Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért jellemző manapság, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jellemző manapság, hogy olyan sok diploma nélküli vagy bölcsész csajnak informatikus, gépész, villamos-mérnök, építész pasija van?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyet figyelek meg az ismerőseim között. Pedig ezt a rengeteget nem úgy kell elképzelni, hogy mindnek, mert soknak szakmunkás, tanár, orvos stb párja van. De feltűnően soknak mérnök a párja. Valahogy azt látni, hogy nagyon vonzódnak hozzájuk, holott sokuk egyáltalán nem is jóképű.
2013. jún. 16. 22:51
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Az meg különösen fájó, hogy az orvosok (a mai orvosok) többsége alkalmatlan a pályára. Nagyon sok ismerősöm volt már, hogy elmentek ilyen - olyan panaszokkal 5 féle orvoshoz és mind az 5 más fajta diagnózist állított fel több vizsgálat után, a végén meg kiderült, hogy egyik sem, hanem a 6. variáció volt a befutó. az meg külön vicc, amit néhány háziorvos művel, hogy 2 mpre belenéz a torkába és ha vörös ha nem, akkor is azt mondja, hogy influenza és antibiotikumot stb adjunk neki. Aztán meg 2 hét múlva a kúra után szinte mindegyik jön vissza, hogy még mindig nehézlégzésem stb van.
2013. jún. 18. 10:48
 32/57 anonim ***** válasza:

„Kedves orvostanhallgató, semmit nem jelent az intelligenciádra nézve, hogy orvosnak tanulsz. Én mérnök leszek, van olyan csoporttársam, aki annyira ostoba mint a fekete föld, mégis megvan az összes tárgya, magas átlaga van. Egész egyszerűen azért, mert ügyesen puskázik, és le tud ülni beseggelni az anyagot.


Mérnöknek tanulsz?! Akkor gondolom a BME-re jársz, tudod Beledöglesz Mire Elvégzed. Nem Gábor Dénesbe és egyéb hurkatöltőképző egyetemekre kellene járni! Érdekes módon én egyszer nem puskáztam a négy évem alatt, mert nem lehetett, szimplán az anyagok hatalmas mennyisége és a szóbeli vizsgák nagy száma miatt. Tudod, attól, hogy a te egyetemed sz@r és színvonaltalan még nem biztos, hogy másé is az. Vizsgaidőszak van, 5 hete mást sem csinálok, csak reggeltől estig tanulok, na jó, meg néha elcseszek egy negyed órát ezen az oldalon. Vért izzadok a vizsgákra és még így sem biztos, hogy átmegyek, mert akkora az anyag, hogy nem lehet megtanulni, normális egyetemeken pedig puskázni nem lehet.


”Tudod, a legtöbb embernél azért veri ki a biztosítékot az, hogy lekezelően beszélsz a szakmunkásokról, mert (ezt nagyban befolyásolja egyébként az is, hogy az ország melyik részén laksz) sok emberhez áll közel olyan személy, aki nem egyetemet végzett. Apum például gumis, ennek ellenére nagyon intelligens embernek tartom (persze, tudom, mindenki elfogult, ha a szüleiről van szó, de még ezzel együtt is így gondolom). Tájékozott, olvasott, kedves ember. Csak éppenséggel annak idején inkább elment 16 évesen dolgozni, minthogy éhen haljon az iskolapadban.”


Bennem meg az vágja ki a biztosítékot, amikor nekem nem adják meg a kellő tiszteletet. Nekem is voltak olyan osztálytársaim, akik szakmunkásnak mentek. Jó nagydarab állatok voltak, a tanulás büdös volt nekik, ezért valóban a rövid utat választották. Arról nem is beszélve, hogy NORMÁLIS egyetemi szak elvégzéséra esélytelenek voltak. Persze az arcuk, akkora volt, mint egy kisebb ház, és lenéztek engem a gyengébb fizikumom miatt. Mindazonáltal én is megtehettem volna, hogy elmegyek asztalosnak, mert szeretek a fával dolgozni. A szakiskolát nulla tanulással el tudtam volna végezni, és én is dolgozhattam volna 18 évesen és építhettem volna a jövőmet. Ehelyett orvosi egyetemre jöttem, mert akkor még naivan hittem az emberekben, és úgy éreztem, hogy az asztalos mesterség habár nagyon feküdne az intelligenciám elpocsékolását jelentené. 25 éves leszek, mire végzek az egyetemmel, a fiatalságom jelentős részét erre áldoztam, az a minimum, hogy nem említenek egy lapon egy szakmunkással.


