Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennél ha a férjed/élettár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha a férjed/élettársad fizikailag bántalmazna? Elhagynád az első pofon után, vagy csak ha már besokallsz?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok,hogy akkora pofont ad,hogy az ajtófélfa adja a másikat, vagy meglök és az ágyra zuhanva bevered a fejed a falba,meg ilyesmik. Kíváncsi lennék, kinél mi lenne a határ?
2008. nov. 6. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim válasza:
100%
nincs olyan ismerősöd aki rendőr, vagy nem is fontos hogy rendőr, de egy olyan férfi aki melletted tud állni.Hazamész, amikor otthon van a férjed és megmondod neki hogy otthagyod, és ez a férfi melletted segít pakolni.Bár vigyázni kell, nem szabad h hivalkodóan viselkedjen az akivel mész, nem szabad lenéznie a férjed, hogy előtte ne legyen egyértelmű, h nem csak a pakolásban segít.Ha kérdezi hová mész, mond azt hogy az egyik barátnődhöz, még véletlenül sem h kihez, még akkor is ezt mond ha a szüleidhez mész.Bár szerintem az most nem tanácsos mert tuti oda megy először.Így szólj nekik is.Remélem őket nem bántaná.És ha azt kérdezi hogy miért ne azt mond h már lassan félsz tőle mert úgy bánik veled, mert akkor látszólag magábaszáll és megígér fűt-fát, közben meg csak növeled az egóját, és még az utánad következő lányokat, ha lesz, előszeretettel fogja őket ütni.Persze bele viheted, de nem mond azt h félsz.Megmondod neki h már nem szereted és ehhez nagyban hozzájárult az utóbbi időkben tanúsított viselkedése.Csak keményen, vegyél nagy erőt és ha megteszed, akkor lássa hogy határozott vagy.Ez a lényeg!
2008. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom,h ilyen helyzetben vagy ,de en is csak azt tudom mondani,h vegyel erot magadom es hagyd ott.

Ha maskepp nem megy esetleg kerj 1 szabad napot amunka helyedrol es mig nincs otthol elcuccolhatnal...

Kitartas es BATORSAG!

2008. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

kérlek, nézd meg a Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen egyesület honlapját:

[link]

Ajánlom figyelmedbe ezt is:

Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között)

A Kiadványok/szóróanyagokat nézd meg különös figyelemmel, főleg ezeket:

Családon belüli erőszak:

[link] kiadvanyok/szorolapok/csaladonbelulieroszak.pdf

Érzelmi erőszak:

[link] kiadvanyok/szorolapok/erzero.pdf

Személyes biztonsági terv:

[link] kiadvanyok/szorolapok/szemelyesbiztonsagiterv.pdf


DE! Tudd, hogy mindez csak akkor segít Rajtad, ha valóban eljutsz odáig, hogy értékeld Magadat annyira, hogy felismerd, Te ennél többet érsz, Te nem ezt érdemled; és eldöntöd, hogy valóban ki akarsz lépni!!! Ha felismered, hogy "a szeretet nem érzés, hanem viselkedés", és erőt gyűjtesz, hogy a könyörgésnek ellenállj, mert tudod és beismered önmagad előtt is, hogy hazugság.

!!!Jól jegyezd meg: aki egyszer üt, az újra fog ütni, és mindig egyre nagyobbat!!! Sajnos rengeteg HALÁLOS áldozata is van a folytonos megbocsátásnak... Ne magadat hibáztasd ("én húztam fel", "provokáltam"), az erőszakra NINCS MENTSÉG, az erőszakot nem lehet "kiérdemelni"!!!!!!!!!!!!!!

Merd otthagyni, hiszen Te is írod, hogy már -érthető módon- nem is szereted. Szeretet és félelem nem férnek össze. Szedd össze magad, és állj ki magadért!!!

Sok erőt kívánok Neked

Hypathia.

2008. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
100%

Ja, kérdésedre válaszolva én egy pofon miatt szakítottam meg egy kétéves kapcsolatot, úgy, hogy vissza se néztem, és minden bocsánatkérés, könyörgés, szerelmi vallomás süket fülekre talált. Előtte előfordult, hogy rángatott és kékre-zöldre szorította a karomat - bánom, hogy már akkor nem hagytam ott. Egy szerelmi kapcsolatba az erőszak nem fér bele. Ha valakinek nem tetszik valami, váljon el, hagyja ott a másikat, menjen, szellőztesse ki a fejét, esetleg verjen bele az ajtóba (bár aki így tombol, az lehet, hamarosa az emberbe fog beleverni...), Látod, az erőszaknak fokozatai vannak, és ha már testi erőszak fordul elő, az nem lesz jobb, hanem rosszabb!

