Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm megváltozott mióta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm megváltozott mióta menő munkahelye lett. Hogyan tudnám visszarángatni a földre?

Figyelt kérdés

A barátnőm egy kis faluból származik, egy ruhabutikban dolgozott. Rábeszéltem az egyetemre (nagy csatározás volt a családjával akik szerint csak a kétkezű munka ér valamit) el is végezte. Utána munkát kapott a fővárosban, felköltöztünk.


Nekem bölcsészdiplomám van, egy pályázatíró cégnél dolgozom. A családjától folyamatosan kaptam az ívet hogy én semmirekellő vagyok, nincs szakmám (?) és éhen fogunk halni előbb-utóbb, mert csak a földművelésből és a különböző dolgok eladásából (ruha, élelmiszer stb.) lehet hosszútávon megélni.


Amióta felvették a munkahelyére (menő nagy cég, 400e forintot kap kézbe plusz a juttatások - előtte minimálbéren dolgozott a butikban) teljesen megváltozott! Előtte egyszerű ruhákban járt, most már Zara alatt nem vesz fel semmit. Velem is furcsa lett, lenéz és elkezdett szégyellni. Nem mutatott még be ennyi idő után se a munkatársainak, szerintem nem is tudják hogy van barátja. Legutóbb amikor ebédelni voltunk odaült hozzánk pár céges "fejes" és konkrétan többször kiröhögtek mert félreértettem a szakszlengjüket. A barátnőm nem is védett meg csak halgatott. Most olyan körökben mozog, akiket eddig maximum a tv-ben láthattunk.


A családja azóta hogy ilyen "gazdag" lett azt terjesztik hogy ők iratták be az egyetemre, nekik köszönhet mindent és havi pénzt követelnek maguknak amiért eltartották amíg egyetemre járt (90%-ban az én fizetésemből éltünk). Küld is nekik minden hónapban 50e forintot.


Mit csináljak hogy olyan legyen mint régen?



2013. júl. 16. 11:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
50%

Sőt nézik a párját is neki is jól kell kinéznie,jó kiállású több nyelven ambíciókkal tervekkel kell rendelkeznie,öltönyben megjelennie,rugalmasnak,kommunikatívnak.

Fel van adva neked is lecke,de hidd el ez egy nagyon jó tanuló pénz,olyan körbe kerülsz már most ahova a sok kis átlag még álmaiban se tudna. :D

2013. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

Junior Risk Manager Mo. egyik legmenőbb cégénél. Ezekkel a milliárdos nagykutyákkal a főnökeivel együtt találkozik, nem csak úgy "bratyizik" velük.


Fel van adva a lecke, igen ... Én nem is gondoltam de hogy ide jut, de nagyon örülök neki amúgy. Csak legalább otthon lenne olyan mint régen. A magánéletben nincs szükség bizonyításra meg megfelelésre se autóval se ruhával, se viselkedéssel. "Mert mi van ha meglát az egyik ügyfél vagy munkatárs"

2013. júl. 16. 14:45
 53/65 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú ez a történet. De ne haragudj, szerintem is mész a levesbe..
2013. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha a magánéletetekben is ilyen, kicsit fura számomra. Lehet velem van a baj, de én a munkámat haza nem viszem, még a telefonomat is kikapcsolom este 6-7 körül, vagy lenémítom, hogy ne zavarjon, mikor a családommal vagy a párommal vagyok. Én nő vagyok és nagyon jól tudom, ha párom egyszer végez a főiskolán kétszer, de lehet, hogy háromszor annyit fog keresni, mint én a tanári diplomámmal, de tudom, hogy soha nem viselkedne így velem. Ferde szemmel néz rám, ha pl vasárnap csak felveszem a telefont a munkahelyemnek.

Én olyan huszonéves párnak tippellek titeket, tehát 25 körül +/- pár év. Mikor elolvastam, egy dolog jutott eszembe: akar ő valaha családot? Mert ha igen, hamar leesik oda ahová indult, de sokszor inkább nem vállalnak gyereket, csak hogy a munka megmaradjon. Te ezt szeretnéd? Élsz valakivel, aki a karriernek él és nézed, ahogy a barátaid tologatják a babakocsit a feleségükkel, barátnőikkel. Vagy választasz egy másik lányt, akivel szegényebbek lesztek ugyan, de boldogabbak. A sok pénz nem boldogít. Sok mindent megold, de boldogságot nem vehetsz rajta. Vajon a Zara ruhák akkor is kellemesek lesznek, ha az üres lakásba megy haza?

Én nem hiszem így olvasva, hogy féltékeny lennél a sikerére. Te sem keresel rosszul, te egyszerűen csak szeretnél vele otthon boldog lenni és nem egy idegzsábával együtt lakni, aki neked ugrik ha megszólalsz. Ami a családját illeti, azt nem válogathatta meg sem te, sem ő. Szeresd Őt, mert pont az ilyen embereknek van szüksége sok-sok szeretetre, DE, ha érzed, h nem kapsz semmit, inkább lépj és légy boldog mással.

2013. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem,a barátnője nem akar majd gyereket ami érthető egy ilyen melóért,ennyi zséért.Sajnos azt kell,hogy mondjam gyereket felejtsd el mellette,mert ő se bolond,hogy a nagypályát feladja egy síró csecsemőért.