„Biztosan zokszó nélkül fognál ásót/kapát a kezedbe, de messze lerí rólad, hogy még életedben nem dolgoztál egy keserveset,”


Paraszt családból származom, szőlőnk és nagy telkünk van, továbbá minden nyáron többnapos tömegsport rendezvényeket rendezünk, ami kemény fizikai és szellemi munkával jár. Hidd el drága, tudom mi az a munka.


„Azt sem mondom, hogy a szakmunkások mindegyike agytröszt, mert persze, hogy nem, de én nem gondolom, hogy arányaiban több lenne közöttük a bunkó mint az értelmiségiek között.”


Az idősebb generáció, tényleg egész normális, a fiatalok viszont katasztrófa.


„Csak hogy az orvosoknál maradjunk, én a 21 évemmel nem egyszer lettem már kb. elküldve a p.csába orvos által, szóval közöttük is van bunkó, unintelligens, ahogyan a szakmunkások között is.”


A bunkóság és az unintelligencia két külön dolog, és a tiszteletlenségre és a megbecsülés hiányára rohadtul harapunk. Ha a beteg bunkó és tiszteletlen, ami egyre gyakrabban megesik, akkor ne várja el, hogy mi mézesmázosak legyünk vele.


„Éppen ezért helyénvaló, hogy egy lapon említsünk egy szakmunkást egy orvossal, mert emberileg nincs közöttük különbség.”


Én életemben, ha a saját korosztályomat nézzük, sokkal több jót kaptam egyetemistáktól és magas műveltségű és intelligenciájú emberektől. A szakmunkásnak állt kortársaimtól, csak lenézést és megvetést kaptam olyan testi tulajdonságaimért amikről nem tehetek. Innentől fogva viszont én úgy érzem, hogy óriási különbség van.


És még valami, tényleg tegyétek össze a kezeteket, hogy vagyunk nektek, hogy van orvos aki ellát a kórházakban, mert rohadtul nem érdemlitek meg. Az égész fiatalságunkat tanulással töltjük, ahelyett, hogy pénzt keresnénk. A fizetésünk kifejezetten alacsony ezzel ellentétben. Több ember munkáját végezzük, mert akinek egy csöpp esze is van és nem olyan hülye nacionalista, mint én az elmegy innen a francba oda ahol megfizetik, és MEGBECSÜLIK. Egy normális országban az orvosokról tisztelettel beszélnek, és a legjobban kereső szakmák közé tartozik. És fel sem merül, hogy megkérdőjelezzék az orvosi hivatás étékét. Itt mi éhbérért dolgoznánk még ma is, ha nem lett volna a rezidensek összefogása, éhbérért, túldolgoztatva, nulla tisztelet és társadalmi megbecsülés mellett. Ti nem érdemeltek orvosokat! Tudod mit, akkor gyógyítsd meg magadat! Ha a szakmunkás olyan intelligens és olyan nagy király, akkor kezelje magát, kösse be az infúziót, műtse meg magát, tanuljon meg egy olyan szakmát amit nem lehet megtanulni, mert nem lehet! Csesszél TE el hat évet az életedből, kellj fel te hónapokon át vizsgaidőszakban gyomorideggel! Hülye voltam amikor ezt, a hivatást választottam, nekem is el kellett volna menni egy szakközépbe lébecolni, majd laza életet élni szakmunkásként. A magyar ember nem érdemel orvost!

2013. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

Nem érdemeljük meg az orvosokat? Az általunk fizetett TB-ből kapod majd a fizetésed, te szerencsétlen.:D K.rva nagy ász vagy, hogy el tudod végezni az orvosit, rajtad kívül sikerült már pár embernek. Más ember nem áldozza a fiatalságát tanulásra? Vagy a munkára, mert mondjuk olyan körülmények közül jött, hogy muszáj dolgoznia?


Egyébként abból, amit leírtál, egyértelműen lejön, hogy azért beszélsz így a szakmunkásokról, mert van valami testi hiányosságod, amire kaptál már megjegyzést. Nem azért mondom, de ha én jártam volna veled egy suliba, én is cseszegettelek volna vele, mert elég érdekes kölyök lehettél.


