Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért jellemző manapság, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jellemző manapság, hogy olyan sok diploma nélküli vagy bölcsész csajnak informatikus, gépész, villamos-mérnök, építész pasija van?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyet figyelek meg az ismerőseim között. Pedig ezt a rengeteget nem úgy kell elképzelni, hogy mindnek, mert soknak szakmunkás, tanár, orvos stb párja van. De feltűnően soknak mérnök a párja. Valahogy azt látni, hogy nagyon vonzódnak hozzájuk, holott sokuk egyáltalán nem is jóképű.
2013. jún. 16. 22:51
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
20-as válaszra: Ha neked valami bajod lesz, feltehetően nem te fogod műteni/kezelni saját magad, úgyhogy nem kellene ilyen magas lóról osztanod az észt, mert ha nekünk nem lesz orvos, neked sem. Látod, hiába a jó jegyek, ha valaki egy unintelligens bunkó. Az az érdekes egyébként, hogy mindig a beképzelt orvosok b.sszák el a dolgokat, remélem nekem egy ismerősöm sem fog a kezed alá kerülni.:)
2013. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
Hallottam most is, hogy egy nagyon elismert orvos egy eret rosszul oltott ossze es elverzett a paciens, akinek a hozzatartozoi 100 ezer ftot adtak az orvosnak, aki utolag is siman elfogadta a penzt, pedig tudta, hogy silany munkat vegzett.
2013. jún. 17. 12:07
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

"Ha neked valami bajod lesz, feltehetően nem te fogod műteni/kezelni saját magad, úgyhogy nem kellene ilyen magas lóról osztanod az észt, mert ha nekünk nem lesz orvos, neked sem."


Egy belgyógyász tudja kezelni magát. A sebész az más kérdés, de hallottam már olyan storyt, hogy a doki, önmagán végzett féregnyúlvány eltávolítást. Továbbá a külföldi havi millás fizetésért, történő munka nekem is áll, az más kérdés, hogy nem szeretnék élni vele.


"Az az érdekes egyébként, hogy mindig a beképzelt orvosok b.sszák el a dolgokat, remélem nekem egy ismerősöm sem fog a kezed alá kerülni.:)"


Ez igaz, de nem ebben a kontextusban. Azok szúrják el általában a dolgot, akik nem fordulnak elég tisztelettel a szakma iránt. Ha az ember nem érzi azt, hogy a francba nem tudok semmit, akkor már baj van. Ez a szakmai elbizakodottság jele.

Azt pedig nem tudhatod, hogy milyen leszek orvosként, és ebből a beszélgetésből sem tudsz túl sok dolgot leszűrni. Én nyíltan felvállalom, hogy sokkal értékesebb hivatásnak tartom az orvoslást, bármilyen szakmunkánál, már csak az elsajátításába fektetett energia és a felelősség miatt is. De ez nem jelenti azt, hogy bunkó vagy udvariatlan lennék, a szakmunkás, vagy akár egyszerű melós emberekkel szemben.

2013. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

„Hallottam most is, hogy egy nagyon elismert orvos egy eret rosszul oltott ossze es elverzett a paciens, akinek a hozzatartozoi 100 ezer ftot adtak az orvosnak, aki utolag is siman elfogadta a penzt, pedig tudta, hogy silany munkat vegzett.”


Erre csak annyit tudok mondani, hogy a hiba nem a munkánál volt elsősorban hanem a hálapénznél. Én elítélem a hálapénzt, nekem normális fizetést adjon az állam, és ne pedig a beteg adjon alamizsnát, ráadásul egy olyan szolgáltatásért cserébe, amit már egyszer kifizetett, a TB által.

Ami az ér összeöltését illeti az ebből nem derül ki számomra, hogy az orvos rossz munkát végzett e vagy sem. Az emberi szervezet nem olyan, hogy megvarrom és jó lesz. Számos szövődmény lehet. Ráadásul ha az az ér az aorta volt, vagy nagyobb artéria, akkor ember legyen a talpán, aki meg tudja menteni a pácienst. Persze lehet, hogy a doki tényleg hibázott, de az ebből nem derül ki (a hálapénzt leszámítva). Ugyanis ha a beteg meghal, az nem műhiba. Az a műhiba, ha az orvos megszegi a szakma szabályait!

