Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ki fizessen a randin, ha a nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizessen a randin, ha a nő kezdeményezi a találkozót?

Figyelt kérdés
Nyilván ez szélsőségesen ritkán fordul el, de ha mégis a nő kezdeményezi a találkozót a hagyományos értelemben, tehát nem a "híres, egyértelmű" jeleit küldözgeti, hanem konkréten elhívja a pasit egy találkára, akkor ki fizesse a számlát? Persze első alkalomkor amúgy sem kell hatalmas költségekre gondolni, meg lehet órákig bóklászni is egy parkban, anélkül, hogy egy fillért is költenének, de a kis összeget is le kell szurkolni.

máj. 27. 16:57
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
21-es vagyok, abszolút egyetértek 29-30-assal. Az, hogy ki fizet, sok más dologhoz hasonlóan nem igazságosság kérdése, mert egy párkapcsolatban/párkeresésben nem a társadalmi egyenlőség elve a mérvadó, hanem az, ami szexuális vonzalmat ébreszt, és ez pedig polarizálni fogja a szerepeket. Természetesen minden kapcsolat más és más, és mint írtam én is, ezek nem kötelező szabályok, csak azt mondom, hogy statisztikusan ez a viselkedési norma lesz a vonzó a másik nem tagjainak. Ezen nincs mit megbotránkozni, írd át a genetikát, ha nem tetszik valami. Ahogy Puzsér mondaná a woke idiotizmusról: takarodjon a politika a hálószobából!
jún. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

„Én a kérdésre válaszoltam: szerintem ha a nő hívja el, is illik felajanlani a férfinak, hogy fizet.”


Miért is? De ha a pasi hív el, akkor ő fizessen. Ha te hívod el, akkor is, mert hát ő a férfi. Te meg a nő bmeg. Ugyanúgy van saját fizetésed. Komolyan képes lennél elhívni egy pasit, aztán odahányod neki, hogy Tibi, fizess már, mert te vagy a férfi? Ez ráfér a pofádra? Ezek szerint igen. Vagy ha egy üzleti megbeszélést szervezel le és elvisel pár férfit kajálni, akkor is odalököd nekik a számlát?



„Persze ettől elfogadni nem kötelező,de szerintem is férfiasabb, imponáló ha felajanlja a fizetést.”


A férfiasság nem egyenlő a pénzzel, bármennyire is ezt hangoztatod. De megint szépen kifejtetted, hogy neked fizetni kell a társaságodért, és már a nulladék lépésben igényt tartasz a férfi erőforrásaira, miközben semmit sem akarsz adni cserébe, mert te vagy a főnyeremény. Rosszabb vagy, mint a qurvák, mert nekik legalább dugni kell a pénzért, te meg azt sem akarsz.



„Nem azért mert így volt évszázadokig, hanem mert férfiasságot, erőt sugall, jobban mint egy fiú aki zsebre tett kézzel nézi a plafont, amíg a nő fizet.”


De ezért volt így. Évszázadokig a nők szinte semmilyen hatalommal és vagyonnal nem rendelkeztek, néhány ritka kivételtől eltekintve. Szerencsére ez ma már nincs így. Persze most is kereshetsz magadnak ilyen suggar daddyket, de ők sem a két szép szemedért fognak fizetni.



„Lehet jönni a feminizmussal, nekem is megvan a saját fizetésem, ettől nem lesz kevésbé imponáló a férfiasság.”


Igen, a feminizmussal csak akkor kell jönni, ha többletjogoat kell követelni. Ha hátrányos, akkor jön a de hát régen is így volt. Gondolom a pasi lóvéja az közös, a tiéd meg csak a tiéd, igaz? Ha bajod van a feminizmussal, akkor menj vissza, szülj legalább 5-6 kölkyöt, mossál, főzzél, takaríts és tedd azt, amit a férjed ura parancsol. Ne járj dolgozni, ne is szavazz. Ja, hogy ez már nem tetszik, mert ez nőgy

lölet, meg hímsovinizmus, de azért fizessenek már a társaságodért, mert értésekebbnek hiszed a p*nádat.



„Ahogy felteszem egyébként nektek is nőiesebb egy szép lány, nyári ruhában, finom sminkkel, aki kedvesen Meg hallgat, mint egy tankaranka kinyúlt pólóban, melegítőben, aki folyton a karrierjerol beszél meg a fociról.”



Csúsztatsz, összemolsol dolgokat és szélsőségekkel példálózol, amik mellesleg nem is tartoznak a kérdéshez. A férfiasság továbbra sem egyenlő a pénzszórással.

Ha már a külső, azzal kellett volna jönnöd, hogy melyik a férfiasabb, egy 185 cm magas, jó kiállású férfi, vagy egy 165 cm magas, halálsápad, vékony srác.



