Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan történt a házvásárlás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan történt a házvásárlás?

Figyelt kérdés

Tortebetekre lennék kíváncsi, ki hogyan valósította meg, mennyit beszélgettetek előtte a pénzügyi dologról, mennyi ideig sporoltatok rá..


Mi sajnos nem jutunk előrébb, igaz közel sem egyforma a félre tett pénzünk, és úgy beszél róla, mutatja a képeket stb mintha meglenne a pénze rá, v kb mintha 2csoki áráról lenne szó, amit pikk pakk kiveszem a zsebből..


2022. jan. 21. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tervezni szabad, sőt kell is. :)


Mi nem értünk el a házvásárlásig, lakástakarék lett volna, amit én találtam ki, és felesben fizettük. Szakításkor visszafizettem az ő részét, és igazából ennyi.


A gond viszont ott van, ha valaki nem is tervez a másikkal.

2022. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi olyan házat neztunk amin látszik h nem laknak benne, és így a tulajjal egyeztünk ki részlet fizetésbe.igaz fel kell újítani de idővel szépen meg lesz csinálva.
2022. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A telket megvettem, majd ott előadtam hogy ilyet meg ilyet szeretnék, és beszéljük meg (én álltam volna az egészet). Aztán szakítottunk és nem lett belőle semmi :)
2022. jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszéltük, hogy múlt nyáron veszünk egy lakást hitelre, az önerőt felezzük. Erre ő egyeztetés nélkül cryptoba fektette az összes pénzét, úgyhogy én meg az én kis pénzemből vettem egy saját lakást.


Innentől nem tudnak érdekelni a közös terveink és magamra koncentrálok.

2022. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem neki kell meg lennie a pènzènek rá, hanem kettőtöknek együtt. Plusz lehet kell hitel is.

Ezt normálisan le kell kommunikálni, hogy mennyibe kerül amit mutogat, mennyivel van rá, mennyi hitel kell, meg tudjátok-e venni stb. Ez megtörtènik?

Vagy csak nekiállsz hepciáskodni, hogy erre nincs pènze minden átgondolás ès átbeszèlès nèlkül?

2022. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az első házam tavaly vettem, 5évig gyűjtöttem rá. Vidéki 50m2-es ház hatalmas telekkel, dombtetőn panorámával.

Idén veszem a másodikat, ez 60-as kissebb telekkel.

Mindkettőn azért van még mit csinálni, de nem lehetetlen küldetés szingliként sem.

Nagyszüleim, akik már vettek házat, építkeztek rengeteget segítettek, nem anyagilag, hanem ötletekben ők hogyan kezdték régen.

26/F

2022. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Tiny house?

34 F incel

2022. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Az nálam ki van csukva!

Mind a kettő rendes téglaház.

2022. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

Én kaptam a szuleimtől. Ahhoz gyűjtöttem még +10 milliót, így vettem egy nagyobbat.


Közben a párom is gyűjtött, aztán rá pár évvel ő is vett egy kisebb lakást. Azt most kiadtuk, az enyémben élünk.



Én kikötöttem, hogy vagyonszerződés nélkül, közös ingatlannal egy lépést nem vagyok hajlandó tenni, nálam ez a pénzügyi összenövés kizáró ok a legjobb kapcsolatban is. Szóval nem volt más opció, míg kivárjuk, amíg egyedül lesz pénz egy nagyobbra és egy másikra.

2022. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Először albiba laktunk közösen, de már mikor oda beköltöztünk, akkor biztosan voltunk benne, hogy közös házat akarunk. Minden hónapban mindketten félretettünk x összeget, és elkezdtünk házakat nézegetni.

Megnéztünk csomót, végül megtaláltuk a tökéleteset, de egy kis szülői támogatást is kaptunk.

2022. jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!