Hypathia

2008. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:
Hu,Hypathia, nagyon szepen koszonom, es mindenkinek aki biztatott es erot adott! Megmondom neki, hogy meg egy pofon es otthagyom, nehogy utana az legyen,hogy en csak ugy lelepek tole szo nelkul...Kul.akkor kezdtem el gondolkodoba esni, amikor hivatalos utra mentem kulfoldre, es kozben olyanokat irkalt, hogy pl.remeli legalabb penzert baszok,hogy haszna is legyen,hogy elutaztam...es ez enyhe a tobbihez kepest. Maganuton kezdtem kozgazdasagi egyetemet, ami rohadt nehez melo,meg hazimunka mellett, de ha meg mellette allandoan csak megbantanak es megalaznak, meg nehezebb. Es most vettem eszre mit jelentene egy IGAZI tars,mert ő nem az!!! De hogy ilyen későn nyílt ki a szemem, nem tudom...hülye voltam, mert hittem és bíztam...
2008. nov. 6. 16:55
 26/70 A kérdező kommentje:
Letépte ő már az ajtót is, falhoz vágta a tele hamutartót, szétverte az esernyőm a kompjuterasztalon, elhajított székkel a sütő üvegét majdnem kitörte (szerencse volt), rámfordította a vasalódeszkát vasalóstol, szóval ezek voltak ill.vannak és ha még ekkor sem fogom be a számat, akkor megy a csatt...Egyszer mondtam neki, hogy adjál a másik oldalról is, hátha arra se fogok hallani...hát ne mondjam, nem kellett kétszer mondani. És mindezt 20-21 évesen élem át...
2008. nov. 6. 17:00
 27/70 A kérdező kommentje:
Nagyon sok erőt adtatok a válaszaitokkal, nagyon hálás vagyok érte! KÖSZÖNÖM!!!
2008. nov. 6. 17:01
 28/70 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, a szívem megszakad Érted.... Nagyon szomorú vagyok, ahogyolvasom soraidat, hogy ilyen szörnyűségeken mentél keresztül...

Én a helyedben MOST vennék egy nagy levegőt, és hagynám ott, és nem várnám meg a következő pofont, ami sajnos BE FOG KÖVETKEZNI. És ha pont attól lesz valami nagyobb bajod? Hidd el, nem fog beijedni attól, hogy azt mondod, "még egy pofon és elhagylak" - lehet, erre is pofonnal fog reagálni. Felhénytad neki, és erre nem is próbált bocsánatot kérni (nem mintha az felmentené), hanem azt mondta, "örülj, hogy ennyivel megúsztad"?! Még tovább fenyeget? Hát baxxa meg!!!!!!!!!

Amiket mond Neked, az meg pszichés terror. Azt mondja, úgysem találnál mást, meg leqrváz, ocsmány módon beszél Veled - ez mind arra irányul, hogy a maradék önértékelésedet is összezúzza, és ne merd otthagyni!!!!!

Láss át a szitán!

Néha kedves? Oda ne rohanjak! Az meg azért van, hogy összezavarjon!

Örülök, hogy erőt adtunk, DE én speciel nem ahhoz akarok erőt adni, hogy elviseld, hanem ahhoz, hogy LÉPJ!!!! És ne "pár hónap múlva" - ne halogass semmit, veszélyben vagy!- hanem MOST!!!!

Hypathia

2008. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj egy újabb, női alakot formázó piros sziluett lenni a férjük,élettársuk, barátjuk által megölt npknek emléket állító Néma Tanúk című NANE kiállításon, a következő felirattal:


X.Y.(-né)

élt 25 (vagy bármennyi) évet

férje agyonverte


Gondolkozz, és ne halogass semmit.

2008. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
85%
Azt nem értem, hogy abban az 5 évben, amíg együtt voltatok és nem voltatok házasok, ez nem derült ki? Addig egyszer sem bántott? Amúgy mennyi idősek vagytok? Fiatalabb korban nyilván egyszerűbb otthagyni - bár akkor is nagyon nehéz lépni sajnos.. megértelek :-(
2008. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!