„mert egy párkapcsolatban/párkeresésben nem a társadalmi egyenlőség elve a mérvadó, hanem az, ami szexuális vonzalmat ébreszt, és ez pedig polarizálni fogja a szerepeket”


Oké, értjük, a pénzre nedvesedik a lyukat. Szerencsére ennek a szakmának is megvan a neve, ahol a dugásért fizetnek neked.



„statisztikusan ez a viselkedési norma lesz a vonzó a másik nem tagjainak.”


Mert te azt mondtad? Szerencsére nem mindegyik nő ilyen pénzéhes Qurva, aki szeret kiszolgáltatva lenni.



„Ezen nincs mit megbotránkozni, írd át a genetikát, ha nem tetszik valami”


Te a genetikád miatt nem tudsz fizetni. A genedika arról tehet, hogy milyen magas vagy, milyen színű a szemed stb. Fizetni attól még igen is tudsz.



„Ahogy Puzsér mondaná a woke idiotizmusról: takarodjon a politika a hálószobából!”


Komolyan ezt az idegbeteg, félművelt prolicelebet hozod fel. Puzsér saját maga mondta már el többször is, hogy egész életében egy hatalmas balfax volt a csajozás terén és a mai napig nem dolgozta fel azokat a sérelmeket, amiket a kontrolláló anyja okozott neki. Majd 50 évesen olyan ostobaságokat képes pofázni, hogy legszívesebben kiguranék tőle az ablakon. A fogamzságátlással, a férfi-nő dinamikáról halvány f*ingja nincs, de azért ossza a nem létező eszét.

jún. 8. 17:01
 33/46 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyre gázabb, amit leművelsz, komolyan. Te abból indulsz ki, hogy vannak objektíve férfias dolgok, és hogy a számla kifizetése (ami nem egyenlő a pénzszórással, te gyökér), az szerinted, Gipsz Jakab szerint nem tartozik közéjük. Sokunk szerint pedig közé tartozik. Hogyan döntsük el, hogy kinek van igaza? Kő-papír-ollóval? Vagy megverekszel érte? Mint ahogy mondtuk már többen is, amit kérdezel, az ÍZLÉS kérdése, és nem lehet objektíve eldönteni. Olyan, mintha arról vitatkoznánk, hogy szép-e a piros szín. Valakik vonzónak tartják, hogy a férfi gáláns, valakik meg egyenlőséget akarnak a fizetés terén is. Mint ahogy valakinek számít a kigyúrt test, valakinek nem, valakinek számít, hogy van-e diplomád, valakinek nem. Ki a pokol vagy te bammeg, hogy beleszólsz mások dolgába? Mindenkinek megvan a saját ízlése, és könnyen lehet, hogy kirajzolódik statisztikailag egy szignifikancia, miszerint több nő bukik az izmos pasikra, mint a véznákra. Vagy több nő bukik a gáláns pasikra, mint az egyenlően fizetőkre. Mégis, mi dolgod van neked ezzel? Mi a problémád ezzel? Ha te nem ilyen nőt akarsz magadnak, akkor keress olyat, aki szintén az egyenlő fizetés elvén van, és probléma megoldva. Mit hörögsz itt az interneten, hogy megmondd másoknak, hogy mi az objektíve férfias, és mi nem az? Mikor fogod már fel végre agyilag, hogy ízlés kérdésében nem érdemes vitatkozni? Hmmm?


Ha már férfiasságról beszélünk, akkor csak mondom, hogy AZ ÉN ÍZLÉSEM SZERINT qva férfiatlan, amit csinálsz most. Mint ahogy neked is megvan a magad képe a férfiasságról. Ezek egyéni elképzelések, és nem kőbe vésett dolgok. Annyit tehetünk csak, hogy olyan partnert választunk, akinek az ízlésével illeszkedik a miénk. És probléma megoldva. Ez nem megvitatni való kérdés.

jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

"Te a genetikád miatt nem tudsz fizetni. A genedika arról tehet, hogy milyen magas vagy, milyen színű a szemed stb. Fizetni attól még igen is tudsz."


Rendkívül buta vagy, és ha a butaság melleé ekkora arc társul, az már egyenesen katasztrófa. Hogy ki mifelé vonzódik, annak elsősorban evolúciós okai vannak, és a gáláns férfiakhoz való vonzódásnak nagyon is megvan az evolúciós alapja, mert az ilyen férfi biztonságot, védelmet áraszt magából, amire a legtöbb nő vágyik. Erre mondom, hogy hadakozzál nyugodtan a természet ellen, az ösztönöket akkor sem fogod tudni átírni. Attól, hogy éppen a nő is képes arra technikailag, hogy fizessen, nem jelenti azt, hogy a kialakult ízlése ne volna genetikai alapú. Te most konkrétan azt várod el, hogy az emberek ne hallgassanak a szexusukra, hanem legyenek igazságosak a randikon ill. a párkapcsolatukban is. Erre írtam azt, hogy takarodjon a politika a hálószobából, mert a kapcsolat nem kikényszerített egyenlőségen, hanem harmonikus, konszenzuális egyeszségeken alapszik.

jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

"Erre mondom, hogy hadakozzál nyugodtan a természet ellen, az ösztönöket akkor sem fogod tudni átírni."


