Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem egyeznek a terveink. Ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egyeznek a terveink. Ez hosszútávon mennyire hat ki egy egyébként kiegyensúlyozott kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég nehéz helyzetbe kerültem. Lassan 7 éves kapcsolatról van szó. Mindennél jobban szeretem, és eddig nagyon kiegyensúlyozott volt a kapcsolatunk. Szakítani nem szeretnék.

Szóval a szitu: 18 éves voltam, amikor megismerkedtünk, ő 8 évvel idősebb, pont ezért fel sem merült bennem, hogy mire odáig jutok, hogy gyereket szeretnék, ő nem áll majd készen.

Természetesen beszélgettünk erről, és azt mondta, diploma után pár hónapot éljünk együtt eljegyzés előtt, dolgozzak egy évet, és majd utána lehet szó gyerekről.

Most viszont már 3. éve dolgozok, és nemhogy a gyerek nincs kilátásban, de még lánykérés sem volt. 2 éve élünk együtt.

Próbáltam erről beszélni vele az elmúlt hónapokban, de nem jutottunk dülőre. Azt mondta, azt sem tudja, 3 év mulva akar-e gyereket, és az eljegyzés témát ha felhozom, hárít.

Többször is vitatkoztunk emiatt. Mond igazságokat is, mert ilyen ingatlanárak mellett nehéz házat venni, és arról is volt szó a kapcsolatunk során, hogy ő akkor szeretne eljegyezni, amikor már kilátásban lesz ház is. Nem hisz ebben a több évig jegyben járásban, neki akkor számít igazi eljegyzésnek, amikor már tényleg látni a fényt az alagút végén. Ellenben számomra ez egy gesztus, kifejezné vele, hogy velem szeretné leélni az életét. Nehéz, de mivel ezt tisztáztuk már a kapcsolatunk elején, el tudom engedni.

Viszont nagyon megijesztett az, amit a gyerekvállalásról mondott, és elkeseredett vagyok amiatt is, hogy a gazdasági válság miatt borultak a céljaim. Nehezen érint, de azt veszem észre, hogy őt nem annyira. Nagyon sokat dolgozik, ezért szerintem arról van szó, hogy nekem több időm van agyalni, magamba szállni, stresszelni.

Ő nagyon maximalista, és neki előrebb van az, hogy legyen szép kertes ház, én viszont az első gyereknél ellennék egy panellakásban is, mert nekem meg az anyává válás élvez elsőbbséget. Pénzünk az szerencsére van annyi, hogy kényelmesen éljünk, megtakarításunk is van, nem arról van szó, hogy a semmire vállalnánk.

Úgy döntöttem, hogy kivárom, hogy úgy álljanak a csillagok, ahogy ő akarja, mert minden tervemnél előrébb való az, hogy a céljaimat vele szeretném elérni. Szóval arról van szó, hogy meglesz minden, amit szeretnék (valószínüleg), csak később, mint akartam. De nagyon nehéz, félek, hogy ki fogok borulni, és nem szeretném, hogy erre menjen rá a kapcsolatunk. Tulajdonképpen egy időzített bombának érzem magam. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a végkimenetel?

25/L 33/F



2022. nov. 15. 09:55
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem önámítasz. A palid se házasodni, se gyereket nem akar. Persze, ha neked jó, hogy elpazarolják a termékeny éveidet... Érdekes, hogy leírod, hogy hárít, nem lehet vele megbeszélni ezt, majd utána megynugtatod magad, hogy vele eléred majd a célodat, csak később. Erre nem vennék mérget. Az a helyzet, hogy tőled már mindent megkap most is, ami egy férfi számára előnyös egy házasságban, ráadásul nincs is felelősség rajta, mert a neje sem vagy és a gyerekről sem kell gondoskodni. Hülye lenne beáldozni ezért magát, amikor ő most csak kap és nem kell nyújtania semmit. Ébredj fel.
2022. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
A 10:06-os tökéletesen összefoglalta. Nem mindenkinek az a célja, hogy gürizzen, aztán mire elér valamit (vagy el se érjen), utána még többet gürizzen a gyerekvállalás utáni családi taposómalomban. Van, akinek ez cél és szeretné, mint Te , mert másokat lát bele, és van, akinek nem, és nem mászik bele önként még több kötöttségbe az életében, mint amennyi feltétlenül szükséges. 33 éves, bőven látott már eleget szerintem, hogy el tudja dönteni, hogy mit akar. Ha Te csak azt érzed, hogy hárít, halogat, és nem egyirányba mentek, akkor meg el kell döntened, hogy neked mi a fontos. Egy kiegyensúlyozott párkapcsolat és a jó élet, amit együtt már felépítettek, aztán majd esetleg bekövetkezik az, hogy talán majd gyereket is akar egyszer, vagy fogod magad és lépsz.
2022. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj picit "felülemelkedni", mintha nem Te írtad volna le ezt a történetet és olvasd újra, majd hallgass az első megérzésedre.


