Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megmondtam a barátnőmnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megmondtam a barátnőmnek, hogy ha a műtét mellett dönt, akkor nem fogom ápolgatni utána. Ez nagyon csúnya dolog?

Figyelt kérdés

Nincs más, akire számíthatna ilyen téren, csak én, de én nem vagyok hajlandó támogatni ezt a döntését, mert amúgy nem valami egészségügyi dologról van szó, hanem mellplasztikáról.

Az van, hogy régóta elégedetlen a melleivel, szerinte nagyon kicsik. Mindig azzal jön, mint érv a plasztika mellett, hogy dehát régóta szeretné, meg biztos nekem is tetszene, mert az exeimnek nagyobb mellei voltak. De én nem akarom, hogy plasztikáztasson. Egyrészt nekem nagyon bizarr a gondolat, hogy egy egészséges embert megműtsenek, másrészt féltem a kockázatoktól. Akkor felépülés ideje alatt, ami több hónap, kiesne a közös hobbijaink kb fele, mert így sportolni se lehetne neki. Meg egyébként én nagyon undorodom ezektől a szilikonciciktől. Nekem így tetszik a barátnőm, ahogy van, nagyon bejön a tenyerébe illő cicije, nem szeretnék helyett egy műanyagot fogdosni...

Szerencsére addig nem akar, amíg nincs valaki, akire számíthat, mint segítség, amíg gyógyul. Rajtam kívül más, aki ezt meg tudná oldani, nincs. Én meg erre nemet mondtam neki.

Azóta viszont 2-3 naponta előjön a téma, sír, könyörög.

Nagyon csúnya dolog, hogy így is meggyőzhetetlen vagyok? Egyáltalán mit csináljak, hogy végre elfogadja magát, és letegyen erről a hülyeségről?


2023. dec. 25. 11:16
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:

Itt többen írjátok, hogy ne szóljak bele, semmi közöm hozzá, nem tilthatom meg, stb. Én nem tiltottam meg, csak megmondtam, hogy ebben nem vagyok hajlandó támogatni semmilyen formában, mert egyrészt féltem az egészségét, másrészt őt ilyennek szeretem.


#28 Ezt a kérdést leszámítva jó a kapcsolatunk. Nagyon szeretem ezt a lányt, képtelen lennék elhagyni. Nem szakítanék vele, ha megcsináltatná a melleit annak ellenére, hogy próbálom leveszbeszélni, magamat ismerve még ápolgatnám is utána, hiába mondom most azt, hogy nem. (Bár ő ezt szerintem nem tudja) Viszont biztosan nem tudnék úgy nézni ráz, ahogy most...

2023. dec. 25. 14:56
 32/60 anonim ***** válasza:
36%
Szétmentek úgyis, hiába szereted. Ez biztos.
2023. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:
#32 Miért mennénk szét...? Ő is szeret engem.
2023. dec. 25. 15:44
 34/60 anonim ***** válasza:
0%
De akkor mi a kérdés? Ha vele maradsz így is úgy is, akkor nem tökmindegy, hogy műmelle van vagy sem? Megtiltatni nem tilthatod meg neki. Ergo megszoksz vagy megszöksz.
2023. dec. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:

#34 Továbbra is az a kérdés, hogy hogy beszéljem le. Féltem ettől a dologtól, a komplikációktól, meg attól, hogy mi van, ha ennél többet akar később. Szeretném ha elfogadná magát olyannak, amilyen.

Az, hogy nem hagynám el, az egy dolog. De az biztos, hogy nem tudnék hozzá úgy viszonyulni, mint eddig. Félek, hogy tönkremenne a kapcsolatunk, ha megcsináltatja.