Jó, akkor azon se háborodj fel, ha az aktuális palid melletted eljár, hogy más nőket is megduhasson. végülis evolúció és az ösztönöket nem lehet felülírni. Nyilván nagyon megértő leszel ebben a helyzetben.


"Attól, hogy éppen a nő is képes arra technikailag, hogy fizessen, nem jelenti azt, hogy a kialakult ízlése ne volna genetikai alapú."


Jó látni, hogy ilyen szinten öszötnlénnyé degradálod le a többi nőt.


"Te most konkrétan azt várod el, hogy az emberek ne hallgassanak a szexusukra, hanem legyenek igazságosak a randikon ill. a párkapcsolatukban is."


Dehogy legyenek, hiszen akkor hogyan is fizetnének a társaságodért? Úgy állítod be magad, mintha valami főnyeremény lennél és hatalmas szívességet tennél, hogy egyáltalán kegyeskedsz szóba állni az ellenkező nem tagjaival.


"Erre írtam azt, hogy takarodjon a politika a hálószobából, mert a kapcsolat nem kikényszerített egyenlőségen, hanem harmonikus, konszenzuális egyeszségeken alapszik."


Azt már letisztáztuk, hogy te nem vagy hajlandó fizetni és az igényeidet is szépen felsoroltad. Még csak az nem derült ki, hogy mit tudsz nyújtani a fene nagy harmonikuis, konszenzuális egyezségeken.

Akkor a melóhelyeden se követelőzz már a fene nagy egyenlőségért, hogy kevesebb pénzt kapsz, mint a férfi kollégáid - bár emellé korábban elmehetsz nyugdíjba és egy rakás kedvezményt is kapsz - hiszen mindig is az volt a természetes, hogy a férfi dolgozott, a nő meg otthon nevelte a kölyköket. Ez is ösztön, hiszen ha a férfi dolga az anyagi biztonság megteremtése, akkor a nő meg az, hogy otthon maradjon és ne dolgozzon.

jún. 9. 05:31
 36/46 A kérdező kommentje:

"a számla kifizetése (ami nem egyenlő a pénzszórással, te gyökér)"


Ha fizetek valamiért, akkor azt azt jelenti, hogy igénybe vettem egy szolgáltatást és jogosan várok el valamit a pénzemért cserébe. Ha nőként te alapnak veszed, hogy a faszi fizessen helyetted, miközben te semmit sem akarsz cserébe, adni az pofátlan lehúzás és igen, anyagi veszteség. Gondolom te ordibálsz a legjobban, hogy de nem fogsz senkivel sem dugni az első randin, mert nem vagy qurva és, hogy a szex az nem jár alanyi jogon a pasinak. Így is van, de neked sem jár, hogy fizessen helyetted, az csak egy gesztus, amivel vagy él, vagy nem. Nem tarthatsz igényt az erőforrásaira.



"az szerinted, Gipsz Jakab szerint nem tartozik közéjük. Sokunk szerint pedig közé tartozik."


Arról szólt a kérdés, hogy mi van akkor ha a nő hívja el a férfit és nem fordítva. Hogy ilyen esetben miért is várod el, hogy helyetted fizessenek?



"Valakik vonzónak tartják, hogy a férfi gáláns, valakik meg egyenlőséget akarnak a fizetés terén is."


Azok, akik elvárják, hogy helyettük fizessenek, azok ugyanúgy egyelőséget követelnek a fizetés terén, sőt többet. Életemben nem hallottam még olyan nőröl, aki kijelentette, hogy tök rendben van az, hogy kevesebb pénzt kap, mint egy férfi, vagy azt, hogy semmi baja azzal, hogy kicsivel, vagy sokkal többet visz haza mint a férje, palija.



"Ki a pokol vagy te bammeg, hogy beleszólsz mások dolgába?"

A rézsfaxú bagoly.



"Mi a problémád ezzel?"


Az, hogy nem tartom korrektnek, hogy a meghívott fél teljes egészében fizessen, pusztán a nemisége miatt.



"Mit hörögsz itt az interneten, hogy megmondd másoknak, hogy mi az objektíve férfias, és mi nem az?"


Van rengeteg eset, amikor jobban tudod, hogy mi a jó az embereknek, mint ők maguk.



"Mikor fogod már fel végre agyilag, hogy ízlés kérdésében nem érdemes vitatkozni? Hmmm?"


A pedók is erre hivatkoznak. Nagyon szeretik a kisgyerekeket, mert hát nekik ilyen az ízlésük. Akkor erről se vitatkozzunk már, igaz, mert ez annyira szubjektív?



