Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házvásárlás, vajon jól döntöttem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házvásárlás, vajon jól döntöttem?

Figyelt kérdés

Az történet, sajnos örököltem egy x-összeget, és el kellett költözni. Párom pedzegette hogy majd együtt meg minden.

Meg is vettem a házat,de senki egy fillért nem tett bele, se a vételbe se a felújításba.

Mégis tamadtak hogy mi az hogy én nem irattam az asszonyra semmit.Ezt azota is folyamatosan megkapom. Azt mondták ha öröksègből veszek házat, mindegy hany százalék van az asszonyon, az akkor is az enyém.. Nekem ez kicsit meredek volt...

Vajon jól döntöttem?


júl. 1. 05:02
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
65%

Ne hagyd magad zsarolni! Az meg nem úgy van, hogy ő csak eltilt a gyerektől. Közös felügyeleti jogot kérj, akkor is, ha ő fogja nevelni, mert attól még ugyanúgy lesz beleszólásod mindenbe pl.iskolaválasztás.

Keress egy ügyvédet, aki tud tanácsot adni, egy alkalom 20-30 ból kijön, annyit megér, hogy tisztán láss!

júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
0%
Max annyit tennék, hogy a gyerekre íratom mondjuk a negyedét a háznak, de a arra is rakatok haszonélvezeti jogot, így a beleegyezésed nélkül se eladni, se semmit nem lehet, mert az felülírja még a tulajdonjogot is!
júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Grizesteszta ***** válasza:
79%

#20 Kérdező, az, hogy csak te vagy oda bejelentve, nem befolyásol semmit. Joga van a párodnak és a gyereknek ténylegesen nem ott laknia, ahová be vannak jelentve. De ha elköltöznek tőled, akkor bírósági pert indíthatsz a gyerekelhelyezés miatt , viszont ehhez a bíróság- helyesen- hozzá csapja a gyerektartás kérdését is. Ha erre kerül a sor, kérhetsz közös gyerekfelügyeletet. Mindehhez majd valóban szükséged lesz egy ügyvédre, de olyan tiszta az ügy, hogy nem kell nagy cécóra számítanod és mindegy, hogy a másik fél a sarki ügyvédet találja meg vagy egy sztár ügyvédet.


Te állsz jobban már most is, feltéve, ha : nem vagy részeges, van állandó, normális munkád, rendben van a ház, ahol éltek( nem luxus, de tiszta, van villany, víz, fűtés) , nem vagy agresszív, verekedős, negy terrorizálod a gyereket és a párodat, stb.


#22: Ne tanácsolj marhaságot a gyerekre íratással kapcs, mert ezzel piszkosul megnehezíted a kérdező dolgát.



Kérdező, eszedbe ne jusson, jó helyen van az a tul jog nálad!Ha a gyerekre íratnád, akkor a gyámhatóság felügyeli(a gyerek nagykorúságáig) az esetleges eladást vagy bármilyen hasznosítást, még akkor is, ha tiéd a haszonélvezeti jog. A gyámhatóság a gyerek érdekeit képviseli, de a szülők kérései alapján. Miután a gyerek kiskorú, az anyának is van beleszólása a gyerek tulajdonának a kezelésébe, ergo: majdnem olyan rossz a helyzet, mint ha a nőre íratnál egy részt.


Kezeld külön a két dolgot! A ház tul. joga a tied, mert te örökölted a lóvét, amiből vetted. A lakáshasználat közös, mert a pároddal és a gyerekkel élsz. Ha a párod elköltözne a gyerekkel, mert 'megromlott a kapcsolat', akkor kérhetné a bíróságon, hogy a te házadban lakhassanak,a gyerekre való tekintettel, de ezt nem ítéli meg a bíróság, ha te normálisan élsz, dolgozol, + van hova menniük. És van, hiszen máshol van az állandó lakcímük, oda mehetnek.:)

júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Velem nincs gond nem iszok,nem dohányzok, kocsmába se jarok, van melo auto meg minden...

Nem voltam soha büntetve.

Max 10% amit ráiratnèk...

Csak ezeknél az van, ha megdobnak kővel, dobj vissza kettővel...

En meg nem szeretek háborúzni.

júl. 1. 11:34
 25/43 Grizesteszta ***** válasza:
84%
Kerdezo, a 24 alapjan azt tanacsolnam, hogy szogezd le; tuljog marad nalad es eltek s lakadban rendben, bekeben. Es minel tobbet emlegetik az ajsndekozast, annal inkabb nem fog megtortenni. Ezt elmondanam nyugodtan, mosolyogva annyiszor, ahanyszor csak szobahozzak. Es a 10%-ot is felejtsd el, 1%-kal is vannak jogai, ha nem mind a 100 a tied, sokkal rosszabbak a pozicioid. Maradj nyugton. Ok pont azert eroskodnek, mert tudjak, hohy most te vagy nyero helyzetben.
júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Ugy is vagyok vele hogy annyit adnék amennyit beletett, dehát igazából lóvèba semmit.

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!!!!!!

júl. 1. 12:02
 27/43 Grizesteszta ***** válasza:
#26: Kérdező, akkor hogyan/milyen módon 'tett bele'? Ez nagyon fontos. Korábban azt írtad, hogy festék, de visszakérte az árát. Akkor ez nem számít. Mi volt még? Közös munka esetleg? Vagy közös pénzből anyag, iparos? Fogalmazz pontosan, ez nagyon lényeges ahhoz, hogy helyes tanácsot lehessen adni!
júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
60%

Az orokseg akkor sem evul el ha rairatod a nore. 10 even belul erdemtelensegre hivatkozva visszakerheted


A gyerekre felesleges mert ha kiskoru a gyamugy eleg rendesen bekavarhat.


A gyerek legyen a te haza cimere bejelentve lakcimkartyan


A lathatas jog nem pedig kegy kerdese

júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
77%

jogilag nem láthatom majd..


Szerinte. Pont annyi jogod van a gyereketekhez, mint neki. Ezzel hiába zsarol.


Ha házasok lennétek se lenne semmi köze az örökölt vagyonból vett házadhoz. Semmit a világon ne írass rá, de a gyerekre se, mert felesleges bonyodalmat csinálsz magadnak. Meg minek? Ha meghalsz, az egész ház egyedül a gyerekedé lesz. Nem kell ezért semmit tenned. Jól van ez így.


Kezd kibújni a szög a zsákból - már írass az ő nevére is tulajdonrészt, már a gyereket se láthatod.

Nem lesz ez hosszú életű kapcsolat szerintem. Nőként írom ezt. Nem vagyok büszke némely nőtársaim viselkedésére.

júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Grizesteszta ***** válasza:
65%
#28: Az erdemtelenseget bizonyitani nem egyszeru- az nem ok, hogy elhsgyott, tehat erdemtelen. Es az ajandekozonak kell bizonyitania, ketesekyes lehet. A mostani allapot meg egyertelmu, nrm jar a nonek semmi.... hacsak nem feccolt megis a felujitasba- erre nem valaszolt a kerdezo egyertelmuen. De az biztos, hogy ha barmit tesz a kerdrzo, rosszabb helyzetbe kerul, mint ha nem tedz semmit.
júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!