2013. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
85%

Na azért ne veszekedjünk már itt,hogy melyik rétegből több a bunkó,melyikből nem.Azok az emberek,akik az átlagnál magasabb fokon kvalifikáltak szellemileg,szorgalmasak,azok mennek szépen egyetemre.Többnyire az választja a 40 fokos melegben történő építőipari munkát és ehhez hasonló szakmákat,nevetségesen kevés pénzekért,akit nem áldott meg a sors olyan ésszel,hogy képes legyen akár orvosi,akár más nehéz szakot elvégezni egyetemen.Ne mondja senki,hogy aki ügyes volt középiskolában,tehetséges,szorgalmas,okos,az megy akár szakmunkásnak is,pláne betanított munkásnak.Hol látsz te ilyet?Rengeteg arra alkalmatlan ember jár egyetemre,mert mindenki jól akar keresni,a legtöbbet kihozni az életéből,nehogy már bárki is azt mondja,hogy tobzódnak az okosabbnál intelligensebb emberek a szakmunkás szakmákban,és hogy olyan hú de sok a kivétel.Biztos van kivétel,és persze hogy ügyetlen,beképzelt orvos,mérnök is van,de az átlag,bárkinek bármennyire fáj,nem ez.És akinek nem inge,nem veszi magára.


Aki pedig tanul,úgymond befektet a jövőjébe,az meg igenis megérdemli,hogy ne említsék egy lapon azokkal,akik nem tettek ugyanannyit le az asztalra(legalábbis szellemileg).Ettől függetlenül mindenkire szükség van,tehát én nem azt mondanám,hogy felsőbbrendűek lennének az orvosok.Aki a szakmája kiválósága,az megérdemli a megbecsülést.Más kérdés,hogy életeket menteni kicsit nagyobb szakértelmet igényel,mint aszfaltozni,vízvezetéket szerelni,ácsmunkákat végezni.


És kedves Orvostanhallgató,szerintem senki se kételkedik abban,hogy szellemileg megterhelőbb a te pályád,mint a tanároknak,szakmunkásoknak,stb.De azért visszatetszést keltő,hogy kicsit lenézed őket.Rájuk is szükség van!Lehet,hogy neked több eszed van(sőt,biztos),de lehet pl fizikailag nem lennél képes olyan munkát elvégezni,amit valakinek csak meg kell csinálnia.Mindenki,akinek egy csöpp esze van,látja,hogy sajnos manapság azok mennek szakmunkásnak,bolti eladónak,tanárnak,akik sokkal jobban megbecsült szakmákra nem jók,és ha kivétel akad is,azok csak erősítik a szabályt.Aki meg keménykedik,hogy de már pedig az orvosokból mennyi a hülye,de bezzeg a nagyon fasza kőművesek azok aztán mennyire okosak,arról meg nem írok semmit :D Ha annyira laza az az egyetem,akkor tessék szépen elmenni,elvégezni,és nem itt keménykedni,hogy hülye diplomások..majd meglátjuk,hogy lesz-e diploma időben,vagy inkább 2 hónap után visszatáncoltok-e az eredeti,nem túl nagy szellemi leterhelést igénylő munkátokhoz...

2013. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
0%
# 12/25 Nekem meg a kis diplomásokkal meg a tejfölös pofájú egyetemistákról van rossz véleményem. A többség lekezelő ha csak érettségid van, meg stb. Jah és ha ennyire szarba se veszed kedves 4-es a szakmunkásokat, akkor ki csinál szép frizurát a diplomaosztódra? Ki varrja meg a ruhádat a diplomaosztódra...? másrészt meg sokan a diplomával kitörölhetik a seggüket.... Nekem volt diplomás "szabadbölcsész" exem, aki még a VILLANYKÖRTÉT se tudta kicserélni, én cseréltem ki neki... és közbe engem nevezett műveletlennek azért, mert ritkán olvasok...lol.. én inkább összejövök egy érettségizett, szakmunkás emberrel minthogy olyan pasim legyen mint az a bölcsész
2013. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
30%

"Jah és ha ennyire szarba se veszed kedves 4-es a szakmunkásokat, akkor ki csinál szép frizurát a diplomaosztódra? Ki varrja meg a ruhádat a diplomaosztódra...?"