"Ha már férfiasságról beszélünk, akkor csak mondom, hogy AZ ÉN ÍZLÉSEM SZERINT qva férfiatlan, amit csinálsz most."


Borzasztó. Pofázik a pénztárca. Hogy fogsz, így Gucci táskát és tiarát venni magadnak, hiszen te megérdemled.

jún. 9. 05:47
 37/46 anonim ***** válasza:

Kérdező, csak halkan jegyzem meg, hogy most éppen egy férfival beszélgetsz. Remélem, ezzel most recsegve-ropogva omlott össze benned a meglévő sztereotípiahalmaz, amit valamennyire közszemlére is tettél.


Nem szeretem szaporítani a szót, hanem célzottan látom célravezetőnek megvilágítani a probléma gyökerét, a világosság kedvéért. Azt próbáltam átadni -- láthatóan eddig sikertelenül --, hogy oktalanul keversz össze társadalmi és párkapcsolati kérdéseket. Folyamatosan a feminizmussal jössz, amellyel nyitott kapukat döngetsz, mert én magam is elítélem azt, pontosan amiatt, mert rendszeresen mos össze társadalmi és magánéletbeli kérdéseket.


Hogy egy példával éljek, vegyük a fizetés kérdését. Társadalmilag azon az állásponton vagyok, hogy az egyenlő teljesítményért egyenlő bérezés járjon. Ismételten mondom, ez egy, A TÁRSADALOMRA vonatkozó kérdés. Ezzel szemben egy párkapcsolaton belül, ha a feleknek úgy jó, nem látom szükségét egy ilyen egyenlőségi elvnek. Ha egy klasszikusabb beállítottságú párosról van szó, ahol a férfi szeret dolgozni, a nő meg szeret otthon maradni, az is jó, ha -- és itt jön a lényeg -- EBBEN ÉRZIK JÓL MAGUKAT. Ha egy modern kapcsolatról van szó, amelyben mindkét fél dolgozik, és akár a nő visz többet haza, vagy akár egy olyanról, amelyben a férfi van otthon, az is jó, ha -- és itt jön a lényeg -- EBBEN ÉRZIK JÓL MAGUKAT. Nekem mint kívülállónak nincs miért beleszólnom a rendszerükbe, ha ők maguk jól érzik magukat benne. Én, férfiként rosszul érezném magam, ha otthon maradnék, de ez RÓLAM szól, vagyis az én kapcsolati preferenciámról, ízlésemről. Attól, hogy nekem ilyen az ízlésem, nem szabad elvitatnom, hogy más meg más típusú kapcsolatban érzi jól magát. Vannak olyan férfiak, akik könnyű szívvel maradnak otthon, minden megbecsülésem az övék.


Akkor most vegyük a kérdésed tárgyát. Ha én olyan férfi vagyok, aki a férfiasságomhoz hozzátartozónak érzem, hogy akkor is én fizessek, ha a nő hívott el randizni, és a nőnek is jó így, tehát, ha -- és figyelj, itt jön a lényeg -- EBBEN ÉREZZÜK JÓL MAGUNKAT, akkor neked mint kívülállónak miféle beleszólásod van? Abszolút értem a logikádat, miszerint a nő is adjon valamit cserébe, stb-stb., de ez nem efféle korrektségi elvekről szól, hanem pusztán arról, hogy én a férfiasságom részeként tartom nyilván, ha én fizetek. Ez egy identitásbeli dolog. Lehet, hogy lassacskán lehetne rajta változtatni, de miért akarnánk, ha jól érezzük magunkat benne mind a ketten? Miért akarod megváltoztatni az ízlésünket? És attól, hogy ez az ízlésünk, szó nincs arról, hogy leszólnánk a te ízlésedet. A te ízlésed ugyanolyan legitim. Te nem tekinted a férfiasság részének, hogy te fizetsz, és én ezt 100%-ig tiszteletben tartom. A kérdés csak az, hogy te miért nem tartod tiszteletben mások ízlését. Úgy csinálsz, mintha itt egy TÁRSADALMI elvárás lenne, holott egyetlen emberrel kell csak, hogy hasonló hullámhosszon legyetek: a (leendő) pároddal. Ha ti olyan kapcsolatban érzitek jól magatokat, amelyben minden esetben a férfi fizet, az is jó. Ha olyanban, amelyben az fizet, aki meghívta a másikat, az is jó. Ha olyanban, amelyben mindig a nő fizet, az is jó. Ha BDSM-kapcsolatban érzitek jól magatokat, amelyben deklaráltan alá-fölérendeltségi viszony van, az is jó. BÁRMI lehet jó, HA abban mindketten jól érzitek magatokat. Ennek az egy feltételnek kell teljesülnie, és ha ez megvan, akkor már teljesen lényegtelen, miről pampog egy kívülálló, mert nem egy kívülálló ízlésének kell megfelelnetek, hanem a sajátokénak. Érted már?


