Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » 3 hete együtt vagyunk, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 hete együtt vagyunk, hogyan hozzam fel, hogy néha jól esne, ha valamit felesben fizetünk, vagy ő állna?

Figyelt kérdés
Teljesen egyértelmű (legalább is számomra), hogy az első randikon kérdés nélkül én fizetek mindent, de most már kezd idegesítő lenni, hogy nem volt még olyan dolog, amit ne én fizetnek. Vacsi, mozi, belépőjegy, kávézás, programok. Egyébként nagyon jól megvagyunk, nagy a szerelem, ezért is kérdezem, hogy hogyan hozhatom fel finoman, hogy főleg a drágább programokat azért felezhetnénk, vagy hát mindegyikünk megveszi a maga belépőjét. Mert nem a reggeli kávéról vagy péksütiről van szó nyilván.

2023. júl. 28. 08:40
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
92%

Így, ahogy ide leírtad. Nincs ebben semmi sértő.

Ha ennek ellenére megsértődik, akkor nem is akart semmit fizetni, csak kihasznált.

2023. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
19%
Olcsójánossal senki nem akar járni.
2023. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
19%

"az első randikon kérdés nélkül én fizetek mindent"


Na, itt cseszted el, mert innentől ő már evidenciának tekinti, hogy ez így is marad örökre, hiszen "ez így szokás" és számára ez felettébb előnyös is.

2023. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy felajánlotta-e, hogy ő is beszáll, vagy nem?

Mert ha fel sem ajánlotta, akkor jó eséllyel tényleg elvárja, hogy mindent te fizess. Azért amit felsoroltál, elég sok program. Nekem volt olyan pasim egy időben, akinek egyértelmű volt, hogy mindent ő áll, kétszer-háromszor bepróbálkoztam, hogy fizetem a részem, vagy néha én hívom meg, de mindig elutasította és pár alkalom után már nem erőltettem, elfogadtam, hogy neki így jó. Mondjuk nem volt egy hosszú kapcsolat, nem éreztem jól magam benne.

Sokszor belefutottam abba, hogy a férfi az elején erőn felül akar nagyvonalú lenni, aztán egyszer csak közli, hogy ő már nem bírja tovább állni a programokat egyedül, pedig korábban is lett volna lehetőség felezni, én nyitott voltam rá, csak nem engedte.

2023. júl. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Nem ajánlotta fel, hogy beszállna. Más kérdés, hogy ha nála vagyunk, akkor csinál vacsit pl.
2023. júl. 28. 09:03
 6/55 anonim ***** válasza:
29%

Egyetértek a 3-assal.

Szerintem szép gesztus, ha a férfi az első randin felajánlja, hogy fizet. Mivel az első randikon többnyire egy kávé, süti, üdítő szokott lenni a fogyasztás, nyilván nem nagy áldozat vagy anyagi érvágás senki részéről. Én személyesen nem várom el ezt sem, de teljesen helyénvalónak látom, hogy az első randit a férfi fizesse.


A továbbiakban viszont elvárható a feles fizetés. Vagy ha ez nem tetszik, akkor ugye lehet felváltva állni a költségeket. Ha egy nő érdeklődik a randipartnere iránt és nem mélyszegénységben él, akkor maximálisan elvárható, hogy ő is költsön a randikon, hiszen feltételezhetően (1) ő is élvezi ezeket, (2) neki is tetszik a férfi.


Kérdező, te ott rontottad el, hogy mindent fizettél. Gesztusok szintjén értem a lovagiasságot, de 2023-ban nehogymár ott tartsunk, hogy a férfiaknak biztos anyagi háttérrel, saját felhasználású vagyonnal és munkahellyel rendelkező nőket kell finanszírozni.


Legyél nagylelkű és udvarias, de ne balek.

2023. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

De pl elmegyünk egy moziba, akkor mondjam neki azt, hogy én veszem a belépőt, te hozzál kukoricát?

Előző barátnőimnél nem volt ilyen, nem felezgettünk, de egyensúlyban volt, hogy ki mit fizet :(

2023. júl. 28. 09:04
 8/55 A kérdező kommentje:
Jól keres, nem mélyszegénységben él. De ez nem úgy van, hogy mostanában mindig mondom, hogy majd én rendezem, hanem egyszerűen olyan a metakommunikációja hogy nekem kell fizetni.
2023. júl. 28. 09:08
 9/55 anonim ***** válasza:
70%

Ha mondani kell, akkor rég rossz. Hagyd a fenébe az ilyen királylányokat.


Én hasonló kaliberű pasival futottam már össze, olyan spúr volt, hogy beszarás. Ha már jelezni kell valakinek, hogy légyszives ne élősködj rajtam, akkor tulajdonképpen már teljesen fölösleges szólni. Pattintani kell a francba.

2023. júl. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
85%
7: Szerintem ez a helyzet most ott tart, hogy kell róla egy nagy őszinte beszélgetés. Mondd el, hogy neked ez nem fér bele, hogy mindig mindent te állj, jóval kevesebb programra tudod csak vinni és ha kapcsolatban gondolkodik, akkor jó lenne, ha néha ő is finanszírozna ezt-azt, mert te ehhez vagy szokva.
2023. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!