Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem egyeznek a terveink. Ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egyeznek a terveink. Ez hosszútávon mennyire hat ki egy egyébként kiegyensúlyozott kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég nehéz helyzetbe kerültem. Lassan 7 éves kapcsolatról van szó. Mindennél jobban szeretem, és eddig nagyon kiegyensúlyozott volt a kapcsolatunk. Szakítani nem szeretnék.

Szóval a szitu: 18 éves voltam, amikor megismerkedtünk, ő 8 évvel idősebb, pont ezért fel sem merült bennem, hogy mire odáig jutok, hogy gyereket szeretnék, ő nem áll majd készen.

Természetesen beszélgettünk erről, és azt mondta, diploma után pár hónapot éljünk együtt eljegyzés előtt, dolgozzak egy évet, és majd utána lehet szó gyerekről.

Most viszont már 3. éve dolgozok, és nemhogy a gyerek nincs kilátásban, de még lánykérés sem volt. 2 éve élünk együtt.

Próbáltam erről beszélni vele az elmúlt hónapokban, de nem jutottunk dülőre. Azt mondta, azt sem tudja, 3 év mulva akar-e gyereket, és az eljegyzés témát ha felhozom, hárít.

Többször is vitatkoztunk emiatt. Mond igazságokat is, mert ilyen ingatlanárak mellett nehéz házat venni, és arról is volt szó a kapcsolatunk során, hogy ő akkor szeretne eljegyezni, amikor már kilátásban lesz ház is. Nem hisz ebben a több évig jegyben járásban, neki akkor számít igazi eljegyzésnek, amikor már tényleg látni a fényt az alagút végén. Ellenben számomra ez egy gesztus, kifejezné vele, hogy velem szeretné leélni az életét. Nehéz, de mivel ezt tisztáztuk már a kapcsolatunk elején, el tudom engedni.

Viszont nagyon megijesztett az, amit a gyerekvállalásról mondott, és elkeseredett vagyok amiatt is, hogy a gazdasági válság miatt borultak a céljaim. Nehezen érint, de azt veszem észre, hogy őt nem annyira. Nagyon sokat dolgozik, ezért szerintem arról van szó, hogy nekem több időm van agyalni, magamba szállni, stresszelni.

Ő nagyon maximalista, és neki előrebb van az, hogy legyen szép kertes ház, én viszont az első gyereknél ellennék egy panellakásban is, mert nekem meg az anyává válás élvez elsőbbséget. Pénzünk az szerencsére van annyi, hogy kényelmesen éljünk, megtakarításunk is van, nem arról van szó, hogy a semmire vállalnánk.

Úgy döntöttem, hogy kivárom, hogy úgy álljanak a csillagok, ahogy ő akarja, mert minden tervemnél előrébb való az, hogy a céljaimat vele szeretném elérni. Szóval arról van szó, hogy meglesz minden, amit szeretnék (valószínüleg), csak később, mint akartam. De nagyon nehéz, félek, hogy ki fogok borulni, és nem szeretném, hogy erre menjen rá a kapcsolatunk. Tulajdonképpen egy időzített bombának érzem magam. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a végkimenetel?

25/L 33/F



2022. nov. 15. 09:55
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nagyon furcsa az egész. Mert a hiányosságaimat én is látom, de (és most beképzelt leszek :D) nagyon szép vagyok, odafigyelek az alakomra, istenien főzök (szeretek is főzni), igyekszem tisztán tartani a lakást, tiszta vagyok én is, helyt állok a munkában, értek a gyerekekhez (óvónő vagyok). Néha hajlamos vagyok hisztizni, kicsit feledékeny vagyok, és ahogy írtátok, ihen, naiv is vagyok. Teljesen tisztában vagyok magammal, tudom, mik az erényeim, és miben kell fejlődnöm. De minden hiányosságom ellenére úgy érzem, hogy értékes vagyok, és pont ezért nem értem, hogy mire vár. Pont olyan nő vagyok, akivel minden félelem nélkül bele lehetne vágni igazából bármibe, mert megállnám a helyem feleségként és anyaként is.
2022. nov. 15. 11:33
 22/48 anonim ***** válasza:
98%
Ezesetben miért kapálod el magadat egy tróger mellett, aki meg se becsül? a tenyerén kellene hordoznia egy ilyen nőt, nemhogy még leépítse az önbizalmát, hogy alkalmatlan valamire, mert nem robot üzemmódban létezik...Hidd el, ez nagyon messze van az ideális kapcsolattól, hiszen se megbecsülve, se elismerve nem vagy benne, és nyugalom is csak akkor van, amikor befogod a szádat a problémáidról, bodlog meg biztos nem vagy, akármennyire is az ellenkezőjét mondogatod magadnak, és mentegeted a hapsit, hiszen a legalapvetőbb vágyaidat söpri a szőnyeg alá évek óta. Nem vagy te rászorulva egy ilyen partnerre!
2022. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

értékes vagyok, és pont ezért nem értem, hogy mire vár. Pont olyan nő vagyok, akivel minden félelem nélkül bele lehetne vágni igazából bármibe, mert megállnám a helyem feleségként és anyaként is.