Mindezek fényében láthatod, hogy teljesen fals dolog a pedofíliával példálózni, amelyben deklaráltan nem tekintjük konszenzuálisnak a viszonyt a felek között. Pontosan azért ítéljük el, mint amiért a kapcsolaton belüli erőszakot is elítéljük. Az erőszak olyasvalami, amelyben legalább az egyik fél NEM ÉRZI JÓL MAGÁT, és ekkor bizony már van jogod kívülállóként beleszólni a dologba, és ellenintézkedéseket tenni. De mindaddig, amíg egy olyan szituációt vizsgálunk, amelyben mindkét fél kiteljesedettnek érzi magát, csak neked mint kívülállónak más az ízlésed, addig mégis miféle jogot formálsz magadnak arra, hogy beleszólj az ő életükbe? Teljesen mindegy, mennyire "igazságtalan" a felállás a felek között, ha abban jól érezzük magunkat. És igen, férfiként kifejezetten élvezem, ha a tenyeremen hordozhatom a nőt, és akkor is én fizetek, ha ő hívott el. Mert ez az ízlésem. Ha pedig egyszer ez az ízlésem, és teljesül az ízlésem tárgya, akkor kiteljesedettnek érzem magam, és neked mint kívülállónak semmi okod nincs arra, hogy "igazságot tegyél" az én kapcsolatomban. Én egy olyan kapcsolatban érzem jól magam, ahol elsősorban én mint férfi küzdök a nő kegyeiért, te pedig nem érzed jól magad egy ilyen kapcsolatban. Mind a kettő egy legitim felfogás, és semmi okunk meggyőzni a másikat a saját ízléséről, elvégre nem mi fogunk egymással kapcsolatba kelni. Remélem, ezzel a levezetéssel most már pontot tehetünk a vitánk végére.

jún. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

"Ha én olyan férfi vagyok, aki a férfiasságomhoz hozzátartozónak érzem, hogy akkor is én fizessek, ha a nő hívott el randizni, és a nőnek is jó így, tehát, ha -- és figyelj, itt jön a lényeg -- EBBEN ÉREZZÜK JÓL MAGUNKAT, akkor neked mint kívülállónak miféle beleszólásod van?"


Igazság szerint baromira nem érdekel, hogy a véres verejtékkel megkeresett pénzedet mire költöd. Az is a te dolgod, hogy kiherélésnek érzed azt, hogy egy nő helyetted fizessen akár egy kávét is - amit mellesleg ő kezdeményezett - mert te ettől leszel FÉRFI.

A problémám az, hogy sajnos nagyon sok hozzád hasonló létezik, aki úgy véli, hogy a pénz az egyetlen érték, amit nyújtani tud, ezért meg kell vásárolnia a nőt részletre. Az ilyenekre panaszkodnak itt a csajok, hogy a palijuk nem engedi, hogy fizessenek. Nem engedik. Mintha a nő valami qurva, vagy tulajdon lenne. Mivel sok ilyen szerencsétlen van, azért sajnos sok pénzéhes szutyok is lesz, akik magától értetődőnek veszik, hogy már pedig ők egy forintot sem fognak fizetni, mert p*nájuk van. Szóval valamilyen szinten társadalmi probléma, ami közvetetten kihatással van rám.

Mégegyszer: lesz*rom, hogy te így érzed jól magad és, hogy mire költöd a pénzed. A te dolgod.

Az már külön megmosolyogtató, hogy az ilyenek szokták egy szakítás után fillérre pontosan a nő fejéhez vágni, hogy mennyit költött rá, aztán jön a siránkozás, hogy minden nő egy pénzéhes k*rva.



"Úgy csinálsz, mintha itt egy TÁRSADALMI elvárás lenne, holott egyetlen emberrel kell csak, hogy hasonló hullámhosszon legyetek: a (leendő) pároddal."


Csak ha a többség pontosan ugyanúgy áll hozzá, ahogy te, akkor valamilyen szinten társadalmi elvárás és nehezebb olyasvalakit találni, aki nem így gondolkozik.


"Ha olyanban, amelyben mindig a nő fizet, az is jó."


Ami kb. nem létezik.



"Pontosan azért ítéljük el, mint amiért a kapcsolaton belüli erőszakot is elítéljük."


Igen, azt az erőszakot, ami a nőt érinti, mert a családon belüli erőszak kb. ezt jelenti. A férfit nyugodtan lehet bántalmazni, még esetleg egy tahó verbális megnyilvánulásért is nyugodtan meg lehet ütni.

Ver az asszony? Miért nem védted meg magad?

Megvédted magad? Te egy bántalmazó szarházi vagy.