Azt a szaktudást ami az én hajam levágásához kell, kb. két nap alatt meg lehet tanulni. Ruhát pedig még életemben nem varrattam.


"Nekem volt diplomás "szabadbölcsész" exem, aki még a VILLANYKÖRTÉT se tudta kicserélni, én cseréltem ki neki... és közbe engem nevezett műveletlennek azért, mert ritkán olvasok...lol.. én inkább összejövök egy érettségizett, szakmunkás emberrel minthogy olyan pasim legyen mint az a bölcsész"


Megnyugodhatsz, egy szabadbölcsész tized annyit sem ér a szememben, mint egy asztalos, vagy kőműves. Büfé-ruhatár szak alternatív idiótáknak. Ó és ki tudok cserélni egy villanykörtét. :-P Sőt ha kell kapát és ásót is fogok a kezembe.

2013. jún. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
60%
Óóó és még valami, én bármilyen szakmunkásszakmát meg tudnék tanulni, az más kérdés, hogy van olyan, amihez nem ideális a fizikumom. Az én szakmámat viszont megnézem, hány szakmunkás tudná elsajátítani. Szerintem nem sok. Ez a különbség. Egy orvos nehezen pótolható, ez egy szakmunkásról nem mondható el.
2013. jún. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, ez a vita most már vicc.:) Kedves orvostanhallgató, semmit nem jelent az intelligenciádra nézve, hogy orvosnak tanulsz. Én mérnök leszek, van olyan csoporttársam, aki annyira ostoba mint a fekete föld, mégis megvan az összes tárgya, magas átlaga van. Egész egyszerűen azért, mert ügyesen puskázik, és le tud ülni beseggelni az anyagot. Nem mondom, hogy unintelligens vagy (bár ugye az intelligenciához hozzátartoznak a társas viselkedések is, a stílusodból ítélve pedig kétlem, hogy túl népszerű lennél), de az, hogy orvos leszel, nem feltétlenül jelenti, hogy nem vagy az.


Tudod, a legtöbb embernél azért veri ki a biztosítékot az, hogy lekezelően beszélsz a szakmunkásokról, mert (ezt nagyban befolyásolja egyébként az is, hogy az ország melyik részén laksz) sok emberhez áll közel olyan személy, aki nem egyetemet végzett. Apum például gumis, ennek ellenére nagyon intelligens embernek tartom (persze, tudom, mindenki elfogult, ha a szüleiről van szó, de még ezzel együtt is így gondolom). Tájékozott, olvasott, kedves ember. Csak éppenséggel annak idején inkább elment 16 évesen dolgozni, minthogy éhen haljon az iskolapadban.


Biztosan zokszó nélkül fognál ásót/kapát a kezedbe, de messze lerí rólad, hogy még életedben nem dolgoztál egy keserveset, és szinte le merném fogadni, hogy nő létemre többet túrtam már a földet mint te. Ne gyere azzal, hogy a ház előtti kiskertet te már felástad egyszer, mert én több napos munkáról beszélek.


Azt sem mondom, hogy a szakmunkások mindegyike agytröszt, mert persze, hogy nem, de én nem gondolom, hogy arányaiban több lenne közöttük a bunkó mint az értelmiségiek között. Csak hogy az orvosoknál maradjunk, én a 21 évemmel nem egyszer lettem már kb. elküldve a p.csába orvos által, szóval közöttük is van bunkó, unintelligens, ahogyan a szakmunkások között is. Éppen ezért az, hogy ki, milyen szakmát űz, nem árulkodik feltétlenül teljes mértékben a személyiségéről/intelligenciájáról.


Éppen ezért helyénvaló, hogy egy lapon említsünk egy szakmunkást egy orvossal, mert emberileg nincs közöttük különbség.

2013. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
Én is pl egyetemet végeztem biológia-földrajz szakot és nagyon megnyekelték a német főleg biológiából. A mezőny kétharmada kibukott. Pedig csak egy lenézett tanári szak, holott egy szababölcsész szakhoz képest ez is jóval erősebb. Mégis nekem is volt ismerősöm, aki az 5 évet végigtolta puskázással és 3 assal leállamvizsgázott. Azóta már a tesi mesterszakot is megcsinálta és a gyakorlati tárgyakon kívül ott is agyonpuskázta magát. Diploma nem mindig egyenlő a tudással.
2013. jún. 18. 10:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!