Dönts saját belátásod szerint, de ha dobbantani szeretnél, inkább most tedd, mint 3 év múlva. 25 évesen még könnyebben találsz egy megfelelő, rendes, jóravaló társat, 28 körül (én ebben a korosztályban vagyok) nekem az a tapasztalatom, hogy jóval nehezebb már, mostanság rengeteg a házasság, gyerekáldás.

2022. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

#1

Néha eszembe jut nekem is, hogy talán naívan állok hozzá, de 7 éve ismerem, és bízok benne. Amikor ezeket igérte, nem tudhatta, hogy 20 milliós hitelből max 1 szobás lakást lehet majd venni. A gyerekvállalás téma viszont tényleg megijeszt, de bízok abban, hogy tisztel annyira, hogy nem szándékozik tönkretenni az életemet :'D Ezt ő is mondta nekem, hogy nem mondaná, hogy egyszer akar, ha igazából soha. Mondani persze bármit lehet, de naívság, nem naívság, én elhiszem, hogy egyszer akar.

2022. nov. 15. 10:21
 5/48 anonim ***** válasza:
96%
Mi történt veled életed során, hogy ennyire menthetetlenül naiv lettél? Ezzel az emberrel nem lesz se kertes házad, se esküvőd, se gyereked. Ő egyiket nem akarja igazán, ez a tetteiből egyértelmű, de tudja jól, hogyan manipuláljon téged, nyilván alapból ezért repül rá egy 26 éves felnőtt pasi egy 18 éves lányra. A jó hír, hogy ha gyereket akarsz ebben az életben akkor van még 10-15 elpazarolható éved, sok boldogságot hozzá.
2022. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Kicsit igen, vagy talán nagyon az ban bennem, amit a 2es is írt, hogy mi már felépítettünk egy harmonikus, szeretetteljes életet. Bármikor tűzbe mennék érte.

Tegyük fel, hogy lelépek, kérdéses, hogy találok-e olyat, akivel kapcsolatban így érzek, és ha így is lenne, építsünk fel egy stabil kapcsolatot gyerekvállalás elött. Nem lennék előrébb, mint most.

Más lenne, ha nem szeretném már. De szeretem.

2022. nov. 15. 10:32
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, mint mait az előző ír; soha nem gondoltad, hogy minek kezd egy teljesen felnőtt ember (iskolákon túl, dolgozik) egy éppen csak felnőtt kvázi gyerekkel, aki még sokáig abban a státuszban is marad (továbbtanulás)? Plusz eltelt 8 év. Tudja ő nagyon is, hogy mit akar, és mit nem: no, kötöttségeket, azt nem. Ha neked csak szimbolikus, ugyan mibe telt volna egy gyűrűt adnia már akkor, amikor már végeztél akár, hogy tudassa, hogy veled tervez? Vagy miután munkába álltál, és két dolgozó emberként is bizonyított a kapcsolatotok, hogy működik? Nem hisz a hosszú jegyességben, akkor ezek szerint még megint több év, mire esetleg elszánja magát? Gondolom, ezeket a kérdéseken pörög a te agyad is, és ezen stresszelsz? Ő tulajdonképpen 7 évvel van előtted, 7 év alatt mit épített fel, amire alapozva a közeljövőben a terveiben változás állhat be, ha se a vágyott házvásárlás nem jött közelebb, se tulajdonképpen semmi, és ha szigorúan a dolgok anyagi oldalát nézzük, akkor a válságból kiindulva, hacsak nem robbant bankot, akkor a következő 7 évben se lesz sok változás. Mert gondolom, a babaváró+csok alapú házvásárlás meg se fordul a fejében, különben nem hárítana azzal, hogy azt se tudja, hogy 3 év múlva fog-e akarni gyereket.
2022. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
88%

"nem mondaná, hogy egyszer akar, ha igazából soha"


Ezzel csak annyi a baj, hogy nagyok sok embernek - mindegy, melyik oldalon áll - fogalma sincs arról, akar-e gyereket. Vagy rosszul tudja, hogy akar/nem akar.

2022. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Az írásodból úgy érzem, mentegeted a párod magad előtt. Én is ezt csináltam 😉

Hasonló korosztály vagyunk, exem pár évvel idősebb, mint a te párod. Végülis kibukott, hogy se házasodni, se gyereket nem akar igazán. Ugyanez a majd-majd-majd sztori ment…. most sok a munka, meg előbb a ház, előbb ez, előbb az. Majdnem 7 év (6 együttélés), szintén 18 voltam, amikor összejöttünk.

Bennem érlelődött már egy ilyen belső “el kell mennem innen” érzés tavasz óta. Végülis most az ősszel szakítottunk. Hogy őszinte legyek, sokkal jobban vagyok azóta.

2022. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

A párod nem mond se igent, se nemet. Azt se tudja, 3 év múlva fog-e akarni. Ez nem túl bíztató. Ahogy az sem, hogy 7 év után egy gyűrűt nem lép meg, mert "mire".

Ez mind duma.

Neki minden jó így, ahogy van. Ha rajta múlik, belátható időn belül nem lesz se esküvő, se gyerek. És lehet, hogy soha.

2022. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!