"És igen, férfiként kifejezetten élvezem, ha a tenyeremen hordozhatom a nőt, és akkor is én fizetek, ha ő hívott el. Mert ez az ízlésem. Ha pedig egyszer ez az ízlésem, és teljesül az ízlésem tárgya, akkor kiteljesedettnek érzem magam, és neked mint kívülállónak semmi okod nincs arra, hogy "igazságot tegyél" az én kapcsolatomban."


Jó, akkor majd ha elhív a Maldív-szigetekre, akkor azt is fizesd ki, te szerencsétlenség. Mondom én, az a fajta vagy, aki csak a pénzt tudja nyújtani és aki attól retteg, hogyha nem perkál, akkor nem lesz kit dugnia évekig. És miért neked kell a tenyereden hordozni? Ő miért nem hordoz a tenyerén? Miért nem hoz anyagi áldozatokat? Ja, tudom, neked így jó, mert te így teljesülsz ki. Úgy kezeled a nődet, mintha a kölyköd lenne, akinek nincs még fizetése, te meg a nagy erős apuci, aki helyette kifizet, megold mindent.



"Én egy olyan kapcsolatban érzem jól magam, ahol elsősorban én mint férfi küzdök a nő kegyeiért, te pedig nem érzed jól magad egy ilyen kapcsolatban."


Mert ez nem kapcsolat. Ezt egy megalázó szar. Mintha az egész valami végtelen udvarlási szakasz lenne és neked folyton rimánkodnod kéne a nagyságos asszony kegyeiért, mert hát ő a főnyeremény. Ki kell érdemelni, hogy egyáltalán szóba álljon veled. Na, ezt ne akard normálisnak beállítani, mert qurvára nem az. Most már biztos vagyok benne, hogy egy férfigyúlölő egyedülálló anya által felnevelt szerencsétlen vagy, akibe azt sulykolták, hogy a nő az valami felsőbbrendű lény, akiért egy életen át küzdeni kell. Gratulálok.

Ha már itt tartunk: ő hogyan küzd érted? Hogyan bizonyítja, hogy többet ér néhány patronnál? Csak mert az ilyen csajok kezdenek el unatkozni és lelépni, mert hosszútávon nem tolerálják az ilyen lábtörlőket, hiába viselkedsz bankautomataként.

jún. 10. 00:44
 39/46 anonim ***** válasza:

"A problémám az, hogy sajnos nagyon sok hozzád hasonló létezik, aki úgy véli, hogy a pénz az egyetlen érték, amit nyújtani tud, ezért meg kell vásárolnia a nőt részletre."


Ezt te honnan szedted? Hogy vontad le a következtetést, hogy a pénz az egyetlen érték, amit nyújtani tudok? A kérdésed alapján most ezt a tényezőt boncolgatjuk, ezért beszélünk erről, de ebből nem következik, hogy csak a pénz körül forgok, sőt, ha ismernél, nagyon nem ilyennek mondanál, mint aminek most itt leírsz. Alapvetően kerülöm az anyagias nőket, elvégre nincs kiemelkedő keresetem, nem is tudnám a vagyonommal lenyűgözni őket. Itt most egy randizós, étel/ital kifizetéses szituációról beszélünk, nem egy életmódról. De mivel ez lett kiemelve, erre fókuszálva mondom azt, hogy részemről azt érzem férfiasnak, ha én fizetek, és szégyelleném, ha nem így lenne. Pont úgy, mint ahogy azt is szégyellném, ha a nő cserélné ki az autó kerekét helyettem, vagy ő védene meg az utcán engem egy zaklatótól. Ezek mind-mind részösszetevői a bennem meglévő férfiasság-képnek, amelyek közül most egy lett kiemelve. Szó nincs arról, hogy én ezek közül bármelyikkel önmagában (pl. a pénzzel) akarnám megvásárolni a nőt. Igen, vannak ilyen férfiak, de én nem tartozom közéjük.


"Az ilyenekre panaszkodnak itt a csajok, hogy a palijuk nem engedi, hogy fizessenek. Nem engedik. Mintha a nő valami qurva, vagy tulajdon lenne."


Vicces, hogy egyszerre nevezed a nőt tulajdonnak és a férfit szerencsétlennek az általad vázolt szituációban. Akkor most ki is a vesztes és ki is az elnyomó? Elvesztettem a fonalat.


De mindegy is, a legnagyobb baj itt az, hogy rendkívül sztereotipikusan gondolkozol. Egyetlen momentumból következtetsz az élet számos területére. HA én fizetek, AKKOR biztos a tulajdonomnak tekintem. HA én fizetek, akkor ő rosszabb, mint egy qva. Nagyon nehéz úgy értelmes párbeszédet folytatni, hogyha folyamatosan állítasz elő a semmiből ilyen légvárakat.


