Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm megváltozott mióta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm megváltozott mióta menő munkahelye lett. Hogyan tudnám visszarángatni a földre?

Figyelt kérdés

A barátnőm egy kis faluból származik, egy ruhabutikban dolgozott. Rábeszéltem az egyetemre (nagy csatározás volt a családjával akik szerint csak a kétkezű munka ér valamit) el is végezte. Utána munkát kapott a fővárosban, felköltöztünk.


Nekem bölcsészdiplomám van, egy pályázatíró cégnél dolgozom. A családjától folyamatosan kaptam az ívet hogy én semmirekellő vagyok, nincs szakmám (?) és éhen fogunk halni előbb-utóbb, mert csak a földművelésből és a különböző dolgok eladásából (ruha, élelmiszer stb.) lehet hosszútávon megélni.


Amióta felvették a munkahelyére (menő nagy cég, 400e forintot kap kézbe plusz a juttatások - előtte minimálbéren dolgozott a butikban) teljesen megváltozott! Előtte egyszerű ruhákban járt, most már Zara alatt nem vesz fel semmit. Velem is furcsa lett, lenéz és elkezdett szégyellni. Nem mutatott még be ennyi idő után se a munkatársainak, szerintem nem is tudják hogy van barátja. Legutóbb amikor ebédelni voltunk odaült hozzánk pár céges "fejes" és konkrétan többször kiröhögtek mert félreértettem a szakszlengjüket. A barátnőm nem is védett meg csak halgatott. Most olyan körökben mozog, akiket eddig maximum a tv-ben láthattunk.


A családja azóta hogy ilyen "gazdag" lett azt terjesztik hogy ők iratták be az egyetemre, nekik köszönhet mindent és havi pénzt követelnek maguknak amiért eltartották amíg egyetemre járt (90%-ban az én fizetésemből éltünk). Küld is nekik minden hónapban 50e forintot.


Mit csináljak hogy olyan legyen mint régen?



2013. júl. 16. 11:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
Most ez komoly, hogy ilyen van??
2013. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
pont olyan nem lesz, de mondd el neki hogy mi zavar és talán változtat
2013. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
74%
Beszéltél már vele erről?
2013. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén... szerintem nem sokat tehetsz. Belecsöpppent az ún. gazdagok világába új emberek, új életforma....


Nézd meg pl. amikor a senkik elindulnak a Megasztárban...aztán csillogás, pénz és elhagyják a családjukat stb stb....


Nem tudlak biztatni.

2013. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
58%

Na igen az emberi lány egy förtelem. Mikor az ember meglátja hogy milyen undorító faj is vagyunk és miket vagyunk képesek müvelni egymással és a környezettel legszívesebben letagadná hogy ember. Hát sajnálom hogy Így történt az én akkori barátnőm szülei is egy utolsó r*hadékok voltak szal részben megértem. És hozzá kell tennem hogy az én volt barátnőm is megváltozott bizonyos pozitív hatások után amit nekem köszönhetett hogy aztán majd ellenem fordította őket és még engem dobott ki szal nagyon vigyázzál. Am kicsit gyanus hogy iylen jól keress hogy sikerült elérnie ezt?


22/F

2013. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
71%
Tagadd le te is a kollégáid előtt, kezeld úgy előttük, mint egy újgazdag ripacsot. Hátha megjön az esze.
2013. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as vagyok. Annyit tennék még hozzá, hogy sajnos ez tipikus. Rengeteg ember van, akik, ha felível a pályájuk, totálisan eltorzul az agyuk. Különösen az ilyen esetekben, amikor falusi, szegény körülmények, életvitel után történik mindez. Ismertem több ilyen embert is.
2013. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
22%
Hol tanult? Hátha ismerem? 24f
2013. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%

"Most ez komoly, hogy ilyen van??"


Van bizony. Általában jellemző, hogy a hirtelen jött életszínvonal emelkedést rosszul kezelik az emberek. Sajnos nem tudom pontosan, mi a teendő ilyenkor.

2013. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
100%

Jól kifogtad a ritka szar helyzetet mind a lánnyal, mind a szüleivel. De amúgy nincs sok választásod...

1) vagy szakítasz vele és kilépsz ebből a cirkuszból,

2) vagy megbeszéled vele és ha továbbra sem változik, szakítasz vele,

3) esetleg tűröd az egészet és hozzászoksz, hogy mások előtt lenéz a saját párod,

4) vagy ha beszélsz vele de megváltozik, akkor viszont nyertél. Erre azért kevés az esély.


Én először beszélnék vele mindenképp. Ha változatlan a helyzet, dobnám.

2013. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!