2023. dec. 25. 15:57
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod lebeszélni róla, mert a probléma a fejében létezik. Ha hajlandó is lenne terápiára menni, hogy átdolgozza magában a traumáit, ami az alacsony önbecsülését okozzák, az sem oldaná meg a dolgokat egy csettintésre. Hónapok telnének el az első pozitív változásokig. Ezzel szemben egy műtét látszólag instant megoldja ezt a gondot viszonylag rövid időn belül. De ez csalóka, ez mind csak tüneti kezelés. Jól mondja pár kommentelő, most perpill a melleit látja problémának, legközelebb az lesz a baja, hogy nem elég kerek a feneke, hogy nem elég vastag a szája stb., nincs megállás. Még azok sem látják sokszor, hogy már rég túlzásba estek, akik már úgy néznek ki, mint a saját karikatúrájuk.

Beszélj vele a testdiszmorfiáról, hogy ennek a megoldása nem a műtét, hanem a pszichológus. És a műtéttel ellentétben ez hosszú távon fogja megoldani a problémáját, nem pár hónapra, amíg talál magán megint valami kivetnivalót. Ha nem hajlandó ezek után sem elállni a tervétől, akkor mondj neki istenhozzádot, mert úgyis el fogsz távolodni tőle, főleg a további műtétek miatt.

2023. dec. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%
Ápolnád? Ne nevettess... Férfinyelvre lefordítva ez azt jelenti, hogy nem várnád el, hogy friss sebbel leszopjon.
2023. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szét fogtok menni hiába vagyok lepontozva, mert:


-nincs önmagával megelégedve.

-nem fogod elfogadni műmellekkel.

-ujabb műtétekre kerül sor.


A ti kapcsolatotok halott ügy hiába szeretitek egymást, nem fogjátok egymást örökké. Utálni fogja minimum az egyik a másikat.


Neki mint írták előttem pszichológusra van szüksége, de ha nem hajlandó rá az további problémákat fog magával hordozni.

2023. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

Azt hiszem akkor marad az, hogy meggyőzöm arról, hogy menjen pszichológushoz, legalábbis megpróbálom meggyőzni róla.


#37 Honnan veszed, hogy ez ezt jelenti nálam...?

Sebhely nélkül se várom el, hogy leszopjon/szexeljünk, ha épp nem akar. Nem csak azért vagyok vele, hogy legyen kivel dugni, hanem mert szeretem is...

2023. dec. 25. 18:05
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

Értem mind a kettőtök álláspontját. Neki önbizalomhiánya van, azt gondolja, hogy ez segítene. Te félted az egészségét, nem akarod, hogy abbamaradjanak hosszú időre a közös programjaitok egy olyan dologért cserébe, ami számodra taszító.

Szerintem mindenképpen vedd rá a pszichológusra, még mielőtt nekikezdene. Szerintem azért legyen már alap, hogy esetleges önértékelési gondokkal nem megyünk neki ilyesminek, mert ez egy túl nagy beavatkozás ahhoz. Derüljön ki, hogy azért akar nagyobb melleket, mert az szimplán jobban tetszik neki, vagy azért mert önbizalomhiánya van. Pontosan ezért kéne pszichológushoz menni, hogy ad1 derüljön ki, hogy miért akarja ezt, ad2 ha gond van, akkor kezelve legyen. Itt valószínűleg az önbizalomhiány lesz a ludas, csak meg kell nézni, hogy mivel jön, mint érv. Az exeidet emlegetni. Erre nem a szilikon a tartós megoldás.


#37 Jó bunkó vagy. Ha a csaj számol azzal, hogy baj, ha a kérdező nem ápolja, akkor bizony nem azt jelenti az az ápolás, hogy nem kell szopni friss sebbel. Ilyen beavatkozás után azért eléggé fájdalmas mozogni, asszem felkelni se igazán lehet az ágyból napokig, meg ilyenek. Ha az, hogy a kérdező ápolja, annyit jelentene, hogy nem kell szopni, akkor nem hagyatkozna a lány a kérdezőre, mint egyetlen segítség, akkor nem az lenne a visszatartó erő, hogy a kérdező azt mondta, hogy hát ő nem ápolja.

2023. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!