Az, hogy teszem azt, én fizetem ki a közös randikat, nem azt jelenti, hogy én cserébe semmit nem kapok. Csak nem feltétlenül pénz formájában, hanem fizet a szépségével, a rám fordított minőségi idejével, a mentalitásával, stb. Nyilván nem tenném meg bármelyik nőnek ugyanezt, hanem csak olyasvalakinek, akitől azt érzem, hogy kapok valamit. De ez a visszakapás lehet egészen elvont dolog is, pl. pusztán az, hogy boldog, és az ő boldogsága engem is boldogít. Ez is lehet harmonikus kapcsolat. Sokkal diverzebb a világ, mint amilyen sablonokat te itt felállítasz.


"Mivel sok ilyen szerencsétlen van, azért sajnos sok pénzéhes szutyok is lesz, akik magától értetődőnek veszik, hogy már pedig ők egy forintot sem fognak fizetni, mert p*nájuk van. Szóval valamilyen szinten társadalmi probléma, ami közvetetten kihatással van rám."


Oké, elfogadom, de azért felteszem a kérdést: és akkor mi van? Nézd, ugyanez a gondolatmenet eljátszható az izomzattal is. Én nem vagyok valami testépítő alkat, és pontosan ugyanazt a kérdést megfogalmazhattam volna, mint te, azzal a különbséggel, hogy a nők jelentős többsége csak az erős fizikumúakra bukik. Rengeteg pasi pedig eljár kondizni, amely tevékenységgel csak a lovat adják az ilyen nők alá, és így társadalmilag engem hátrány ér a nem túl izmos alkatom miatt. Ugyanezt a rimánkodást itt lefolytathatnám, mint te, hogy basszus, a nők csak a kigyúrt, üresfejű állatokra buknak, ezek a férfiak az izmaikkal veszik meg a nőket, közben egyébként meg rongyként bánnak velük. És rengeteg férfire ez tényleg igaz is lesz. De ugyanígy áll a kérdés: És akkor mi van? Hogy harcoljak a szélmalom ellen? A nők nem véletlenül buknak az izmos férfiakra, és hiába előnytelen a testalkatom ilyen szempontból, nem fogok hisztériát csapni azért, hogy "de igenis vonzódjanak a véznább férfiakért", hogy nekem társadalmilag kellemesebb legyen. Ebből azért csak érzed, hogy ez mekkora ökörség volna. A pénznél ugyanerről van szó, csak vélhetőleg te azt egy szabadabb, változtathatóbb faktornak tartod, amelyet nem ugyanúgy evolúciós kényszerek alakítanak.


A rólam alkotott sztereotíp képed az, hogy a hozzám hasonlók happolják el a jó nőket, csak a helyzet az, hogy nekem még nem volt barátnőm, mégpedig pont azért nem, mert én is egy ritkább típust keresek, ami ellen a társadalmi nyomás hat. De én nem állok neki hisztériázni, hanem elfogadom a tényt, hogy a preferenciáim ritkák. A homoszexuálisok is nehezen találnak maguknak párt, de az ő kedvükért nem fogok kampányt indítani, hogy több ember legyen nyitott az azonos neműekkel való kapcsolatra, azért, hogy könnyebb legyen a homoszexuálisok sorsa.


"Az már külön megmosolyogtató, hogy az ilyenek szokták egy szakítás után fillérre pontosan a nő fejéhez vágni, hogy mennyit költött rá, aztán jön a siránkozás, hogy minden nő egy pénzéhes k*rva."


De mint írtam fentebb, nem ilyen vagyok. Egy kiragadott momentumról beszélünk most, és ebből az egy momentumból kreáltad meg a személyiségemet.


"Igen, azt az erőszakot, ami a nőt érinti, mert a családon belüli erőszak kb. ezt jelenti. A férfit nyugodtan lehet bántalmazni, még esetleg egy tahó verbális megnyilvánulásért is nyugodtan meg lehet ütni.

Ver az asszony? Miért nem védted meg magad?

Megvédted magad? Te egy bántalmazó szarházi vagy."


Ez most egy teljesen más problémakör, és abszolút osztom az álláspontodat, miszerint kettős mérce van ezekben az ügyekben társadalmilag. De ez a kettős mérce pontosan annak a sztereotipikus gondolkodásnak köszönhető, amelyet te magad is itt előadsz. Ha nem következtetnél egy-egy tényezőből egy teljes életvitelre, akkor legalább te nem járulnál hozzá, hogy a társadalom ilyen sztereotipikusan gondolkozzon.


"Jó, akkor majd ha elhív a Maldív-szigetekre, akkor azt is fizesd ki, te szerencsétlenség."


Újabb példa az oktalan következtetésekre. Nyilván nem arról van szó, hogy bármit mond, kér, azt azonnal kifizetem, ez szituációfüggő dolog. És ha azt érzem, hogy nem tudnám kifizetni a dolgot, akkor vagy nem mennék bele, vagy belevonnám a kettőnk fizetését. Nem tönkrevágni akarom magam; alapvetően randi kifizetésről volt szó, abba pedig nem fogok belerokkanni. Ez sokkal inkább egy gesztus, mintsem komoly áldozat.