Nehéz ügy de nálam is pont ez van,hogy a kapcsolat az csak harmadlagos,első a pénz-karrier és egészség,többi csak utána.

2013. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
0%
Proli
2013. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett végül a kapcsolatotokkal? Sikerült megbeszélni?:)
2014. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 A kérdező kommentje:

Október végén elhagyott az egyik konkurens cégük fejeséért. Mindent megpróbáltam, beszéltem vele, a szüleivel, a barátnőivel. Az is volt a baj, hogy az egész környezete úgy állított be, mint aki őt visszafogja, közben meg ők akarták neki gyerekkora óta a "butikos eladó" álomkarriert. Most meg lehúzza mindenki pénzzel. Úgy hallottam hogy az új sznob pasija odavette magához valami akármilyen alelnöknek. Azért nem gondoltam hogy idejut a dolog. Soha senki nem nézte ki belőle hogy jut bárhova, kinevették, visszahúzták, nem támogatták sem anyagilag, sem lelkileg. Én ott voltam végig, tanultam vele, mindent fizettem, bátorítottam. Aztán ezt kapom.


Annyi hozadéka lett az egésznek, hogy felszabadult egy csomó energiám, megszűnt az állandó stressz amiben éltünk. Meg nem kell olyan helyekre járnom, ahova régen be se tettük volna a lábunkat. Ez az elit társaság nem az én világom, ha ő ezt választja, akkor hajrá.


Barátnőt azóta nem találok, kikészült az önértékelésem és a magabiztosságom teljesen amiatt a torz értékítélet miatt amit vele átéltem. Már teljesen lenéztem magam a 250e fizetésem miatt, mint egy koldus pl. Rendesen szégyelltem hogy "ilyen csóró" vagyok. Most ebből próbálok kijönni szakember segítségével

2014. jan. 6. 11:06
 59/65 anonim ***** válasza:

Érdekes a szitu,figyelj érthető ami történt,mivel ő már sikeres lett és olyan körökben mozog ahol a zsé nem tétel,és más a lényeg a hatalom és a pénz,te sajnos nem tudtál neki már adni ő volt a domináns mert magasabb fizu és pozíció.

Nem bántalak,csak ez a tény,én is pasiként így tennék,mert a pénz irányítja a világot. :(

Sajnállak de fel a fejjel,próbáld ilyen pozíciót kapni,miért nem végzed el te is ezt a képzést?

A barátnőd még kapcsolati tőkének jó lehet,tehát ne haragudj rá isten ments,használd csak fel egy jó pozíció megnyerésére,hidd el,ebből a nőből még profitálni is tudsz.Komolyan.

Majd mesélj még,tök érdekes a szitu.

2014. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%

#57-es vagyok!


Hűűű, nem semmi! Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled! De hidd el, nőként mondom, hogy TE vagy az aki döngethetné a mellét, mert TE tettél meg mindent érte! A két kezemet összetenném, ha valaki így mellettem állna! Szóval felejtsd el, hogy kevés vagy és "csóró"!! Sajnos én is látom a mai világban, hogy a pénz könnyen szerelmessé teszi az embert, de hidd el vannak még olyan nők akiknek tényleg TE kellesz! Egyenlőre ne is akarj még barátnőt! Koncentrálj magadra, járj el a barátaiddal, menj el edzeni élvezd, hogy megszabadultál egy "tehertől" és fellélegezhetsz!:) Fiatal vagy, okos vagy, jól élsz..kevesen mondhatják el, tehát TE IS SIKERES VAGY!


Nekem is volt 18évesen egy barátom aki bukdácsolt az iskolában. Rábeszéltem, hogy iratkozzon át egy magániskolába, én fizettem (18évesen!!) a suliját, én írtam meg helyette minden beadandót az érettségire is és nagyon szép eredménye született. Közben én is érettségiztem, dolgoztam és készültem továbbtanulni. Felvettek mindkettőnket, és ekkor szállt el ő is magától, hogy micsoda célokat ért el EGYEDÜL! :O Én is próbáltam beszélni vele, hogy én örülök meg minden, de nem teljesen igaz. Nem kell engem fényezni, de egy nőnek főként jól esik, ha dicsérik mindenki előtt! Nos..mi is szétmentünk..bár ott én mondtam ki a végét, sok szerencsét kívántam és azóta sem beszéltem vele. Ennek 5éve és azóta is kuncsorog utánam. Pedig jó helyzetbe került, jól keres, jó munkája van, bárkit megkaphatna..! Csak rájött, hogy a pénz nem minden. Pénzen nem tud venni őszinte barátokat és őszinte társat..rá fog jönni az exed is, de addigra már kiélt lesz és senkinek nem fog kelleni...


Szóval fel a fejjel! Engem is bántott, hogy ezt kaptam cserébe, de tovább kell lépni. Tudom, hogy valakinek akit egyszer szerettem, jót tettem. És ez vigasztal! Tudom, hogy én jó ember vagyok, még ha nem is úgy vélik az emberek... az élet ezt meghálálja! ;) És az exed is idővel rá fog jönni, hogy minden kicsúszott a kezei közül......

2014. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!