Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm megváltozott mióta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm megváltozott mióta menő munkahelye lett. Hogyan tudnám visszarángatni a földre?

Figyelt kérdés

A barátnőm egy kis faluból származik, egy ruhabutikban dolgozott. Rábeszéltem az egyetemre (nagy csatározás volt a családjával akik szerint csak a kétkezű munka ér valamit) el is végezte. Utána munkát kapott a fővárosban, felköltöztünk.


Nekem bölcsészdiplomám van, egy pályázatíró cégnél dolgozom. A családjától folyamatosan kaptam az ívet hogy én semmirekellő vagyok, nincs szakmám (?) és éhen fogunk halni előbb-utóbb, mert csak a földművelésből és a különböző dolgok eladásából (ruha, élelmiszer stb.) lehet hosszútávon megélni.


Amióta felvették a munkahelyére (menő nagy cég, 400e forintot kap kézbe plusz a juttatások - előtte minimálbéren dolgozott a butikban) teljesen megváltozott! Előtte egyszerű ruhákban járt, most már Zara alatt nem vesz fel semmit. Velem is furcsa lett, lenéz és elkezdett szégyellni. Nem mutatott még be ennyi idő után se a munkatársainak, szerintem nem is tudják hogy van barátja. Legutóbb amikor ebédelni voltunk odaült hozzánk pár céges "fejes" és konkrétan többször kiröhögtek mert félreértettem a szakszlengjüket. A barátnőm nem is védett meg csak halgatott. Most olyan körökben mozog, akiket eddig maximum a tv-ben láthattunk.


A családja azóta hogy ilyen "gazdag" lett azt terjesztik hogy ők iratták be az egyetemre, nekik köszönhet mindent és havi pénzt követelnek maguknak amiért eltartották amíg egyetemre járt (90%-ban az én fizetésemből éltünk). Küld is nekik minden hónapban 50e forintot.


Mit csináljak hogy olyan legyen mint régen?



2013. júl. 16. 11:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
39%

ha te is tudsz tenni azért, hogy ne fajuljon el vagy javuljon a helyzet ne csak tőle várd el


ennyi

2013. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
20%
Haha:D mondjuk meg is értem a csajodat,amíg ő pénzt keres addig te itt nyavajogsz a gyakorin mint egy kis pisis..:D Nem csoda hogy lesz..rja a fejed.:D
2013. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
27%

főleg ne azért, mert tegnap csináltál valamit


az tegnap volt, most pedig most van


:)

2013. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt 70 %!

Arról érdekes módon teljesen elfeledkezel, hogy a kedves családja végig csak visszahúzta őket, most verik a mellüket és a lány még támogatja is őket. Addig a Kérdező, aki nélkül nincs ez az egész, csak az "áldást" kapja.

Nekem erről átvitt értelemben a Rocky 5. ugrik be.

Stallone ott is megedzette, kitanította a fiatal tehetséget, aki később otthagyta és megtagadta őt, majd végül szembefordult vele.

2013. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%
Minden noben benne van az, hogy szeretne szep ruhakban jarni, jol kinezni stb. De ehez mind penz kell. En ezt baratom noverenel latom, hidd el baromira idegesit engem is, de foleg mert nem a sajat penzet szorja ilyesmire. Ha meno munkahelye van oda nem vehet fel akarmit, ilyen helyen azert megnezik az ilyesmit. Nem is ezzel van a baj. Szerintem ne az anyagi oldalarol kozelitsd meg a dolgokat, mond el neki, hogy ugy erzed mar nem vagy eleg jo neki stb, de a penzt hagyd ki belole. Az egy dolog, hogy te hatottal ra, hogy menyjen egyetemre, de neked is jobb az, hogy nem minimalberert dolgozik es nem egy kisfaluban el. Egyutt elek a baratommal kb 2x annyit keresek mint o de soha nem hoztam fel ezt neki es engem sem zavar. Ez most igy alakult es kesz. A lenyeg az, hogy ne attol erezd magad kevesbe ferfinak mert o tobbet keres. Lehet 2ev mulva mar nem fog...
2013. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
0%

Úgy támogatja a szüleit ahogy akarja. Az, hogy a családja milyen azt ne neki ródd fel kezeld külön ügyként.


Ha nem kívánsz velük édelegni megteheted. Nem velük jársz hanem a lányukkal.

