Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm megváltozott mióta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm megváltozott mióta menő munkahelye lett. Hogyan tudnám visszarángatni a földre?

Figyelt kérdés

A barátnőm egy kis faluból származik, egy ruhabutikban dolgozott. Rábeszéltem az egyetemre (nagy csatározás volt a családjával akik szerint csak a kétkezű munka ér valamit) el is végezte. Utána munkát kapott a fővárosban, felköltöztünk.


Nekem bölcsészdiplomám van, egy pályázatíró cégnél dolgozom. A családjától folyamatosan kaptam az ívet hogy én semmirekellő vagyok, nincs szakmám (?) és éhen fogunk halni előbb-utóbb, mert csak a földművelésből és a különböző dolgok eladásából (ruha, élelmiszer stb.) lehet hosszútávon megélni.


Amióta felvették a munkahelyére (menő nagy cég, 400e forintot kap kézbe plusz a juttatások - előtte minimálbéren dolgozott a butikban) teljesen megváltozott! Előtte egyszerű ruhákban járt, most már Zara alatt nem vesz fel semmit. Velem is furcsa lett, lenéz és elkezdett szégyellni. Nem mutatott még be ennyi idő után se a munkatársainak, szerintem nem is tudják hogy van barátja. Legutóbb amikor ebédelni voltunk odaült hozzánk pár céges "fejes" és konkrétan többször kiröhögtek mert félreértettem a szakszlengjüket. A barátnőm nem is védett meg csak halgatott. Most olyan körökben mozog, akiket eddig maximum a tv-ben láthattunk.


A családja azóta hogy ilyen "gazdag" lett azt terjesztik hogy ők iratták be az egyetemre, nekik köszönhet mindent és havi pénzt követelnek maguknak amiért eltartották amíg egyetemre járt (90%-ban az én fizetésemből éltünk). Küld is nekik minden hónapban 50e forintot.


Mit csináljak hogy olyan legyen mint régen?



2013. júl. 16. 11:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 Macii ***** válasza:
79%
Eléggé komoly, nem írtad hogy mióta vagytok együtt, de egy pár éve tuti, ha nem voltak viharok meg semmi extra, én azt csinálnám, hogy 1 hétre külön költöznék tőle és várnám a reakcióját. 20f
2013. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
81%
A legszomorúbb ebben az hogy ha most a lányt választás elé állítaná hogy a szerelmét vagy a munkáját választja akkor biztosak lehetünk benne hogy inkább lemond arról akinek mindent köszönhet és inkább a jólétet választja. Hát igen az emberek...
2013. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
17%
Ő egy sikeres ember te pedig nem vagy az, ott van a kutya elásva. Te is tanulhatnál még valamit
2013. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
29%
Ezzel nem azt akartam mondani, hogy egyetértek a viselkedésével, de ha ő egy sikeres nő lehet jogos az az elvárás, hogy azért te is legyél valaki.
2013. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
74%
Hat nem sokat tudsz tenni le ulni vele es beszelni h ez igy nem mehet tovabb ez ez ez ez meg ez zavar es ha nem valtoztat akk szakits miet jo neked az ha kakiul viselkedik veled !Ha nem jo valtoztass te! 25 F
2013. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:

Nem lehet vele erről beszélni, elkezd csak ordítani hogy én irigy vagyok az ő sikereire.


Ez a megasztáros hasonlat találó volt, tényleg valami ilyesmi zajlik.


Tényleg ennyit keres, hiányszakterületen tanult (szintén az én javaslatomra), kapkodtak utána a cégek. Kapásból a ranglértra közepén találta magát, 3 hónap múlva már beosztottjai voltak. Látom mindig a netbankban a fizetés utalását, szóval ebben tényleg semmi svindli nincs. A főnöket mind nők, csak a fő-fő-fő férfi de az meg alig van Mo-n szóval ez a lehetőség is szerintem kizárva


Próbálok vele valahogy beszélni, de megmondom őszintén hogy már eszembe jutott hogy keressek magamnak mást, akitól kapok is valamit és férfinek érezhetem magam mellette. Mert rohadtul hiányzik.


Soha nem gondoltam hogy valakit ennyire megváltoztat a presztizs meg a pénz ... azt hittem ez csak városi legenda.

2013. júl. 16. 11:23
 17/65 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom öcsi d mész a levesbe...ez van.Ha nem tartod a tempót akkor ez lesz a vége,nagyobb fízetés nyilván ehhez mérten fog magának párt keresni,aki minimum annyit keres mint ő.Igaz nem tudom te mennyit keresek arról nem szólt a dolog,persze ha te is kb ilyen szinten keresel,akkor még nincs veszve.De ha a felét sem keresed meg,elöbb utóbb lenéző módon mész a levesbe.Sajnálom tapasztalat..
2013. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%

Te a pasija vagy?

Én ott hagynam! nem fog változni.

anno én is ilyen voltam,mert jól kerestem,elszálltam magamtól,olyanokkal nem is foglalkoztam,aki nem egy "szinten" volt velem.

aztan jöttek problemak az életembe,megszűnt az anyagi forras,megint ott álltam a semmi közepen,és akkor jöttem rá igazaból,hogy hogy is viselkedtem másokkal szemben,vagy hogy, hogy felvetett a pénz.de amúgy én is ruházati eladó voltam.csak a sok penz hirtelen megdobja az embert,és azt hiszik lesznek valakik.

szerintem csak ő is akkor fog erre rájönni,ha újra visszakerül oda ahonnan indult,a semmibe.

2013. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:

A saját területemen én is sikeres vagyok, igaz csak 250e forintot keresek, de nagyon jól megvagyok! Szeretem a munkám, nem fogok azért mást tanulni, máshova menni hogy valakinek megfeleljek. Amíg bolti eladó volt, én voltam a "nagy fogás" irigyelte mindenki hogy ilyen "menő" valakit fogott ki.


Úgy látszik elfelejtette honnan jött. Igaz a mondás!

2013. júl. 16. 11:25
 20/65 anonim ***** válasza:
69%

"Nem lehet vele erről beszélni, elkezd csak ordítani hogy én irigy vagyok az ő sikereire."


Ezek után nincs miről beszélni! Dobd ki, meg sem érdemli, hogy vele légy!

2013. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!