"És miért neked kell a tenyereden hordozni?"


Nem KELL. Ezt élvezem. Fel tudod fogni, mi a különbség a kötelességből cselekvés és az örömteli cselekvés között? Az a baj, hogy rohadtul nem tudsz elvonatkoztatni a saját nézőpontodtól, miszerint a fizetés egy szükséges rossz dolog, és semmiképp nem teheti valaki azért, mert szeret ilyen módon örömet okozni a másiknak.


"Ő miért nem hordoz a tenyerén?"


Mert azt nem élvezném. Nem vonz szexuálisan, hogy a nő szolgáljon ki engem. Mondom, vonatkoztass el a saját orientációdtól.


"Úgy kezeled a nődet, mintha a kölyköd lenne, akinek nincs még fizetése"


Ostoba sztereotípia, te csak ezt a változatot ismered, ez rólad szól, és nem rólam. A nőt én nem kölyöknek, hanem királynőnek tekintem. Mert csak. Ezt élvezem. Neked nem kell a te nődet királynőnek tekintened. Te más vagy. Nem érted meg, hogy hiába pampogsz itt, nem fog az embereknek megváltozni az ízlésük, hanem csak magadat járatod le a hisztériáddal?


"Mert ez nem kapcsolat. Ezt egy megalázó szar."


Nem az, csak elvontabb szinten zajlik benne az adás-vétel. Nagyon boldog életet lehet élni egy BDSM-viszonyban is.


"Na, ezt ne akard normálisnak beállítani"


Semmit nem akartam normálisnak beállítani, te karsz mindenáron valamiféle abszolút értékrendet felállítani. Én pont arról beszélek már kommentek óta, hogy az egyéni ízlés határozza meg a saját kapcsolatodat, és ha az egy olyan értékrend, amely a társadalomban ritkán fordul elő, akkor olyan. De ki a fenét érdekel, ha ti ketten boldogok vagytok? Felejtsd már el egyszer végre valahára a "normális" kifejezést, és élj a te saját preferenciádnak megfelelő, boldog életet. Azon meg ne akarj változtatni, amin úgysem tudsz.


"Most már biztos vagyok benne, hogy egy férfigyúlölő egyedülálló anya által felnevelt szerencsétlen vagy, akibe azt sulykolták, hogy a nő az valami felsőbbrendű lény, akiért egy életen át küzdeni kell."


Nem így történt, ez egy újabb sztereotípia. Kisgyerekkorom óta nekem ilyen vágyaim vannak, és nem tudom megindokolni az okát. Hiába prédikálsz nekem a normalitásról; hogy ha egyszer ÉN nem érezném magam boldognak egy olyan kapcsolatban, amelyet TE favorizálsz, akkor az egész prédikáció nem ér semmit. Nem tudod TE megmondani NEKEM, hogy mi a jó, mint ahogy ÉN sem tudom megmondani NEKED, hogy mi a jó, mert mások a preferenciáink. Ki a szőkét szereti, ki a barnát, ki egyenlőség párti, ki jobban szereti szolgálni a másikat. Ezen nem tudsz változtatni. Szidhatsz, ócsárolhatsz, de az ég világon semmit nem érsz el vele.


"Ha már itt tartunk: ő hogyan küzd érted? Hogyan bizonyítja, hogy többet ér néhány patronnál? Csak mert az ilyen csajok kezdenek el unatkozni és lelépni, mert hosszútávon nem tolerálják az ilyen lábtörlőket, hiába viselkedsz bankautomataként."


Valóban nehéz ilyen lányt találni, ergo pont nem arról van szó, hogy a társadalmi nyomás nekem kedvez, mint ahogy fentebb ezt fejtegetted. Pont arról van szó, hogy egy viszonylag ritka állatfaj vagyok, ezért én is nehezen találok párt magamnak. De én sem pénz alapú kapcsolatot keresek (azt könnyebben találnék), hanem olyat, amelyben a kifizetés érzelmi alapon, a minőségi idővel történik. Azzal, hogy tisztel engem, a gondolataimért, és látom rajta, hogy élvezi a velem töltött időt. Ezért pl. tökre van értelme számomra annak, ha többek között pl. a randikat én fizetem. De mint mondtam, ez csak egy apró aspektusa az életnek, és nem arról van szó, hogy én ezzel veszem meg a nőt, a dugásért cserébe, miközben érzelmileg meg egy nulla lennék. Próbálj kicsit visszavenni a sztereotípiáidból, és elvonatkoztatni a saját ízlésvilágodtól.

jún. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Van mindkét nemben mindenféle az ember-majom skálán, és még kicsit cikázhat is az elfoglalt pozíció annak függvényében, hogy a másik mit vár és hogy mi vele a cél. Nyugodtan fejre is állhatunk, ez nem változik, oszoljanak kérem.
jún. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!