Ehhez keress egy megfelelő férfit, aki feleséget, családot szeretne és akinek valóban a főnyeremény leszel. Mert ő csak teng-leng és lecsesz, hogy nem száradt meg a gatyája, ami nyilván a te hibád.

Sztem nyugodtan haladj tovább.

2022. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, kivárom az év végét mostmár, és ha akkor sem lép, egy utolsó mély beszélgetést még megpróbálok, hátha észhez tér. Szeretem annyira, hogy adjak még egy esélyt ennek, de mostmár talán tényleg az lenne a helyes, ha az én érdekeimet is nézném, nem csak az övét. Egyébként alapjáraton nem önző, de ebből nem nagyon akar engedni, és szerintem azért kapja fel a vizet, amikor beszélünk erről, mert nem akar veszekedni, és szakítani. Ultimátumot fogok neki adni. Úgy tudom, olyankor elég sok minden ki szokott derülni. Talán pozitív irányba is elmehet majd a dolog. Ha meg nem, akkor legalább megpróbáltam helyrehozni, és nem lesz bennem az az értés, hogy mi lett volna, ha maradok.
2022. nov. 15. 12:04
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, írj majd itt pár sort, ha ezen túl leszel!
2022. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valóban értékesnek tartanád magad, akkor már rég továbbléptél volna ahelyett, hogy megpróbálod bizonygatni ennek a faszinak, hogy értékes vagy.


Biztos nehéz lesz, hisz felnőttként még nem voltál egyedül. Ezért akarsz ultimátumot adni. Simán félsz. De normális félni az újtól, a változástól, ez ne húzzon vissza.


Ilyet még nem mondtam itt, de okosabb vagy, mint hiszed, és te is tudod mélyen, hogy ez már le van játszva.

2022. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

25 éves csinos, diplomás gyerektelen nőként egy másodpercet sem szabadna vele maradnod. Nem mostad ki időben a ruháját? Miért nem mossa ki ő? Nem mosogatsz el időben? Ő is tud mosogatni.

Nagyon fiatal voltál amikor összejöttetek, kb nulla élettapasztalattal. Ezért nem menekülsz olyan red flagekre, amikre egy felnőtt nő azonnal lép.

Hidd el, sokkal nagyobb eséllyel indulsz megfelelő társat találni most, mint 3 év múlva.

2022. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Rendben.

Szerintem bele van kényelmesedve az egészbe, hátha felébred ő is. Nem azt várom el, hogy hirtelen akkor legyen holnapra gyerek. :D De szeretném látni a szándékát annak, hogy akkor 2-3 év mulva lehet róla beszélni. Arra vágyom, hogy szedje magát össze, és nézzünk mostmár egy házat, ami talán nem tökéletes, de látunk benne fantáziát, és pár év alatt kipofoznánk olyanra, amilyenben otthonosan érezzük magunkat. Ha én hajlandó vagyok arra, hogy várjak plusz pár évet a gyerekre, akkor legyen benne is ennyi kompromisszum. Ha látnám, hogy törekszik erre, akkor szerintem a gyerek témával kapcsolatban sem csap be.

2022. nov. 15. 12:48
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj, már most húzod az időt.

Hiába kapsz gyűrűt, ha nem tűzitek ki az esküvő időpontját, akkor csak azért kapod, hogy befogja vele a szádat és még néhány évig nyugta legyen nulla felelősséggel. Majd a mikor kérdésre is az lesz a válasz, hogy majd a ház, a pénz, a nyaralás stb után.

2022. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen hitegeted magad, szörnyű volt ezt a sok feltételes módot olvasni. Ez csak a te fejedben létezik. Ha igazán eltökélt lenne a párod, már cselekedett volna.


Amúgy az is eléggé sokatmondó, hogy 26 évesen 18 évessel jött össze. Teljesen más életszakasz a 2 (akár férfi,akár nő az illető), valószínűleg a saját korosztálya számára nem volt komolyan vehető...és az idő előrehaladtával nem alaptalanul...

2022. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!