Soha nem voltam tiszteletlen orvossal egyébként. A legdurvább az volt, amikor bementem hozzá, hogy nézzen meg, mert szédülök folyamatosan. Megnézte a torkom, azután megkérdezte, hogy meddig adja az igazolást... Egy 30 éve orvosi pályán lévő "szakemberről" beszélek. Közöltem, hogy vizsgaidőszakom van, nem kell igazolás, erre benyögte, hogy akkor diétázzak, és már hívta a következő beteget. Azóta kiderült, hogy cukorbeteg vagyok...:) Ebből látszik, hogy ha ekkora idióták el tudják végezni az orvosi szakot, nem lehet egy majdhogynem lehetetlen teljesítmény.


Egyébként azt tanácsolom, hogy menj ki külföldre, mindenki jobban jár, mert én pl. a te kezed alá a kutyámat nem adnám, nemhogy embereket.

2013. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
38%

"Azóta kiderült, hogy cukorbeteg vagyok...:)"


És ez a szánalmas, hogy egy olyan ember, aki az életét köszönheti az orvosoknak, minimális tiszteletet sem képes tanúsítani, az orvosok irányába. Lehet, hogy vannak negatív tapasztalataid, de valaki kiderítette, hogy cukros vagy és ezek szerint kezel is. Az orvosok mentették meg az életed aranyom!

Amit pedig mi fizetés címén kapunk az lósz@r nem fizetés. Aki nem kér hálapénzt az gyakorlatilag társadalmi munkát végez, úgy is fogalmazhatnánk, hogy jótékonykodik.

2013. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
Az orvosoknak az a munkájuk, hogy kezeljenek, fizetést kapnak érte, térdre esetleg ne boruljak?:D Ha a fizu nem tetszik, előtted is ott a lehetőség, hogy kimenj külföldre. Ha nem teszed, a te döntésed, de ne sírjon a szád, te választottad.
2013. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

"Az orvosoknak az a munkájuk, hogy kezeljenek, fizetést kapnak érte, térdre esetleg ne boruljak?:D Ha a fizu nem tetszik, előtted is ott a lehetőség, hogy kimenj külföldre. Ha nem teszed, a te döntésed, de ne sírjon a szád, te választottad."


Valószínűleg így is fogok tenni, ilyen tiszteletlen nagypofájú bunkókat a franc fog éhbérért ellátni. Meggyőztél, gratulálok! Nektek megmaradnak, a harminc éve praktizáló elavult tudással rendelkező őskövületek, akik belenéznek a szádba és felírják az AB-t, mert aki fiatal, értelmes, és lelkiismeretes az menekül ebből a pöcegödörből.

2013. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
45%
Azért vagyok nagypofájú bunkó, mert nem istenítelek, csak mert orvos vagy? Komolyan nem tudom, kinek hiszed magad.:D
2013. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
26%

"Azért vagyok nagypofájú bunkó, mert nem istenítelek, csak mert orvos vagy?"


Nem, azért vagy nagypofájú bunkó, mert nem tiszteled azt a tudást, ami az életedet menti meg. És azokat az embereket, akik szinte mártírként dolgoznak még az ilyen tiszteletlen bunkókért is mint te.

2013. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:
Elavult? Pont, hogy a sok tapasztalata miatt jóval nagyobb a tudása, mint a most az egyetemről kikerült orvoskák. Az, hogy nem kezeli úgy és nem ismeri annyira az új műszereket, mint a fiatalok, hát arra ott vannak az ápolók, főápolók, hogy segítsék a munkáját, beüzemeljék neki. Majd utána már ő is jól fogja tudni használni.
2013. jún. 18. 14:32
 40/57 anonim ***** válasza:

"Elavult? Pont, hogy a sok tapasztalata miatt jóval nagyobb a tudása, mint a most az egyetemről kikerült orvoskák. Az, hogy nem kezeli úgy és nem ismeri annyira az új műszereket, mint a fiatalok, hát arra ott vannak az ápolók, főápolók, hogy segítsék a munkáját, beüzemeljék neki. Majd utána már ő is jól fogja tudni használni."


Ez nagyon orvosfüggő. Az elmúlt 30 évben iszonyatosan sokat változott az orvostudomány, ezt a jó orvosok követték, ők azok, akik tanítanak, minket. Viszont sokan lemaradtak. Arról nem is beszélve, hogy egyszer mindenki nyugdíjba megy, vagy meghal. El fog fogyni az orvosotok... Már most is kevesen vannak. Nem tűnt fel még, hogy fél napokat kell a rendelőkben várakozással eltölteni? De sebaj megérdemlitek. Kíváncsi leszek a reakciókra, amikor közlik veletek, hogy bocsi, nincs aki ellásson.

2013. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!