoz,aki egy alapvetően rajtatok segíteni szándékozó szakmát tanul.És beleképzelni magatokat a helyébe.

Ja,és RESPECT Neked,Orvostanhallgató,aki miután itt elvégezte az egyetemet,nem akar elmenni innen(ha nem államin vagy,meg főleg)!És ne törődj a barmokkal.Ha mindenki 130-140 IQ-val születne,nem lenne ki közül kitűnni :)

2013. júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

Azt nem értem meg, h miért emelitek ki az orvosokat, nem tudjátok, h mindenkire szükség van ahhoz, h életben maradj, nem csak az orvosra, hanem képzeljétek el egy parasztra is, aki termeli pl. a búzát, s abból csinál neked a pék kenyeret.

Erről meg ne vitázzunk, h hol mennyi bunkó van, tele van az ország azzal, r*hadtul nem számít, h kőműves, vagy orvos, ez emberfüggő.

Ja, s ha én kimegyek a sz*r fizetés miatt mérnökként, s a többiek is, akkor ki tervezi meg a házakat, ki építi fel, ha kimennek a kőművesek dolgozni, híd alatt akarsz lakni?

Hagyjuk már ezt a kimegyek dolgot, mindenkinek sz*r a fizetése, s egy statikus is életekkel játszik, elég egy számot elírni, elnézni.

Na én ezt a kérdést törlöm is ezután, mert nincs értelme erről vitázni, kezd értelmetlen lenni, de nagyon.

2013. júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:
Én csak azt látom, hogy kedves utolsó előtti kommentelő és kedves leendő (bár ne legyen az, ilyen arroganciával)doktor úr is arra hegyezte ki itt a hangsúlyt, hogy az orvosokat szinte más kasztba tegye, felsőbbrendűnek állítsa be. Holott ugyanolyan emberek, mint szegény mérnökök, tanárok, közgazdászok, pékek, asztalosok, villanyszerelők, utcaseprők. Mindenkinek megvan a maga feladata, egyik nem létezhet a másik nélkül. Sőt ha nem lenne élelmiszer a mezőgazdászok által, mind meghalnánk. Ugyanez igaz a tanárokra, ha nem lenne minőségi oktatás akkor később nem lennének szakemberek. Ha nem lennének minőségi építészek, akkor összedőlnének a házak. Ha nem lennének minőségi mérnökök, tervezők, akkor az orvosnak nem lenne a kezében megfelelő korszerű eszköz sb.
2013. júl. 9. 10:55
 54/57 anonim ***** válasza:
Mindenki belátja, hogy egy orvosnak sokat kell güriznie ahhoz, hogy eljusson oda, ahol tart. Viszont azt ne várja el senki, hogy térdre boruljak előttük. Kíváncsi vagyok, például a sebészeknek megcsókoljátok a lába nyomát? Pedig a ti elveitek szerint a nyomukba sem értek.:)
2013. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
56%

51-es vagyok.Természetesen nem azt állítottam,hogy senki másra nincs szükség,csak orvosokra.Nagyon is meg kell becsülni mindenkit,aki a szakmáját jól végzi.Nem felsőbbrendű sem az orvos,se a mérnök,se a tanár,senki.Vagy esetleg akkor az,hogyha szakmáján és kollégái körében is kiemelkedően végzi a dolgát.Itt csak arról folyt a vita,hogy az orvos nagyobb megbecsülést érdemelne,mint ahogy itt a hozzászólók nyilvánítanak az orvostanhallgató felé.Milyen már,hogy azért szapulják itt egyesek,meg kijelentik,hogy biztos utálta mindenki a középsuliban,mert úgy érzi,többet tett le az asztalra,mint az az osztálytársa,aki elment kőművesnek??Senki se tudja,hogy a srác milyen kvalitású orvos,és ennyire nem lehetnek(vagyis de,azok)hülyék itt a z ideírogató népek,hogy emiatt reméljék,hogy betegként nem kerülnek hozzá a jövőben xDDD

De továbbra is kiállok amellett,hogy az alacsonyabb képzettségűek közt több a primitív ember,és ahogy a kérdésben szerepel,egy bölcsész,vagy érettségi nélküli lánynak hozzá hasonló lenne a való,mérnöklányoknak,gazdászlányoknak,stb meg a saját kategóriájuk.Nem a képzés dönti el,hogy az ember milyen szinten van értelmileg.De ritka(bár nyilván előfordul,nem tagadom)az,amikor pl.egy orvos alul műveltnek számít egy asztaloshoz képest.

Egyébként szerintem azért van a kérdésben szereplő igazság,mert az igazi külső igényesség,szépség nem feltétlenül jár együtt a szorgalommal,ésszel.Gondoljatok bele,aki szép,előnyös a külseje,és megszokta,hogy ebből(is)kifolyólag nagy előnye van az élet minden területén azokkal szemben,akik kevésbé vonzóak,az miért akarna a tudásában is kiemelkedni annyira?Na szerintem pont ők érzik úgy,hogy nem kell annyira hajtaniuk magukat ilyen téren,kapnak majd egy gazdag férjet,akik nagyrészt eltartják őket,vagy legalábbis elérik azt a szépségükkel,amit csak szeretnének.Mert a szép embereknek általában van önbizalmuk.És kényelmesebb az élet egy bölcsész,vagy egy nem túl nagy erőfeszítést igénylő szakon,addig ők meg élvezhetik az életüket.Míg a kevésbé vonzó embereknek meg tenniük kell valamit ahhoz,hogy kiemelkedjenek a tömegből,na ők általában szorgalmasabbak,inkább töltik a könyv fölött az életüket.

Szerintem ebből következik az is,hogy mérnök lányok egyrészt nagyon ritkák,másrészt nem topmodellek.Mérnök urak meg férfiból vannak,egy rendes,szép lányt(aki mondjuk nem veszélyezteti őket abban,hogy lepipálja őket a karrierépítésben,pénzkeresésben)inkább preferálnak,mint egy valszeg öntudatos,kevésbé szép,törekedni akaró mérnöklányt.És ezt minden rosszindulat nélkül mondom,senkit se akarok megsérteni!

2013. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó voltam.Én amúgy pont egy mérnöklány vagyok,tehát eszem ágában sincs lehúzni a mérnököket :D De szerintem a leendő orvos kommentelő sem őket húzza le(én meg pláne nem),vagyis nem miránk mondja,hogy többet tett ő le az asztalra,mint mi.A szakmunkás-orvos vitáról volt szó,hogy azokat,akik orvosi pályára adják a fejüket,becsüljük már meg jobban,mert sokkal többet szenvedtek a suliban.A tanoncokról volt szó,nem a profi doktorokról,és szakmunkásokról,hanem azokról,akiknek folyamatban van a képesítésük!Nagy különbség...Olvassátok el pontosan,hogy mit is írt!
2013. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim válasza:
Első oldalhoz válaszolok, bizony bizony a jó szakmunkás aranyat ér, hiába tervezik meg a házat, ha nincs aki megcsinálja! És aki azt csinálja aranyat ér és jövőben mindinkább. Csányi Sándor mondta pár éve, hogy 10-20 év múlva szakember hiánnyal fog szembenézni Európa. De már most is, és mi lesz a sokat tanult diplomásokkal? Mondom ezt úgy, hogy jövőre egyetemre megyek, jelenleg pedig kőművesként dolgozom.
2014. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!