2013. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit nálad is savanyú a szőlő,meg irigykedsz ahogy látom,mivel pár év alatt lehagyott, ,,fejedre nőtt",ez érthető neked csak bölcsész diplomád ami nem akarlak bántani de a s_gget törölni jó meg elmenni a mekibe ,,álomkarrierre".

Neki milyen végzettsége,amúgy le a kalappal előtte haver 3 hónap alatt eljutott arra,hogy ennyit keressen,ez nagyon komoly én nekem volt kb. ez 1,5 év mire elértem ezt tisztán,úgyhogy belevaló csajod van,inkább kérdezd meg mit csinált hogy csinálta,hogy ide jutott ennyi idő alatt,gondolom neked ez sértő,hogy te csak 25

2013. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
25%

Lemaradt bocsi szal sérti a csőrödet hogy csak 250-t keresel és bnőd többet érthető engem is kiakasztana nehogy azt hidd.

Kérdezd meg előbb mi a siker titka,tanulhatunk tőle mindannyian,neki már most befutott,csak élveznie kell az életet.

Egy példakép le a kalappal,nyilván prémium ruhát vesz,egy szinten ha nem jelensz meg rendes ruhába szóba se állnak veled lenéznek és kiközösítenek,ezért a szintet tartani kell.

Szerintem végezz el te is ilyen szakmát amit ő és pasiként többet érhetsz el,muszály lesz mert el fog hagyni egy sikeresebbért sajnos ezt tud be.

Az,hogy megváltozott az kicsit gáz,de gondolom ráérzett a siker ízére és pénzére aminél finomabb édesebb nincsen,én csak tudom hasonlóan kódus voltam régen azóta törtetek én is csak a pénz a pénz,mert hatalmas öröm amikor bemész a Zara-ba ezt és ezt kérem.


A viselkedését beszéld meg vele,hogy zavar és idegesít.

Kérdezd meg mi a baja.

2013. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:

Arra hogy én irigy lennék: Rohadtul nem vagyok irigy. Csak szeretném visszakapni a szerető barátnőmet. Én sem toporgok egy helyben, azóta egyszer már előléptettek. Csak sajnos az én munkahelyem nem egy top cég így nincs annyi "szint" nincs hova mozogni. Fizetésben meg persze egyáltalán nem látszik meg a dolog. Ha minden jól megy még 1-2 év és saját céget alapítok, ez a terv. Nem állok egy helyben várva a sült galambot és ezt ő is tudja. Viszont azt is hogy az ő munkájával és kapcsolataival ő sokszor olyan magasra juthat ha kitartó.


Nincsenek önértékelési zavaraim. Egy átlagabb fizetést kereső szemével én is pénzes vagyok, de a barátnőm már az elitben van! A minap volt üzleti ebéden az ország leggazdagabb embereinek egyikével. Ez a szint nekem nem elérhető reálisan nézve, de én is be tudok futni egy szép karriert.


Amúgy nem a ruháinak a márkájával, értékével van a baj, hanem a hozzá társuló sznobizmussal. Régen megőrült, három napig mosolygott amikor megleptem egy retro polóval, most meg be sem teszi abba az üzletbe a lábát. Legutóbb is a Fashion Street-en lévő üzletekben vásároltunk. Én megértem hogy ez kell az imidzshez nincs is ezzel baj! Csak zavar hogy már nem értékeli azokat a kisebb dolgokat mint régen.

Autóban is folyamatosan erölteti hogy cseréljem le az 5 éves Alfát, vegyek BMW-t minimum. Ha nem, akkor ő vesz magának (most egy Minivel jár). Ezt nem értem ....

2013. júl. 16. 13:44
 50/65 anonim ***** válasza:
25%

hmmmm,érdekes.

Igen hihetetlen milyen belevaló csajod van azt a k...rva élet,a leggazdagabb ember ha szóba áll vele akkor igen komoly a csajod,nem sok nőre nézek fel de nagyon komoly mint egy álom,ezt ő elérte amit én akarok 2 év múlva.

Érthető akkor,hogy nem vesz fel bármit ott kőkeményen meg kell felelni nagyon komoly etikettek vannak,nézik az alakod,a ruháidat,óráidat,KOCSIDAT azt is nagyon,nekem volt egy üzlet asszony ismim azt mondta,hogy ha nem Mercit vesz vagy Audit vagy ilyen prémium kocsit akkor szóba se állnak vele a köreiben.

De mit tanult a barátnőd amúgy?Meg mit csinál,hogy ilyen magas szinten van?Nagyon érdekelne.

2013. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!