Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire volt egyszerű átbeszé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire volt egyszerű átbeszélni a házvásárlás pénzügyi részét egymással?

Figyelt kérdés

Mennyire voltak viták?

Volt olyan h azért lett vége a kapcsolatnak mert ez ráébresztett h mégse ő az aki..így végül nem lett hazvetel


2022. jan. 30. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden futó kapcsolatban akar az ember közös ingatlant venni.

Mire eljutottunk a tettekig, már tudtuk, hogy egymással akarunk élni, akár életünk végéig. Közösek a tervek, a célok.

2022. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz konkrétan? Hogy a pénz honnan lesz hozzá? Vagy a tulajdonviszonyok? Vagy hogy hol és milyen házat vegyünk?


Az 1. amúgy jól írja azt, hogyha nem a közös élet a legfontosabb számotokra akármilyen körülmények között, hanem kb. ilyesmi kaliberű baromságokon akadtok fent, amiből egyikőtök sem hajlandó engedni, ott nem volt elég erős az egymás felé való elköteleződésetek és túlságosan individualista módon gondolkodtok mindketten, nem egységben, csapatban, kollektívában ( =családban).

2022. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem voltak viták. 6 éves kapcsolatban, 2 éves házassággal vágtunk neki a házásárlásnak. Még jóval azelőtt, hogy nézelődni kezdtünk volna, már ismertük egymás elképzeléseit a leendő közös otthonról, így célzottan olyanokat kerestünk, amik mindkettőnknek megfelelnek. Az anyagi részét is még a keresés előtt átbeszéltük, nyilván hogy mennyi az annyi, milyen árkategóriában nézelődhetünk. Házastársakként vásároltuk, és mindkettőnk beletette, amije van, így a tulajdoni viszonyok megosztása nem volt kérdés hogy 50-50 lesz. Vita csak azon volt néha, hog volt ami nekem tetszett és neki kevésbé, de ezeket is meg tudtuk oldani.
2022. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag házasságban vásárolnék közös ingatlant és szülnék. Ezek részleteit meg nyilván már a házasság előtt megbeszélnénk.
2022. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Már van egy közösen vásárolt lakásunk, de most keresünk családi házat. Akármennyire is borzasztó most az ingatlanpiac és lehetetlennek érződik az abszolút kompromisszummentes, mindkettőnk igényeit 100% kielégítő otthon vásárlása, sosem vitatkoztunk ezen. Nem is hiszem, hogy a jövőben fogunk. Sem az anyagi részén, sem semmin. Szerintem ha ezen a szinten olyan szintű viták vannak, amik feloldhatatlannak tűnnek, akkor nem a megfelelő ember mellett vagy.
2022. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2.

#1 vagyok. Inkább úgy értem, hogy mire a közös otthon megvételéig eljutottunk, addigra már letisztult, hogy egyáltalán van-e értelme együtt maradni.

Például ha az egyik mindenképpen Bp-en, a másik egy kis faluban akar élni, ott nem lesz kompromisszum.

Az se mindegy, hány gyereket terveznek. Nem mindegy, hogy kell három gyerekszoba, vagy ketten élnek csak. Egész nap egymáson lógnak, vagy igényük van a saját zugra, ahova el tudnak vonulni. Életük végéig ott terveznek élni, vagy 5 évig.

Olyat otthont érdemes választani, ami a legalkalmasabb a közös tervekhez.

2022. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem volt vita, a költözésben közösen döntöttünk, az új lakást én választottam, és a felújításkor is mindent, anyagiakba a feleségem nem akart beleadni az új lakásba, az én régi lakásom eladásából + (én rokonom általi) örökségből + a szüleimtől kölcsön kapott pénzből vettük a mostani lakást, a pénzt meg visszafizettem 1 év alatt, de lett volna annyi pénz a feleségem számláján is, hogy anyámtól ne kelljen kölcsön kérni.
2022. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!